Těhotenství

Konzumace Ghí během těhotenství a související výhody

Ghí je tradiční prostředek na vaření používaný ve všech domácnostech indických kuchyní, ghí a těhotenství je perfektní směs pro nošení dam. Ghí pro těhotné ženy je velmi důležité, protože ghí má mnoho výhod. Což může pomoci těhotným ženám mít bezpečné těhotenství. Pro dámy může pití ghí během těhotenství pomoci při hladkém trávení a také vyhladit střevo.

Slovo pochází ze sanskrtského slova známého jako Ghrita, také známého jako Sprinkl. Ghí nazývané také přečištěné máslo se získává oddělením vody od obsahu másla v dahi. Tento proces lze také nazvat jako víření dahi nebo tvarohu. Čištění tuku odpařením obsahu vody ze smetanového tvarohu vede k vroucímu ghí, které se může po zahřátí zkapalnit.

jíst ghí během těhotenství

Je jíst Ghee během těhotenství bezpečné nebo ne?

Těhotenství je o tom, že dámy jedí správné zdravé jídlo. Zdravá strava zahrnuje správné množství příjmu vitamínů, minerálů, tuků a vody. Pokud jde o příjem tuků, indickým dámám se doporučuje konzumovat Ghí, což je přepuštěné máslo obsahující omega 3 a 9 mastné kyseliny. Včetně ghí tedy může posílit zdravotní systém těhotných žen. Přestože se těhotným ženám s nadváhou doporučuje konzumovat ghí denně pouze po konzultaci s lékařem.

[Viz více: Jíst med během těhotenství]

Mohu jíst Ghee na začátku těhotenství:

Časné těhotenství znamená první trimestr, ve kterém probíhá vývoj dítěte. Vyrovnat se s nutričními požadavky, které jsou nezbytné pro vývoj plodu. Je důležité konzumovat moudré jídlo. Přidání domácího ghee během raného těhotenství pomůže při výživě plodu a při vývoji mozku dítěte. Ghí je rozhodně chytrou náhražkou oleje a másla během kompletní fáze těhotenství.

Výhody pití ghí během těhotenství:

Když mluvíme o ghí během těhotenství. Humptyho výhod je celá řada. Pokud jde o indickou kulturu a stravovací návyky, některé z hlavních výhod pití ghí v těhotenství jsou

1. Zlepšuje trávení:

Dámy mají tuto pochybnost; můžeme jíst ghí během těhotenství? Ano, protože indické jídlo obsahuje koření a masalu, vždy jsou s tím spojeny problémy s trávením a kyselostí. U těhotných žen je normální mít kyselost a zažívací potíže. Vzhledem k tomu, že dítě roste a děloha se také rozšiřuje, což vedlo k narušení okolního střeva a tlačení kyselé šťávy nahoru. Aby se vyhladil příjem potravy a snížila hladina kyselin ve střevě, doporučuje se pít ghí spolu s mlékem, aby se střevo vyhladilo.

2. Úleva od zácpy:

Ghí má mastnou kyselinu, která se nazývá butyrát, která hraje důležitou roli ve zdraví žaludku. Ajurvédské ghí v těhotenství je důležité pro zmírnění zácpy. Pití ghí spolu s mlékem spolu se šafránem, medem a špetkou prášku z kurkumy vyhlazuje žaludek a ulevuje od zácpy.

3. Snadná práce:

Ghí a těhotenství jdou ruku v ruce. Rovněž se věří, že konzumace ghí spolu s mlékem nebo Lukeovou teplou vodou může pomoci zmírnit porodní bolest. Tento koncept bohužel nemá podporovat žádný výzkum.

Nežádoucí účinky Ghee během těhotenství:

Jelikož je ghí přirozené a má ajurvédské vlastnosti, konzumace ghí během těhotenství neprokázala žádné vedlejší účinky. Pro těhotné ženy se doporučuje konzumovat dalších 200 kalorií z obvyklé stravy, aby byla zajištěna výživa dítěte. Ačkoli vše, co je třeba konzumovat, je v mírném množství. To zahrnuje pití ghí během těhotenství, stejně jako ghí může pomoci při získávání kalorií a pomoci při přibírání na váze.

Hlavním vedlejším účinkem je,

  • Těhotné ženy přibývají na váze, než je požadováno, když spotřeba ghí překročí požadované množství. To může vést k obtížím při chůzi a provádění každodenní činnosti.
  • Obezita vede k dušnosti.
  • Obtížné shazování přebytečných kil po porodu.

