Těhotenství

Jíst vášnivé ovoce během těhotenství – bezpečné nebo ne?

Mučenka, která je k vidění v obchodě s potravinami, je mučenka. Mučenka pochází z Paraguaye, Brazílie a Argentiny a je druhem mučenky. Která je také vědecky známá jako Passiflora Edulis. Toto tajemné a zajímavé ovoce je velmi chutné a zdravé. A je lahůdkou pro milovníky ovoce díky svým léčivým vlastnostem. A nejlepší na tom je, že je extrémně bezpečný pro konzumaci během těhotenství. V tomto článku budeme diskutovat o různých zdravotních výhodách konzumace mučenky během těhotenství.

Mučenka bezpečná během těhotenství

Nutriční hodnoty mučenky během těhotenství:

Následuje výživa získaná konzumací 100 g mučenky během těhotenství:

Množství živin

 • Kalorie 97 kcal
 • Sacharidy 23,38 g
 • Bílkoviny 2,2 g
 • Vláknina 10,4 g
 • Tuky 0,7 g
 • Folát 14 mcg
 • Vitamín B-6 0,1 mg
 • Niacin 1,5 mg
 • Pyridoxin 29 mcg
 • Riboflavin 0,13 mg
 • Draslík 348 mg
 • Sodík 28 mg
 • Vitamín 1272 IU
 • C vitamín 30mg
 • E Vitamin 0,02 mg
 • K vitamín 0,7 mcg
 • Vápník 12mg
 • Železo 1,6 mg
 • Hořčík 29 mg
 • Zinek 0,1 mg
 • Fosfor 68 mg

Kde g = gramy, mg = miligramy, mcg = mikrogramy, IU-mezinárodní jednotky

Výhody konzumace mučenky v těhotenství:

Mučenka také známá jako Granadilla, je aromatické ovoce známé svou sladkou chutí. Toto exotické ovoce, které pochází z Jižní Ameriky, má vynikající léčivé a uklidňující vlastnosti. Je to síla esenciálních vitamínů, draslíku, sacharidů, vlákniny a bílkovin. Tím seznam nekončí. Pokračujte v čtení, abyste se dozvěděli některé z úžasných výhod mučenky během těhotenství:

1. Zdravější vlasy:

Během těhotenství mnoho žen vyhovuje vypadávání vlasů. Mučenka je zdrojem živin, pomáhá udržovat vlasy lesklé a zdravé a také kontroluje padání vlasů.

2. Zlepšuje imunitu:

Mučenka je skladištěm vitaminu C, alfa-karotenu a beta-kryptoxantinu. Což může pozoruhodně posílit váš imunitní systém během těhotenství.

3. Pomoc při zdravém růstu plodu:

Antioxidanty a esenciální minerály, které jsou obsaženy v mučence. Zajistí zdravý růst a vývoj vašeho nenarozeného dítěte.

4. Zmírňuje neklid a léčí nespavost:

Velmi jednoduchým prostředkem ke zmírnění běžných těhotenských problémů, jako je nespavost a neklid, je konzumace mučenky každý den. Je známo, že je dobrým zdrojem léčivých alkaloidů. Stejně jako Harmon, který nabízí sedativní účinek, a proto se můžete dobře vyspat, což je v těhotenství obtížné.

5. Dobré pro kosti:

Mučenka je mimořádným zdrojem minerálů. Stejně jako hořčík, železo, měď a fosfor jsou životně důležité pro kosti. Konzumace mučenky v těhotenství posiluje vaši kost zvýšením hustoty minerálních kostí.

6. Zlepšuje trávení a zmírňuje zácpu:

Jedna z výhod mučenky během těhotenství. Podporuje zdravé trávení. Je nabitý dietními vlákny, kromě zlepšení trávení usnadňuje pohyb střev. Jíst mučenku denně během těhotenství udrží problém zácpy na uzdě.

7. Zlepšuje krevní oběh:

Železo přítomné v mučence je nezbytné pro produkci hemoglobinu. Dobrý počet hemoglobinu znamená zdravý přísun okysličené krve do všech částí vašeho těla. Jíst mučenky během těhotenství také pomáhá ve fungování dalších orgánů v těle. Kromě toho také snižuje riziko anémie.

