Těhotenství

Jak léčit horečku během fáze těhotenství?

Pokud jste těhotná, jakékoli zdravotní problémy nebo nemoci mohou stejně tak ovlivnit vaše nenarozené dítě. Podobný je případ horečky během těhotenství. Horečka je pro mnohé docela běžnou nemocí, ale nemusí to být tak jednoduché, jak to v této vzácné fázi může znít. Do těla může vstoupit několik souvisejících starostí a nemocí a jeden může přijít o imunitu a celkovou kondici. Tento stav může také způsobit komplikace pro dítě. I když to nemusí vždy platit, proč riskovat? Vždy je důležité mít kontrolu a vědět, jak se s takovými nemocemi léčit a řešit je včas.

Horečka během těhotenství

Dnes vám dáme pohled na to, jak zvládnout horečku ve fázi těhotenství. Patří mezi převládající obavy, kterých si mnoho žen stěžuje během období nošení, a zde je návod, jak je lze účinně překonat!

Co jsou bezpečné a nebezpečné tělesné teploty během těhotenství?

Není výjimkou vyšetřovat a zjišťovat závažnost horečky během těhotenství. Pravidlo zůstává stejné. Jakákoli teplota nad 100 nebo 101 stupňů je považována za horečku. Pokud tedy trpíte tělesnou teplotou nad 101 stupňů, okamžitě spěchejte k lékaři a poraďte se o lécích.

Pokud je horečka pod 101 stupňů, je nízká a v bezpečné zóně. Můžete pokračovat s domácími prostředky a řešit nízkou horečku s osobní pomocí. Jakékoli závažné tělesné teploty, pokud nejsou včas ošetřeny, mohou nepříznivě ovlivnit růst a vývoj plodu dítěte.

Příčiny horečky u těhotných žen:

Příčin horečky těhotné ženy může být několik. Přestože důvodů pro horečku ve fázi těhotenství může být několik, je důležité zajistit, aby imunitní systém a imunita nebyly sníženy kvůli souvisejícím infekcím. Zde je několik běžných příčin.

 • Virová infekce.
 • Infekce gastrointestinálního traktu.
 • Virus chřipky.
 • Bakteriální infekce membrán.
 • Virová infekce způsobená kontaminovanými potravinami a vodou.
 • Infekce horních cest.
 • Bakteriální infekce v močovém traktu.

Přestože patří mezi běžné důvody horečky, nemusí tomu tak být vždy. Jakékoli příznaky, jak je uvedeno níže, pokud se vyskytnou, měli byste okamžitě konzultovat poskytovatele zdravotní péče o další vstupy a léčbu.

Příznaky horečky během těhotenství:

Nemusí vždy platit, že s horečkou může být spojeno pouze utrpení vysokých teplot. Během fáze těhotenství je důležité poznamenat a zdůraznit skutečnost, že kterýkoli z následujících příznaků by měl být hlášen lékaři.

1. Zimnice:

Tělo každého případu mrazí a třese se z těla. Pokud se s takovým stavem setkáváte spolu s dalšími, pak to může být případ horečky.

2. Vysoká teplota:

Váš teploměr by měl v tuto chvíli stoupat. Pokud teplota nepřesahuje 101 stupňů, není třeba se příliš znepokojovat.

3. Bolesti těla a křeče:

Pokud ne po celou dobu, většina žen také během horečky pociťuje mírné až silné bolesti těla. V případě, že máte silné bolesti a křeče, doporučujeme okamžitě se poradit s lékařem.

4. Infekce močových cest (UTI):

UTI není vždy běžným příznakem, když člověk trpí horečkou. Během močení však můžete pociťovat častou potřebu močit nebo pocit bolesti/pálení. Jen málo žen si také stěžuje na bolest v blízkosti dolní části zad nebo břicha.

5. Chřipka a nachlazení:

Nachlazení, horečka a chřipka mohou být běžnými příznaky při vysoké horečce během těhotenství. Pokud máte příznaky chřipky (včetně nevolnosti a zvracení), navštivte svého lékaře k léčbě.

