Těhotenství

Klady a zápory konzumace bazalky (Tulsi) během těhotenství

Bazalka je považována za jednu z nejběžnějších, a proto za jednu z nejprospěšnějších bylin. Které jsou lidstvu známy? Jedná se o základní potravinu pro lidi žijící v italské a jihovýchodní asijské kuchyni. Používá se také jako koření nebo příchuť v některých pokrmech, od různých chlebových předmětů až po pokrmy jako rýže a těstoviny. Bazalka obsahuje mnoho léčivých vlastností, a proto je ideálním doplňkem ke skupině potravin a nápojů. Je známo, že je prospěšný při léčbě kašle a nachlazení. A také se zjistilo, že konzumace bazalky během těhotenství má mnoho výhod.

V tomto článku budeme diskutovat o tom, zda jíst bazalku během těhotenství je v pořádku nebo ne.

Klady a zápory konzumace bazalky (tulsi) během těhotenství

Co je Tulsi (Svatá bazalka)?

Tulsi nebo bazalka je bylina, která je součástí vynikající skupiny máty. Je tvořen zelenými listy, které mívají výraznou vůni, která je kombinací sladkého i kořeněného. Tulsi se také používá v různých polévkách a salátech jako zálivka kvůli chuti, kterou dodává pokrmům. Lze jej nalézt v Asii, Austrálii a dalších různých částech světa. Bazalku lze také použít jako domácí lék na různá onemocnění v indických domácnostech, jako je konzumace bazalky v těhotenství, kašel a nachlazení a další podobné stavy po mnoho let.

Je bazalka v těhotenství bezpečná?

Existuje mnoho protichůdných názorů na příjem bazalky během těhotenství. Často vidím tento dotaz zveřejněný na různých těhotenských fórech- „Mohu jíst bazalku, když jsem těhotná? “. Nyní, abyste odpověděli na tuto otázku, musíte trochu prozkoumat. Abychom to udělali, posuňte se dolů, abychom porozuměli různým aspektům výhod konzumace tulsi během těhotenství.

Výhody bazalky během těhotenství:

Konzumace bazalky během těhotenství má několik výhod. I když jsou mnohé dobře známé, podívejme se na několik běžných a nejlepších výhod, které lze konzumací bazalky získat.

 • Bazalka má bohatý a mnohonásobný obsah vitaminu K. Tento vitamín výrazně pomáhá předcházet srážení krve, a tím také snižuje rizika nadměrné ztráty krve během porodu.
 • Bazalka má také mangan. To velmi pomáhá vyvíjet kosti a chrupavky u plodu v děloze. Mangan má antioxidační vlastnosti, což také dále pomáhá minimalizovat poškození buněk, ke kterému může u nastávajících matek docházet. Proto nic jako bazalka, jeden může pokračovat a konzumovat během těhotenství.
 • Kromě toho má bazalka také několik minerálů a živin, jako je vitamín C, vitamín E, fosfor, draslík atd. Pomáhají při budování skvělého imunitního systému, který může pomoci jak matce, tak vývoji plodu v děloze.
 • Zatímco těhotné ženy většinou trpí anémií, bazalka velmi pomáhá zlepšit počet červených krvinek a udržovat požadované hladiny hemoglobinu. Proto je lze snadno omezit konzumací bazalky během těhotenství.
 • Bazalka má také vitamín A, který pomáhá vývoji a růstu orgánů plodu v nastávající matce. Proto zajišťuje zdravé novorozené dítě po narození.
 • Co ne, Basil také obsahuje folát. To pomáhá při zásobování krví a také předchází rizikům prenatálních vad u plodu. Vzhledem k výše uvedeným výhodám můžete během těhotenství snadno pokračovat a mít bazalku.

Rizika bazalky během těhotenství:

 1. Nekonzumujte semena bazalky během těhotenství. Mnoho gynekologů a lékařů to nedoporučuje, protože mohou mít kontrakce dělohy, což může dále vést k potratu. Kromě toho mohou semena také zvýšit průtok krve, a tím stimulovat menstruaci.
 2. V případě, že užíváte antikoagulační léky, je třeba se bazalce vyhnout, protože obsahují látky ředící krev.
 3. Eugenol je přítomen v bazalce, což může vyvolat srdeční frekvenci, popáleniny v ústech a závratě a také to může vést ke kómatu. Proto se poraďte s lékařem vždy, než to budete mít pravidelně.
 4. Nemějte listy bazalky, alespoň dva týdny před císařským porodem nebo operací.
 5. Nadměrný příjem může snížit hladinu cukru v krvi, což není dobré. Nízké hladiny krevního cukru v případě detekované u těhotných žen by se měly vyvarovat užívání této bazalky pro zdraví matky i plodu.

Bazalku lze obecně užívat během těhotenství v mírném množství. Můžete jej použít jako jemné koření k ochucení jídla. Zajišťuje však řádné umytí bazalky před konzumací.

Opatření, která je třeba dodržovat při užívání Tulsi během těhotenství:

Pokud byste chtěli využít různé přínosy bazalky posvátné během těhotenství a zařadit ji do svého jídelníčku, budete muset podniknout následující opatření k zajištění bezpečnosti pro vás i vaše dítě.

 • Nekonzumujte ho nadměrně. Bylinkáři navrhují konzumaci pouze 115 ml odvaru z byliny třikrát denně.
 • Bylinky před použitím důkladně omyjte, abyste vyplavili bakterie, parazity, které mohou vést k infekcím přenášeným potravinami, jako je toxoplazmóza a listerióza.
 • Vždy se poraďte s lékařem, než se vydáte na tulsi dovolenou v těhotenské dietě.

