Těhotenství

Jíst cibuli během těhotenství a její výhody

Cibule, jedna z nejčastěji používaných druhů zeleniny, skvěle zvýrazňuje chuť. Je ale cibule v těhotenství bezpečná? Pokud ano, kolik bych měl zahrnout do své každodenní stravy? Cibule během těhotenství má určitě výhody. Ale co jsou zač? Zde jsou všechny věci, které potřebujete vědět o konzumaci cibule během těhotenství.

jíst cibuli během těhotenství

Je cibule v těhotenství bezpečná?

Patří do rodiny Allium a je často používanou zeleninou téměř ve všech domácnostech. Pro své kulinářské a léčivé účinky je široce používán ve všech částech světa. Cibule je zdrojem důležitých vitamínů a živin. Tím je zajištěno bezpečnější těhotenství. Proto můžete určitě jíst cibuli během těhotenství, ale dávejte pozor na množství. Všechno s mírou je vždy nejlepší.

Výhody konzumace cibule během těhotenství

1. Vyrovnává krevní tlak:

Cibule je ve fytonutricích hustá. Pomáhá regulovat hladinu krevního tlaku. To může pomoci snížit riziko komplikací v těhotenství. Jako je gestační hypertenze, preeklampsie a předčasný porod.

2. Pomáhá zmírnit zácpu:

Zácpa je neustálá starost během těhotenství. Má velmi vysoký obsah vlákniny. Pomáhá regulovat pohyby střev. Konzumace syrové cibule během těhotenství vám proto usnadní pohyb střev.

3. Řízení hmotnosti:

V tomto období teď není potřeba se o své přibírání opravdu bát. Cibule má extrémně nízký obsah tuků a kalorií. Je to ideální volba pro vaši těhotenskou dietu. Přidejte je do salátu a zařaďte je do svého každodenního jídla.

4. Zabraňuje těhotenskému diabetu:

Je známo, že je to superpotravina pro prevenci gestačního diabetu. Obsahuje důležitý minerál, chrom, který brání inzulinové rezistenci a tím pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi ve vašem těle.

5. Náprava na bolest v krku:

Bolest v krku a nachlazení jsou v těhotenství běžné. K tomu použijte cibuli. Protizánětlivé vlastnosti cibule pomáhají v boji proti infekcím a dalším chorobám, ke kterým můžete být náchylní.

Vedlejší účinky cibule v těhotenství:

  1. Cibuli lze bezpečně jíst během těhotenství. Přesto se mnoho žen v této době vyhýbá kvůli jeho silnému zápachu, který může vést k nevolnosti.
  2. Jíst cibuli v nadměrném množství může dokonce vést k pálení žáhy.
  3. Ukázalo se, že cibule žábry nese bakterii známou jako Listeria monocytogenes. Což činí těhotné ženy s vyšším rizikem infekce stejným. Infekce listeriózy během těhotenství může v nejhorších případech způsobit infekci novorozence, předčasný porod, potrat nebo dokonce smrt. Bylo zjištěno, že téměř 22% případů bakteriální infekce Listeria monocytogenes má za následek smrt novorozence nebo mrtvě narozené dítě.
  4. Dýchací a alergické problémy jsou další vedlejší účinky konzumace syrové cibule během těhotenství.

Jaké jsou jarní cibulky a jaké jsou její výhody v těhotenství?

Jarní cibulka je obyčejný dlouhý list s cibulovitým koncem, podobně jako česnek. Dodává jídlu velmi jedinečnou chuť, lahodné cibulové křupky, když jsou přidány syrové do salátů.

Jarní cibulka během těhotenství má superschopnosti k vyléčení nachlazení. Je považován za vynikající zdroj vitaminu C a vápníku. Je bezpečné jíst jarní cibulku, když jste těhotná.

Takže nemáte důvod se bát jíst cibuli během těhotenství. Touha po cibuli během těhotenství je běžná.

Tentokrát přidejte do salátu nebo sendviče jarní cibulku, abyste se uhasili. I když to děláte, pamatujte, že je nejlepší jíst střídmě, abyste se vyhnuli nepříjemným vedlejším účinkům konzumace cibule v nadměrném množství.