6. Závratě:

Není to vtip, pokud se neustále cítíte slabí a závratě. Horečka může nepříznivě ovlivnit váš imunitní systém a v této fázi musíte zůstat hydratovaní po celou dobu. Pokud se cítíte závratě, musíte spěchat k lékaři.

7. Průjem:

Pokud trpíte řídkou stolicí více než čtyřikrát denně, můžete také trpět průjmem. I když to patří mezi běžné příznaky, v tomto bodě může člověk trpět dehydratací. Doporučuje se dostatečný příjem vody.

Vzhledem k těmto několika možným příznakům jsou nejběžnějšími, které jsou během těhotenství u žen zaznamenány, horečka s zimnicí, bolest hlavy a těla.

Jak léčit horečku v těhotenství:

Nikdy neberte případ vysoké horečky během těhotenství jako vtip. Je důležité, aby vás ošetřil lékař. Zde je několik návrhů, jak dosáhnout vysoké i nízké horečky pro rychlejší výsledky.

1. Použijte chladnou žínku:

Studený obklad je jedním z nejlepších způsobů, jak může těhotná žena snížit tělesnou teplotu. Žínku lze namočit do studené vody a aplikovat na čelo i na krk. To je třeba opakovat tak, že jej znovu ponoříte do studené vody a znovu nanesete na navrhovaná místa. Toto je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak snížit horečku, a je celkem bezpečný a bez námahy.

2. Vlažná vodní lázeň:

Opět platí, že další ze správných způsobů, jak snížit horečku během těhotenství, je dát si vlažnou sprchu. Odpařování vody na kůži vede k dokonalému dosažení cílů. To by mělo být provedeno 1-2krát denně po dobu 5-7 minut, dokud problémy úplně nezmizí.

3. Spousta zdravých tekutin:

Voda a další zdravé tekutiny, jako jsou bylinné čaje, polévky a vývary a další, mohou pomoci při vyplavování toxinů, bakterií a virů z těla, které způsobuje tolik potíží a vede k vysokým tělesným teplotám. Doporučuje se asi 10 sklenic vody nejen během horečky k léčbě, ale také každý den během raného těhotenství, aby se zabránilo onemocnění. Zůstat hydratovaný také udrží elektrolyty v rovnováze a nepovede k vážným problémům dehydratace. Lze vyzkoušet i limonády!

4. Zůstaňte v oběhu fanoušků:

Jednoduchý způsob, jak snížit horečku během těhotenství, je použít stojící ventilátor a zůstat v mezích oběhu ventilátoru. Podle odborníků je to jeden z účinných způsobů, jak lze horečku léčit a bez vedlejších účinků. V tomto okamžiku vám také poskytne pohodlí, které si zasloužíte.

5. Dobrý odpočinek:

Tělo potřebuje čas na akumulaci energie a tím pomáhá imunitnímu systému bojovat s problémy, včetně horečky. To je možné pouze tehdy, pokud po celý den řádně spíte a odpočíváte. Pokud jde o léčbu horečky, doporučuje se asi 9 hodin nerušeného spánku v noci a pravidelného spánku během dne. Pomáhá také při zdravém těhotenství, kdy neexistuje žádné léčitelné onemocnění. Toto je jeden z nejlepších tipů, jak zvládnout horečku během těhotenství.

6. Zdravá výživa:

Ovocné smoothie nejen doplní tělu potřebné vitamíny a minerály v boji proti horečce, ale také posílí vaše chuťové pohárky a duševně vás osvěží. Smoothie je jedním ze vzrušujících způsobů, jak lze obnovit zdraví a bez kompromisů v chuti. Podobně můžete také vyrábět saláty a ovoce pro správný výživný příjem.

