Těhotenství

Kouření během těhotenství a jeho vliv na dítě

Kouření je obecně považováno za zdraví škodlivé. Ale jen někdy tuto myšlenku vypustíme, abychom si dopřáli kouření bez viny. Přemýšleli jste někdy o tom, k jakým okamžikům mohou tyto okamžiky vést, zvláště pokud jste těhotná matka? Kouření během těhotenství se nikdy nedoporučuje. Rizika jsou mnohonásobná. Článek vás stručně seznámí se vším, co potřebujete vědět.

kouření během těhotenství

Ženy jsou varovány, aby nekouřily před, během nebo po těhotenství, aby zajistily dobré zdraví pro ni a její dítě. Ačkoli existuje mnoho škodlivých účinků kouření během těhotenství, studie ukázala v roce 2011, že až 10% žen ze všech žen zapojených do studie kouřilo, když byly těhotné.

Pokud jste závislí, nejlepší, co můžete udělat, je snížit počet cigaret, které denně vykouříte, na značné minimum. Těhotenství je fáze, kdy musíte brát své zdraví vážně.

Účinky kouření na těhotenství: vedlejší účinky

Mnoho studií ukázalo, že kouření během těhotenství může být nebezpečné jak pro matku, tak pro její plod. To jsou některá z mnoha souvisejících rizik, která nepříznivým způsobem ovlivňují život matky a dítěte. Podívejte se na to, abyste si byli vědomi několika nebezpečí.

1. Předčasný porod:

První riziko kouření během těhotenství je předčasný porod dítěte. Kouření během těhotenství způsobuje předčasné protržení membrán, což by vedlo k porodu ještě před úplným vývojem dítěte. To může také vést k duševní nebo fyzické nemoci dítěte později v životě nebo v rané fázi.

2. Placentární abupce:

Kouření během těhotenství by mohlo vést k oddělení placenty od místa připojení, v takovém případě je plod ve stresu a může způsobit smrt plodu. Pokud se placenta oddělí od plodu před narozením, bude to velmi kritická situace pro dítě i pro matku. Matka také mohla zažít spoustu ztráty krve.

3. císařský řez:

Kouření by mohlo způsobit, že placenta pokryje děložní hrdlo, což výrazně snižuje šance na přirozený porod, což vede k delší době zotavení a stresu pro matku. Není nic lepšího než zdravé dítě, které se normálně narodí od zdravé a zdravé matky.

4. Poškození pupeční šňůry:

Jedním z nejvýznamnějších účinků kouření během těhotenství je omezený přísun kyslíku a krve k plodu přes pupeční šňůru. To může být velmi bolestivé a má za následek ztrátu krve během těhotenství.

5. Nízká porodní váha:

Těhotné kuřačky budou muset čelit dítěti s nižší hmotností než normální zdravé dítě. To ovlivní zdraví dítěte v jeho prvních měsících nebo možná později v životě. Studie z roku 2004 ukázala, že 11,6% dětí se sníženou hmotností se narodilo kouřícím matkám. Děti narozené s nízkou hmotností podléhají zdravotním problémům častěji než ne.

6. Syndrom náhlého úmrtí kojence:

Ještě další depresivní účinek kouření během těhotenství. Kojenci vystavení nikotinu přítomnému v cigaretách během těhotenství nebo po něm mohou mít SIDS. Smrt dítěte je v těchto případech nevysvětlitelná.

7. Budoucí obezita:

Nedávná studie ukázala, že teenageři, kteří měli matky, které kouřily během těhotenství, měli o 33% více tělesného tuku než ostatní teenageři, což je obézní.

Nebezpečí kouření během těhotenství se zastaví nejen tehdy, když je dítě uvnitř matky. Dlouhodobě také přináší efekty pro vašeho chlapce nebo dívku. Zde jsou některá rizika, která přetrvávají i po porodu.

A. Budoucí kouření:

Další studie nám říká, že děti začínají kouřit v raném věku, pokud se narodily matkám kouřícím v těhotenství. Této dědičnosti je možné se vyhnout, pokud matka přestane kouřit mnohem dříve, než plánuje dítě.

b. Kouření po narození:

Nebezpečí nespočívá pouze v kouření během těhotenství, ale také v kouření po těhotenství. Expozice nikotinu kojením může kojencům hodně ublížit. Matky, které kouří během kojení, jsou také otevřené mnoha komplikacím souvisejícím s plícemi. Nemoci, jako je rakovina plic nebo rakovina prsu, mohou proniknout do žen a způsobit újmu jim i jejich dítěti.

C. Pasivní kouření:

Největším nebezpečím je pasivní kouření. Tady nekouříte, ale lidé kolem vás kouří a vy vdechujete vzduch, tedy pasivní kouření. Kouření kolem kojenců může poškodit jejich citlivý dýchací systém, což může vést k plicním infekcím a astmatu. V některých případech může u kojenců způsobit syndrom náhlé smrti. Kojenci nejsou schopni vdechovat tak těžký kouř naplněný nikotinem, což u nich v rané fázi života vede ke vzniku škodlivých chorob nebo respiračních onemocnění.

Tipy a způsoby, jak přestat kouřit v těhotenství:

Zde je několik tipů, jak s kouřením přestat během těhotenství, které vám pomohou, pokud se rozhodnete s kouřením přestat.

1. První věc, kterou musíte analyzovat, je to, jaký čas je pro vás nejtěžší. Musíte vědět, kdy se cítíte neklidní a jaké jsou spouštěče, které vás přiměly kouřit. Někdy můžete být vyzváni, když ostatní kolem vás kouří. Nejlepší v takových případech je zkusit udělat něco jiného, ​​co vyžaduje vaši pozornost. Můžete zkusit vyřešit hádanku, vyčistit atd. Cokoli, co vyžaduje vaši plnou pozornost. To je první odbočka.

2. Změňte trochu svou rutinu. Zkuste se vyhnout věcem, kvůli kterým toužíte po cigaretě.

3. Prvních pár týdnů odvykání vás bude stresovat. Ty dny jsou nejtěžší! Musíte však vymyslet způsoby, jak se přes to dostat. Zkuste mluvit s lidmi a zapojte se do nějaké diskuse.

4. Promluvte si se svým lékařem a požádejte ho o radu. To bude velmi výhodné.

Přestože všechny tyto kroky mohou vypadat jednoduše, realita bude velmi odlišná. Také vás chceme varovat, že nic z toho vám nepomůže, pokud nevykonáváte určitou úroveň kontroly. Nejlepší, co můžete udělat, je držet se a tlačit se, abyste se více snažili a potlačili své pokušení. Mluvení a odklonění vaší pozornosti do značné míry pomůže. Jak jsme řekli, pasivní kouření během těhotenství může být také nebezpečné. Opatruj se.