Těhotenství

Jak se zbavit pupínků během těhotenství?

Zatímco pupínky a akné patří mezi běžné příčiny pro mnohé, pupínky během těhotenství jsou docela prominentním problémem. Fáze těhotenství zahrnuje mnoho hormonálních změn těla zevnitř, což u mnoha žen vede k výpadkům a silnému akné. I když jen málo z nich trpí mírnými výpadky, můžeme to často zaznamenat jako značný problém i pro mnoho žen.

Pokud na této těhotenské cestě trpíte pupínky, je zde něco, co byste měli vědět o správném a rychlém zacházení s nimi sami. Tato příručka o akné během těhotenství zodpoví všechny vaše dotazy a poskytne vám prostředky, jak se jich rychle zbavit!

Pimple během těhotenství

Je těhotenství akné běžné?

Člověk si může všimnout akné během nosného období zcela běžně. To může být případ raného až středního těhotenství. Uvádí se, že jedna ze dvou žen nebo více než 40% těhotných žen oznámilo akné dermatologům. Mnozí se obávají masivní produkce přírodních olejů v pokožce během této doby a mohou si všimnout, že během 2. a 3. trimestru začínají vyrážky.

Příčiny pupínků během těhotenství:

Významný a častý důvod pro vznik akné a akné v této fázi je způsoben hormonálními změnami. Období těhotenství vede k vyššímu množství sekrece hormonu zvaného androgeny. Tyto hormony spouštějí mazové žlázy, které leží pod naší kůží, a produkují olejovitou látku mazu. Nyní je maz lepkavý a způsobuje slepení mrtvých buněk na našem povrchu. To slepilo spoustu mrtvých, suchých buněk, které ucpávaly naše póry a způsobovaly pupínky nebo akné.

Těhotenské výpadky jsou tedy standardní funkcí a není důvod k panice. Je to jen zdroj mírného podráždění a překážky pro váš vzhled, nic jiného. Jeho závažnost se může lišit od mírné po děsivou. Existují však metody, jak jejich rozsáhlost kontrolovat.

Domácí prostředky pro těhotenské akné:

Před vstupem do lékařských procedur a gelů dostupných v obchodech je vždy dobré vyzkoušet si přirozené a bezpečné metody, jak se zbavit a shodit akné. Zde je seznam několika přírodních domácích prostředků, které můžete udělat pro kontrolu svých těhotenských pupínků nebo akné.

1. Žádné praskání:

Žádné praskání

Vymačkávání, škrábání nebo praskání pupínků vám nebude k ničemu. Jen se bakterie rozšíří a infekce se zhorší. Měli byste se tedy vyhnout všem šancím, že vám pupínky prasknou nebo poškrábají. Zmizí, jakmile vyprší doba jeho pobytu, což zmizí, bez ohledu na to, jak dlouho se to zdá.

2. Aloe Vera pro pupínky:

Aloe Vera

Aloe Vera je vždy velmi užitečná jako zdravý produkt. Pokud vás trápí akné, pak tento přípravek rozhodně použijte. Pro pupínky během raného těhotenství je výrobek velmi bezpečný. Pomocí gelu z Aloe Vera můžete svou pokožku před takovými alergiemi určitě chránit. Je to přírodní produkt bez vedlejších účinků. Díky tomu se budete cítit uvolněně od samotného problému.

3. Jedlá soda:

Prášek do pečiva

Mít mastnou je zcela přirozené. Je také pravda, že nadměrný olej na kůži rodí pupínek. Ve skutečnosti pro mastnou pleť trpí hojením. Pro pupínky během těhotenství skenujte domácí léky na pečení. K odstranění pupínků použijte jedlou sodu. Před použitím sodu smíchejte s vodou a jemně naneste do pokožky. Čištění pokožky bude trvat několik dní.

4. Olej z čajovníku:

Čajovníkový olej

V současné době se pupínky mohou stát kvůli mnoha problémům. Žádný takový konkrétní neexistuje. Proto musíte vědět, která metoda je správná. Mnohokrát se mohou objevit pupínky kvůli infekcím způsobeným bakteriemi. Aplikujte z pokožky olej z jablečného čajovníku na místo. Je k dispozici v lékařských obchodech, zejména z tohoto důvodu. Bez váhání jej tedy můžete použít.

5. Kokosový olej:

Kokosový olej

Kůže je velmi citlivá část těla. Takže když to bude ovlivněno, budete velmi nervózní. Pokud vás v těhotenství trápí pupínky na obličeji, můžete se ho zbavit pomocí kokosového oleje. Kokosový olej je čistý bez jakýchkoli nečistot. Neexistuje tedy žádný rozsah podráždění. Měkkou bavlnou ho nanášejte, dokud se vaše nemoc nevyléčí.

