Těhotenství

Kosmetické tipy během těhotenství

“Těhotné ženy se stávají duchovně a fyzicky atraktivní,” citoval autor Frederick With ve své knize Prenatální rodičovství. “Existuje klidné vyzařování plodnosti a zralosti,” napsal také a toto je velmi radostný okamžik, kdy matka vítá změny, které se odehrávají v jejím těle, šťastně jen proto, že porodí nový život. Nastávající matka by měla být vždy šťastná a spokojená, protože to, jak bude jednat, cítit a chovat se, bude mít dopad na dítě.

Kosmetické tipy během těhotenství

Kosmetické tipy během těhotenství:

U každé těhotné dámy došlo k několika změnám těla. Zde jsou nejlepší kosmetické tipy v těhotenství, které mohou zkrášlit vaše tělo.

1. Několik změn:

Několik změn

Těhotenství vám poskytne zvláštní záři, ale změní vaši pleť a také sníží barvu vašich vlasů. Vícenásobné změny nastávají v důsledku změn hormonů a zvýšení objemu krve. Nejpodivnější věc je, že občas dělá z tenkých vlasů lesklé a silné nebo suché vlasy mastné.

2. Pihy a pigmentace:

Pihy a pigmentace

Lehčí pihy přes noc ztmavnou a na obličeji začnou být vidět pigmentační skvrny. Říká se tomu miasma nebo „těhotenská maska“. To je způsobeno zvýšením hladiny hormonu estrogenu, který způsobuje produkci melaninu. Dostávání se na slunce by to mohlo ještě zhoršit, takže je třeba se tomu vyhnout, ačkoli SPF by mohly udělat dobrou práci při zachování krásy pokožky venku a plechovka by se měla používat i v zimě.

3. Akné:

Akné těhotenství

Zvýšení krevního oběhu, které nakonec vede k černým pórům a akné. Ženy, které čelí takovéto změně, by si měly pleť důkladně čistit. Odličování před spaním v moštu a odlupování pokožky alespoň jednou týdně je dobré, zvláště u žen se suchou pletí. Uvolnění obličeje by mohlo být dobré k očištění černých teček a smytí nečistot, které vedou k tvorbě akné.

4. Temné kruhy:

Těhotenství v temných kruzích

Tmavé kruhy jsou docela běžné u těhotných žen. S tímto problémem se potýkají obvykle ke konci, když nedostanou správnou polohu, ve které by mohli spát. Narušení spánku vždy vede k tmavým kruhům, takže nejlepším řešením v tomto okamžiku bude spát. Pokud je to tak důležité, můžete namočit flanel studenou vodou a poté jej držet nad očima a tmavým kruhem pro okamžité vyléčení..

5. Drsné ruce:

Drsné ruce

Hladké ruce najednou začnou být přes noc červené a drsné. Stává se to, pokud si již delší dobu umýváte ruce mýdlem nebo saponátem. To je perfektní symptom, který vám na začátku řekne o vašem těhotenství. Nemůžete udělat nic, abyste tomu zabránili, ale rozhodně můžete nosit rukavice a nenechávat dlaně odhalené.

6. Nafouklé oči:

Opuchlé oči

Zadržování vody se stává vážným problémem, protože jak dítě roste, přibírá na cévách v oblasti břicha a nohou. Vaše pokožka by se mohla napnout a vaše oči by byly oteklé. Pokuste se odpočívat, abyste se nemuseli opírat o nohy a vyvíjet na ně tlak, nebo byste si na kotníky mohli aplikovat ledový obklad.

7. Strie:

Těhotenství Strechmarks

Strie jsou pro těhotné ženy tím nejvíce dráždivým. Jsou to červené čáry, které se tvoří v důsledku protažení těla a vyvíjejí se po celém žaludku, pasu a zádech. Pokud budete svou oblast tahu neustále mazat a zvlhčovat, pak můžete snadno dosáhnout toho, abyste omezili růst těchto značek.

Přečtěte si více: Jak se vyhnout striím v těhotenství

8. Růst nehtů:

Růst nehtů

Od čtvrtého měsíce na strážích nastávajícím ženám začínají růst delší a rychlejší nehty. Příčinou toho jsou opět hormony. Nehty jsou náchylné k lámání, protože jsou měkké. Na základně můžete dokonce najít drobné rýhy. Mají tendenci normalizovat dodávky.

Kosmetické tipy v těhotenství