Těhotenství

Jak se vyhnout těhotenství bez ochrany

Těhotenství je zázračný proces přechovávání nového života v sobě, přechod od pouhé ženy k matce, zdroj nového života a pravděpodobně i nově vytvořeného vlastního života. Být matkou nového života však není vtip a často si mnohdy rodiče nebo spíše matka nejsou zcela jisti přijetím mateřství bez předchozího přemýšlení. Právě v tuto dobu by se matka nebo rodiče měli vyhýbat těhotenství, aniž by bránili v jejich milování, a pokud dáme ochranu stolu, podívejme se, s čím jiným nám zbývá pracovat.

jak se vyhnout těhotenství bez ochrany

Proč tato cesta?

Zabránit narůstajícímu novému životu je skutečně pojem, který si nechceme dovolit, a proto by pár zabývající se souloží měl být vždy připraven na následky nebo přijmout náležitou ochranu, jediný způsob, jak lze milování označit jako bezpečné myslel. Avšak bez toho, aby váš partner používal ochranu, existuje mnoho vysokých silnic, pro které byste se mohli rozhodnout, abyste zabránili početí.

Zachovat kartu cyklu:

Ženy menstruují, případně vykrvácejí vajíčko z vaječníku a čekají na vytvoření nového vajíčka, které má nahradit staré vajíčko. Při normální těhotenské normě se buď vajíčko oplodní a zasadí na stěnu vaječníků, nebo se vajíčko vykrvácí. Je to mezera mezi krvácením vajíčka a tvorbou nového vejce, kterou musíme využít ve svůj prospěch. Úplně prvním krokem k souloži bez ochrany by tedy mělo být sledování vašeho menstruačního cyklu.

Počítejte s nimi neoplozené:

Prvních pár dní po vaší menstruaci je údajně nejvíce v plodných dnech vašeho cyklu. To je, když je v držáku vajec prázdnota a obvykle to může být ideální doba pro nechráněný koitus. Hovoříme o prvních pěti dnech, tři jsou bezpečné číslo a další dva jen rizikový faktor. Nicméně za chvíli se vytvoří vajíčko a brzy budete opět plodná.

Sledování:

Jak můžete vědět, že jste po menstruaci opět v plodném stavu? Je to den, kdy se začnou objevovat cervikální tekutiny. To je zvláště šest dní po menstruačním cyklu, který by měl být ve vašem kalendáři označen jako progresivní plodné dny. Zeptejte se svého gynekologa na lepší přehled.

Buďte na pilulce:

Obvykle odkazujeme na ochranu z pohledu toho chlapa, což je snadnější způsob, jak se vyhnout početí. Pokud však váš partner není velkým fanouškem používání ochrany, můžete si vždy pomoci vyhnout se možné chybě tím, že budete na každodenní pilulce. Jedná se o mírné pilulky, které lze konzumovat pravidelně, což je běžná norma, abyste měli vejce pod kontrolou.

Vždy byste se však měli rozhodnout pro doporučení lékaře, než se pustíte do pilulek. Pak je tu vždy možnost vedlejších účinků, zvýšení hladiny estrogenu a podobně, když pilulky, které užíváte, inhibují další hormony ve vašem těle.

Metoda Pull out:

Poslední v seznamu je metoda vytahování, která je jednou z nejběžnějších metod, do které se páry rádi zapojují. Toto však není vůbec bezpečná metoda a měla by být vždy velmi opatrná. Ve skutečnosti je to poslední možnost, ke které by se měl někdo uchýlit, pokud jsou pro ně ostatní neplatní nebo neplatní.