6. Zlato:

Miláček

Med je mezi mnoha známým lékem. Vzhledem k tomu, že během těhotenství jsou pupínky na obličeji vysoké, může použití medu na pupínky a výpadky pomoci do značné míry snížit. To je docela udržitelná metoda a přirozený způsob, jak omezit akné úplně sami! Je pozoruhodné, že je velmi snadné odstranit pupínky v těhotenství v prvním a druhém trimestru touto metodou.

7. Over the Counter Products:

Léčba pupínků během těhotenství není snadný a jednoduchý úkol, který byste měli udělat sami. Zeptejte se svého lékaře, jaké volně prodejné léky nebo krémy můžete používat, aniž by to nepříznivě ovlivnilo vaše těhotenství. Ty mohou být velkou pomocí. Ale některé přísady používané těmito antibiotiky mohou být škodlivé pro vaše těhotenství, takže když ho požádáte o radu, nezapomeňte zmínit, že jste těhotná se svým dermatologem. Zejména se musíte vyvarovat užívání léku, Accutanu, tetracyklinu, doxycyklinu a minocyklinu. To vše jsou léky běžně předepisované k léčbě problémů s akné. Všechny tyto však mohou mít škodlivé účinky na vaše dítě a jsem si jistý, že nejste tak horliví v léčbě pupínků, které by ohrozily život vašeho dítěte.

Tipy pro péči o pleť:

Vzhledem k domácím prostředkům ke snížení pupínků během těhotenství je zde několik dalších tipů a změn v péči o pleť, které je možné dodržet pro dosažení nejlepších výsledků.

Drž se dál od slunečního světla:

V této době může být sluneční světlo významným důvodem pro pupínky. Přímé sluneční paprsky obecně způsobují pupínky. Nemění váš obličej, ale také dráždí. Pro ultrafialové paprsky je sluneční světlo velmi špatné pro zdraví. Jeho horkost velmi špatně pálí pokožku. Takže kdykoli vyrazíte ven kvůli jakékoli práci, vezměte si s sebou deštník a další nezbytnou ochranu.

Vyhněte se drhnutí při nošení dítěte:

Jiný problém nastává, když jste matkou. Toto je velmi kritické období, kdy vzniká mnoho komplikací. Proto se spíše obávejte dobré péče o své zdraví. Mezi všechny patří akné v těhotenství. V tuto chvíli si obličej příliš nedrhněte. Pokuste se vyhnout drhnutí produktů načasování. Umyjte si obličej čistou vodou a bavlnou.

Vyhýbání se znečištění:

Pupínky se mohou stát z prachu a znečištění. Při nošení dítěte musíte být velmi čistí. Po příchodu z nákupů je nutná sanita v kanceláři nebo na trhu. Nepochybně znečištění venku pro vás není vůbec zdravé. Pokud necháte pokožku nečistou, bakterie získají prostor k vytváření pupínků znovu.

Udržování dobré hygieny:

Udržujte svůj obličej vždy bez oleje. To zahrnuje mytí obličeje v pravidelných intervalech. I když se v tomto úkolu musíte důkladně seznámit, musíte se také ujistit, že nejste příliš drsní. Škrábání nebo drsné tření pupínků infekci zhoršuje a umožňuje šíření bakterií. Použijte jemný čisticí prostředek nebo mýdlo, nic příliš drsného. Zatímco poté zvlhčujete, používejte nekomedogenní produkty.

Jemné čištění pokožky:

Při sušení pokožky je opět nutné, abyste byli jemní. Použijte jemnou žínku, abyste ji vysušili, než ji otřete. Nepoužívejte dvakrát stejnou žínku nebo ručník. Ujistěte se, že ručník, který používáte, je dobře vypraný a čistý.

Obecná čistota kolem vás:

Zkuste zůstat v čistém prostředí. Pokud si nepřejete, aby se vaše pupínky zhoršily, musíte mít obličej bez prachu a oleje. Ujistěte se tedy, že povlak na polštář, který používáte, je čistý a měkký. Prát to každý den. Nepoužívejte dvakrát stejný ručník ani nedovolte, aby ho používali ostatní. Takto se šíří bakterie způsobující váš pupínek.

Léčba akné během těhotenství:

Pamatujte, že cokoli použijete k lékům a terapii, může mít stejný účinek na vaše nenarozené dítě. Proto je velmi důležité v této fázi rozlišovat bezpečné a nebezpečné metody a léčby akné a akné. Zde je několik indicií.

