Těhotenství

Jak zmírnit bolest svědění bradavek v těhotenství

Těhotenství otevírá řadu problémů a účinků na vaše tělo. Najednou se vaše prsa stávají velkými. Můžete si všimnout, že ztěžknou a bradavky bolí. Na bradavkách se také začínají objevovat chloupky. Někdy také máte sklon ke svědění prsou. Ale pamatujte si, že všechny tyto jsou příliš normální a tělo pouze připravuje prsa na zahájení laktace. Ale musíte si dělat starosti, když se to všechno stane nepohodlným a vážným.

Co způsobuje svědění prsou během těhotenství?

Když jste těhotná, začnete si ve svém těle všímat řady změn. Svrbící prsa by mohla být vaším prvním příznakem těhotenství. Bolavé bradavky, tíha a svědění na prsou se stávají běžnými a jsou důsledkem hormonálních změn v těle. Částečně je to také způsobeno zvýšeným průtokem krve do oblasti. Z tohoto důvodu vás bradavky bolí a také se čím dál více senzibilizují na hormony. Když se jich tedy dotknete, máte tendenci cítit mravenčení.

Svědící pocit se vám nejčastěji stane, když jste na veřejnosti, stoupá potřeba ho poškrábat a tím vám na veřejnosti velmi znepříjemní. Ale pamatujte si, vaše prsa rostou a táhnou se, takže je vše připraveno na kojení vašeho dítěte. Přijměte to tedy jako velmi normální jev a nemusíte se stresovat ani vyděsit.

Účinky svědění prsou během těhotenství:

Ale na konci těhotenství může svědění zesílit a také se vám zvětší prsa. Možným vedlejším účinkem je, jak se kůže natahuje, svědění se může rozšířit i do jiných částí těla. Vaše břicho a prsa jsou obvykle náchylná ke svědění, protože kůže se táhne a rozšiřuje dítě. Suchá kůže a hormonální změny také někdy zhoršují problém. Ekzém a další kožní onemocnění mají v této době také tendenci být vážné.

I když rozumíme pocitu mravenčení, se kterým se musíte vyrovnat, zde je několik způsobů, jak tento problém postupně odstranit.

Domácí přírodní léčba svědění prsou během těhotenství:

Snažte se, aby vaše ruce nebyly poškrábány. To může být výzva, ale další škrábání pokožku podráždí a povede k dalším kožním infekcím. V případě, že je svědění způsobeno suchou a nataženou pokožkou, zde je několik způsobů, jak zmírnit bolest svědění bradavek.

A. Ledový balíček:

Určitě vyzkoušejte balíček ledu tím, že do něj položíte ručník se dvěma nebo třemi kostkami ledu. Můžete také použít chladný ručník a oblast jemně přitlačit asi na 7-8 minut, nebo dokud svědění nezmizí. Můžete to zkusit, kdykoli se začnete cítit nepříjemně kvůli svědění. Ledový obklad nebo analogie mokrého ručníku zmírní pocit brnění znecitlivěním oblasti. To by mohla být velká dočasná úleva v případě, že hledáte rychlou nápravu.

B. Použijte pleťovou vodu:

Zvažte použití zvlhčovače na svědění prsou. Po každodenní koupeli naneste na prsa malé množství mléka bez vůně a dobře vmasírujte. Pleťové mléko uchovávejte v lednici, abyste při jeho aplikaci měli chladivý pocit. Chlad poskytne úlevu. S výhodou použijte pleťovou vodu s vitamínem E, kakaovým máslem a lanolinem. Používejte pouze voňavé a nealkoholické mléko; v opačném případě může vaše pokožka vyschnout.

C. Pohodlné oblečení:

Rozhodněte se pro volné a pohodlné oblečení. Bavlna je upřednostňovanou volbou a může vám ulehčit a cítit se uvolněně. Noste volnou podprsenku nebo tu, která je speciálně určena pro těhotenství.

D. Teplá sprcha:

Teplá sprcha a vana jsou dalším způsobem, jak zabránit svědění. Používejte pouze vlažnou vodu. Horká voda má potenciál vysušit vaši pokožku. Mírné mýdlo bez vůně by mohlo být vaší nejlepší volbou a dobře osušit prsa.

Kdy byste měli navštívit lékaře?

I když svědění prsou může být normální, zde je čas, kdy to musíte brát vážně a upozornit svého lékaře.

  • Pokud se cítíte velmi svědivě, ale přesto nemáte vyrážku, vězte, že musíte spěchat k lékaři.
  • Pokud máte pocit, že se váš stav pokožky zhoršuje a nic, co by se dalo zmírnit, nebude fungovat, je nejlepší poradit se o dalším ošetření se svým lékařem..
  • Jakmile uvidíte, že se vám během fáze těhotenství objevila nová vyrážka, poraďte se se svým lékařem.

Váš lékař má poslední slovo v léčbě, kterou musíte absolvovat. Řekne vám, jak je to vážné a proč by měl mluvit s dermatologem.

Víme, že existuje mnoho dalších nepříjemných fází, kterými jste prošli a stále budete procházet. Ale nestresujte se tím. Vytvořte kolem sebe pozitivní atmosféru. Chystáte se porodit dítě za několik měsíců. Upřímně řečeno, vaše bolest se zmenší, když se začnete dívat dopředu a užívat si krásnou fázi svého života.