Výhody čaje Tulsi během těhotenství:

Jméno svaté bazalky zná také Tulsi, je součástí mincovny. Který je známý svou sladkou a kořeněnou vůní, která je velmi podobná vůni hřebíčku. Bylina nám nabízí různé zdravotní výhody a může také pomoci při konzumaci v době těhotenství. Nemůžeme ji však použít jako náhradu konvenční medicíny. Každá těhotná žena musí dbát na své zdraví, aby se její dítě narodilo bez jakýchkoli komplikací, a zdraví jejího i jejího dítěte je vynikající. Většina odborníků doporučuje ženám, které se věnují aktivitám, jako je zdravé stravování a pití. Co nejvíce se vyhýbejte některým jídlům a nápojům, které mohou mít nepříznivé účinky na její zdraví. Jedním z nejčastěji doporučovaných nápojů pro těhotné ženy je bylinný čaj a nejlepším čajem tulsi během těhotenství.

Jak připravit čaj Tulsi?

Příprava šálku tulsi čaje je docela snadná. Zatímco většina indických rodin mívá doma rostlinu Tulsi pro různé náboženské účely, tito lidé si nemohou z trhu vybrat předem zabalenou nebo suchou formu tulsi čaje. K přípravě tohoto čaje potřebujete hrnec vody k varu a nyní do něj namočte jeden čajový sáček čaje tulsi a nechte jej asi pět minut. Čaj můžete přidat na sladkosti s medem, nebo můžete podle chuti přidat pár kapek citronové šťávy. V případě, že nepoužíváte balený čaj; pak je třeba rozdrtit listy a poté nasekat čerstvé listy tulsi během těhotenství. Nyní je zalijte šálkem vody. Listy nechte dvě minuty odležet.

Důvody, proč bychom měli během těhotenství užívat čaj Tulsi:

1. Detoxikace:

Tulsi má úžasné detoxikační vlastnosti, které pomáhají udržovat jejich srdeční a plicní tkáně čisté a v bezpečí před smrtelnými infekcemi a dalšími zdravotními problémy.

2. Nulový kofein:

Mohou těhotné ženy jíst bazalku? Ano, těhotné ženy předepisovaly kofein zcela ze své stravy. Přesný důvod, proč je čaj tulsi zakázán ve stravě každé těhotné ženy, je ten, že neobsahuje kofein.

3. Neutralizuje volné radikály:

Čaj Tulsi je hustý s různými antioxidanty, které chrání před chorobami způsobenými přeplněním různých volných radikálů v těle. Snaží se neutralizovat volné radikály, a tím pomáhá posílit imunitní systém v boji proti nemocem.

4. Pomáhá ulevit od bolesti kloubů:

Těhotenství sem tam přinese spoustu drobných bolestí, jako jsou bolesti kloubů a svalů. Nemusíte si s nimi ale dělat starosti, protože pravidelná konzumace čaje Tulsi vám může pomoci zmírnit záněty a slabé kosti.

5. De-stress:

Těhotenství je v životě ženy velmi stresujícím obdobím a každá těhotná žena si musí najít konkrétní příležitosti k co největší relaxaci. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je konzumace čaje Tulsi. Při konzumaci čaj tulsi uvolňuje do celého těla hormon štěstí zvaný serotonin, čímž zvládá úroveň stresu. Kromě toho je čaj tulsi známý svým uklidňujícím účinkem.

Jak se mnozí ptají, je tulsi v těhotenství bezpečná? Konzumace tulsi v těhotenství je velmi prospěšná a můžete si ji bezpečně užívat. Musíte se však poradit se svým lékařem a ujistit se, že jeho předávkování neberete jako příliš nebezpečné. Tulsi má několik nutričních výhod, které z něj činí nejlepší bylinný doplněk, který je možné konzumovat během těhotenství. Bohatý na vitamíny, minerály, bílkoviny, vlákninu a další základní živiny; bazalka je považována za superpotravinu v období těhotenství.

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Mohou těhotné ženy jíst bazalku přímo?

Odpověď: Těhotenství s bazalkou má mnoho výhod, díky nimž je vynikajícím bylinným doplňkem pro těhotné ženy. Ačkoli jeho předávkování může dráždit dělohu, doporučuje se těhotné ženě, aby neměla více než dva listy bazalky za den. Bazalka, která je bohatá na vitamín K, hraje zásadní roli v zajištění toho, aby vaše zdraví zůstalo dobré a vaše dítě bylo v těhotenství v bezpečí v děloze. Bazalkové listy můžete určitě jíst přímo během těhotenství; před jídlem je však řádně umyjte. Přítomné zárodky mohou mít nepříznivé účinky na vaše tělo.

Q2. Jaké jsou typy Tulsi a které je pro těhotenství nejlepší?

Odpověď: Existují tři různé typy Tulsi:

Zelený list nebo „Rama“ Tulsi

Fialový list nebo „Krishna“ Tulsi

Divoká nebo „Vana“ Tulsi nebo „lesní“ Tulsi

Zelený list (Rama Tulsi) je považován za nejlepší ke konzumaci během těhotenství.

Q3. Je bezpečné používat bazalkový olej během těhotenství?

Odpověď: Používání bazalkového oleje během těhotenství není bezpečné. Je tomu tak proto, že se má za to, že bazalkový olej přispívá k abnormálnímu vývoji buněk, což je pro plod nebezpečné. Eugenol, což je olej přítomný v bazalkových listech, mívá nebezpečné účinky na zdraví vyvíjejícího se plodu. Olej v bylině může vést ke zvýšení srdečního tepu a způsobit popáleniny hrdla a úst, mělké dýchání, záchvaty, závratě, krev v moči a v některých extrémních případech. Proto byste se měli během těhotenství vyhnout konzumaci bazalkového oleje.