Nebezpečné metody léčby:

Je důležité vědět, co není správné a bezpečné používat během těhotenství. Jeden takový, který by zde měl být zdůrazněn, je použití isotretinoinu. Použití těchto perorálních léků může být zcela užitečné při léčbě akné, ale je nebezpečné během těhotenství. Droga může nepříznivě ovlivnit plod a způsobit vrozené vady. Kromě toho další možnosti léčby, jako je hormonální terapie, topické retinoidy, také nejsou předepsány k použití během těhotenství.

Další možnosti léčby:

Obecně jsou léčby jako erythromycin, klindamycin považovány za bezpečné pro použití v této fázi. Před jakoukoli samoléčbou je však důležité poradit se s lékařem. V některých případech lze použít i volně prodejná léčiva, jako je topický benzoylperoxid, kyselina azelaová a kyselina glykolová.

Poranění kůže způsobené akné během těhotenství:

Ušní pupínky a praskliny mohou vést k dalším souvisejícím problémům, jako jsou poranění kůže, skvrny a kazy na obličeji. Ty jsou velmi nepříjemné, protože ovlivňují náš celkový vzhled a krásu. Zde je několik běžných typů kožních onemocnění, které se v těhotenství projevují akné.

  • Cysty jsou případ extrémního akné a výpadků během těhotenství. Jedná se o bolestivé pupínky, které mají uvnitř hnis a mohou se zlomit s nepříjemnou tekutinou vycházející zevnitř. Pro léčbu cyst je nejdůležitější čisté prostředí a hydratace.
  • Papuly a pustuly patří mezi běžný pohled na obličej, během kterého trpí v této fázi průlomem. Tyto pupínky během těhotenství lze snadno léčit domácími prostředky. Ujistěte se, že je nevyskočíte, protože to může zanechat tmavé skvrny.
  • Během těhotenství se vám mohou objevit červené a svědivé pupínky a nikdy je neotřete ani neškrábejte. Typické oblasti těchto výpadků zahrnují na čele, tvářích a krku během těhotenství.
  • Komedony a bílé tečky jsou také docela běžným pohledem, když jsou během těhotenství postiženy akné. Obecně jsou méně dráždiví a vypadají méně ošklivě než ostatní. Toto akné lze obvykle zaznamenat v blízkosti oblasti brady a nosu během raného období těhotenství.

Jakékoli jizvy, které zůstaly v důsledku akné a akné během těhotenství, lze ošetřit po konzultaci s lékařem. Zatímco většina těchto pupínků a typů poranění kůže je běžná v období raného nebo pozdního těhotenství, pamatujte, že většina těchto průlomů může nastat také po porodu. Ty lze léčit pomocí poskytovatelů zdravotní péče.

Hormonální změny a nadbytečná produkce oleje v kůži způsobují akné a vyrážky během fáze těhotenství, což je zcela běžné. I když je náročné se s nimi vypořádat, nejsou tak úplně nejtěžší. S našimi nejlepšími domácími prostředky a možnostmi léčby doufáme, že jste našli odpověď na to, jak se jich rychle zbavit. Dejte nám vědět své myšlenky!

V případě nadměrného akné a pupínků nikdy nechoďte s samoléčbou. Nikdy nepoužívejte perorální léky sami. Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče o nejlepších lécích a dávkování. Všechny léky nejsou pro každého stejně vhodné a vyžadují užívání pod lékařským dohledem.

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Jaká je nejlepší obličejová maska ​​pro těhotenské akné?

Odpověď: Vypořádat se s těhotenským akné může být docela úkol. Během těhotenství se snadno zbavíte drobného akné a pupínků pomocí domácích masek nebo pleťových masek dostupných na trhu. Můžete použít aloe vera a medovou obličejovou masku nebo zcela novou jílovou masku, která je dnes na trhu k dispozici.

Q2. Je pupínkový krém a gely bezpečné používat během těhotenství akné?

Odpověď: Doporučujeme, abyste jakýkoli gel nebo krém, včetně perorálních léků, užívali pouze po konzultaci s lékařem. Během těhotenství nikdy neužívejte žádné krémy nebo gely, pokud to nejsou jednoduché domácí prostředky.

Q3. Jsou pupínky známkou těhotenství?

Odpověď: Pupínky a pupínky se mohou vyskytovat v několika věkových skupinách, u mužů i žen. Jsou výsledkem různých faktorů, jako jsou hormonální změny, znečištění, nečisté prostředí, stres, lupy a další důvody. Nikdy se tedy nestane, že by se pupínky vždy podepsaly na tom, že jste těhotná.

Q4. Může se akné objevit a objevit se po těhotenství?

Odpověď: Ano, akné se může objevit i po porodu a těhotenství. Jsou také způsobeny hormonálními změnami a lze je léčit s pomocí praktického lékaře.