Jak přidat Ghí do těhotenské diety:

Aby bylo vše snadné a jednoduché, pokud jde o ghí v těhotenství, zde je několik způsobů, jak přidat ghí do těhotenské diety:

A. Roti’s /Parathas:

Pro tradiční indickou kuchyni jsou roti a parathas základním jídlem. Nanesením ghí na jídlo nebude chutnat dobře, ale také bude roti nebo parathas měkké a snadno k jídlu.

B. Dal rýže:

Dalším každodenním jídlem je rýže a dal. Přidáním čajové lžičky plné ghí s dal rýží může pokrm chutnat výborně.

C. Sladkosti:

Indické sladkosti jsou známé pro desi ghee a desi ghee během těhotenství je úžasný zlepšovač výživy. Sladkosti jako kheer, Kesari, ladoos jsou nabité ghí. Konzumace těchto sladkostí by měla být omezena a konzumována jednou týdně s měřitelným množstvím.

Jaký je význam Desi Ghee pro ajurvédu v těhotenství?

Ajurvédské ghí pro těhotenství se velmi doporučuje, aby se zabránilo jakýmkoli nemocem, jako je nachlazení & chřipka. Desi ghee se připravuje z kravského mléka s vysokým obsahem vitamínů, minerálů a antioxidantů. Použití desi ghee v těhotenství je velmi cenné kvůli jeho obrovskému hojivému účinku.

  1. Přidáním čajové lžičky medu, dvou až tří pramenů šafránu, špetky kurkumy a pití spolu s mlékem s ghí je fantastický přírodní prostředek na podporu vývoje mozku dítěte.
  2. Design ghee léčí zažívací problémy.
  3. Vyživuje zdraví matky během těhotenství.

Fakta o konzumaci Ghí v 9. měsíci těhotenství:

Je faktem, že dámy musí po celou dobu těhotenství konzumovat zdravé a vyvážené jídlo. Během 9. měsíce se doporučuje jíst jídlo, které pomáhá při kontrakci a pomáhá těhotné ženě mít hladký porod. Vzhledem k tomu, že ghí má schopnost předcházet zácpě a pomáhá při vyvolávání porodních bolestí, doporučuje se desi ghee v 9. měsíci.

Pochybnosti o tom, zda dámy mohou jíst ghí během těhotenství, nebo zda je během těhotenství zdravé, byly podrobně popsány v tomto článku, který může dámám objasnit věci. Ačkoli existuje jen málo mýtů, které nejsou vědecky prokázané, což zahrnuje i pojídání ghí, kontrakce dělohy jsou stimulovány, což pomáhá při hladkém porodu. Konzumace ghí během těhotenství však není kontraindikací, ale konzumaci tuku je třeba kontrolovat adekvátně sestaveným dietním plánem.

Často kladené otázky :

Zde je několik zodpovězených zásadních otázek, které budou užitečné pro všechny těhotné dámy související s ghí,

Q1. Pití mléka s ghí během těhotenství je bezpečné nebo ne?

Odpověď: Pro zvýšení hladiny vápníku v těle je pro těhotné ženy každý den zapotřebí sklenice mléka. Přidání ghí do mléka nejen dodá mléku chuť, ale také zvýší příjem výživy těhotných žen. Sklenice mléka s lžičkou ghí může chutnat jako kheer s menším množstvím cukru. Konzumace ghí je pro těhotnou ženu nebezpečná pouze při nadměrné konzumaci nebo alergii na mléčné výrobky.

Q2. Množství Ghee, které mohu během těhotenství přijmout?

Odpověď: Pokud jde o příjem tuků pro těhotné ženy, lékařsky se doporučuje konzumovat 5 až 8 polévkových lžic tuku, ve kterých by měl být příjem nasycených tuků 10 až 12%. Pití dvou až tří polévkových lžic ghí denně proto podporuje růst dítěte a pomáhá vstřebávat v tucích rozpustný vitamín.

Q3. Existuje nějaký rozdíl mezi kravským ghí a buvolím ghí v těhotenství?

Odpověď: Ano, mezi kravským ghí a buvolím ghí je velký rozdíl. Kravské mléko obsahuje málo tuku, málo kalorií a více cholesterolu, proto je méně krémové. Na druhé straně mléko Buffalo obsahuje více tuku s menším obsahem cholesterolu a vysokým obsahem kalorií. Výroba ghí z kravského mléka, které obsahuje méně tuku, se proto musí spotřebovat rychleji a buvolí ghí s vysokým obsahem tuku lze uchovat delší dobu. Kravské ghí tedy může zabránit přibírání na váze než buvolí mléko s obsahem tuku.