8. Reguluje krevní tlak:

Monitorování krevního tlaku je během těhotenství nesmírně důležité. Protože konstantní vysoký krevní tlak může vést k potratu, zatímco příliš nízký krevní tlak může způsobit závratě. Mučenka je plná draslíku. Funguje jako vazodilatátor a zlepšuje průtok krve v celém těle. A tím udržuje krevní tlak na správných úrovních.

9. Snižuje problémy s dýcháním:

Mučenka působí také jako skvělý expektorant, a proto ji konzumujete během těhotenství. Pomáhá minimalizovat dýchací potíže, jako je kašel, astma a sípání.

10. Je to dobré pro oči a kůži:

Mučenka má velmi vysoký obsah vitaminu A. To výrazně snižuje riziko problémů souvisejících s očima, jako je šeroslepost a šedý zákal. Je také dobrý pro vaši pokožku a dodává hladkou a měkkou strukturu. Kdo by nerad přijímal komplimenty za zářící pokožku, zejména během těhotenství. Jezte mučenku denně, a to se určitě stane.

Nežádoucí účinky mučenky v těhotenství:

Je zajímavé, že konzumace mučenky během těhotenství nemá žádné vedlejší účinky. Jako upozornění pro ženy, které trpí gestačním diabetem, jej však konzumujte s mírou. Protože většina kalorií mučenky pochází z cukru, a proto může zvýšit hladinu cukru v krvi. V opačném případě ji jednoduše přidejte do své těhotenské diety a okamžitě získáte přístup k mnoha zdravotním výhodám, které s ní souvisí.

Tipy, jak jíst vášnivé ovoce během těhotenství:

Níže jsou uvedeny různé tipy pro konzumaci mučenky během těhotenství:

 1. Mučenka se bude dobře hodit do ovocného salátu, zejména do toho, který obsahuje tropické ovoce.
 2. Udělejte si šťávu z mučenky samotné nebo ji zkombinujte s jiným tropickým ovocem.
 3. Při nákupu mučenky vybírejte ty, které jsou velké a těžké.
 4. Zkuste nevybírat ty s hladkou pletí, protože by nebyly zralé.

Passion Fruit Juice během těhotenství:

Existuje mnoho způsobů, jak konzumovat mučenku a zahrnout ji do těhotenské diety. Ale nejjednodušší a nejchutnější způsob, jak to jíst, je ve formě šťávy. Zde je návod, jak si můžete připravit mučenkovou šťávu:

Složení:

 • 4-5 mučenek
 • Cukr dle požadavku
 • 1 šálek vody

Metoda:

 1. Vezměte mučenku a nakrájejte ji na 2.
 2. Naberte z něj dužinu a přidejte ji do mixéru.
 3. Také přidejte cukr a vodu.
 4. Mixujte, dokud nedostanete hladkou texturu pyré.
 5. Prosejte a podávejte vychlazené.

Toto cizí ovoce má málo kalorií, ale je bohaté na výživu – přesně to, co je v těhotenství potřeba. Nabitá dobrotou, jíst mučenku během těhotenství je nesmírně důležité a prospěšné. Šiřte novinky a nechte každou těhotnou dámu, aby z toho měla užitek.

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Je bezpečné jíst mučenku během těhotenství?

Odpověď: Mučenka je bezpečná ke konzumaci během těhotenství. Při konzumaci v těhotenství má zázračné přínosy pro zdraví a absolutně žádné vedlejší účinky, a proto je během těhotenství musíte mít.

Q2. Proč z mučenky cítíte ospalost??

Odpověď: Mučenka obsahuje alkaloidy, jako je Harman, který má vlastnosti, jako je snížení krevního tlaku, spasmolytický účinek a sedativum. Díky těmto vlastnostem má mučenka účinek mírného sedativa a navozuje spánek. Nejlepší je konzumovat během těhotenství, kdy se spánek stává obtížným a ženy čelí nespavosti.

Q3. Je mučenka dobrá pro kyselinu močovou?

Odpověď: Mučenka je obohacena o protizánětlivé vlastnosti. Zahrnutí mučenky do stravy předchází vysoké hladině kyseliny močové v krvi. Pokud tedy někdo trpí problémem kyseliny močové, doporučuje se konzumovat mučenku, která sníží její hladinu v krvi.