7. Nenoste těžké oblečení:

Během těhotenství je nošení jednovrstvého hadříku nezbytné k zajištění dokonalé tělesné teploty. Pokud nosíte vícevrstvé oblečení, zvýšilo by to vaši tělesnou teplotu a tělo se přehřívalo. Když je vám zima, musíte se přikrýt tenkou přikrývkou pouze v případě potřeby a sundat ji, až vám bude dostatečně teplo. Jednovrstvý nebo jednovrstvý hadřík umožňuje odpovídající cirkulaci vzduchu. Materiál látky je také bodem záležitosti. Vždy používejte bavlněnou tkaninu, která je lehká, příjemná na nošení a udržuje vaši tělesnou teplotu. Nadměrné oblékání může vést k předčasnému porodu kvůli zvýšené tělesné teplotě.

8. Příjem vitamínů:

Během těhotenství je třeba užívat vhodné léky ke snížení horečky. Je bezpečné užívat léky snižující horečku, ale lékař to musí předepsat. Díky paracetamolu se cítíte pohodlně a snižujete sklon k horečce. Během těhotných měsíců byste se měli vyvarovat užívání aspirinu nebo protizánětlivých léků, což má mnoho vedlejších účinků na těhotné ženy. Pro vývoj dítěte je zapotřebí správných léků, protože těhotenství je velmi choulostivá situace. Léčivým přípravkům obsahujícím kofein jako jednu ze složek je třeba se v těhotenství vyhnout. Rovněž včasné užívání rodičovských vitamínů udržuje v těle hladinu vitamínů a minerálů. Tyto správné vitamíny posílí váš imunitní systém, a proto pomáhají zejména v těchto měsících snižovat horečku.

9. Poraďte se s lékařem:

Během těhotenství je nutné poradit se s lékařem, pokud máte horečku, jaké léky užívat, protože většina léků měla během těhotenství vedlejší účinky nebo pokud složka léčiva není pro váš zdravotní stav ideální. Běžná rýma může způsobit horečku, kouřovod, jakoukoli infekci uvnitř těla a také otravu jídlem. Z těchto příčin tedy musíte provést preventivní opatření. Pokud nejsou přijaty správné léky, způsobuje podráždění, vyrážky, bolesti břicha a nevolnost. Dále se nikdy nesmíme diagnostikovat, pokud je to normální nebo virová horečka nebo případ specifického tyfu dengue během těhotenství. Pokud horečka přetrvává více než 24 až 36 hodin po podání léků, určitě se poraďte s lékařem.

10. Řekněte ne homeopatii:

Během těhotenství je velmi důležité užívat vhodné léky na horečku. Homeopatická léčiva na vás nemusí mít při horečce během těhotných měsíců správný účinek. Při užívání určitých léků a také homeopatických léků se musíte poradit s lékařem nebo také poskytovatelem zdravotní péče. To může mít vliv na zdraví dítěte, proto se musíme vyhýbat homeopatickým lékům. Totéž platí i v případě nízké horečky během těhotenství, vyhněte se homeopatii!

11. Zůstaňte na chladných místech a uvnitř:

Musíte zůstat uvnitř, abyste se snadno nenechali ovlivnit, což neovlivní vaše ani zdraví dítěte. Pokud jste mimo, snaží se držet ve stínu a na chladných místech, aby vedra neovlivnila váš zdravotní stav. Správná tělesná teplota je udržována na chladných místech a snižuje také riziko horečky. Přehřátí lze zabránit stanovením přesné tělesné teploty pro váš metabolismus.

12. Vyhněte se nezdravým a zpracovaným potravinám:

Při horečce je třeba se vyhýbat konzumaci tučných jídel a rychlého občerstvení. Časté nachlazení zvyšuje pravděpodobnost horečky. Z tohoto důvodu se musíte vyvarovat konzumaci určitých potravin, které zvyšují možnost nachlazení. Doporučuje se nemít okurku, tvaroh a další jídlo, které zvyšuje pravděpodobnost horečky.

Dále upusťte nezdravé a zpracované paketové potraviny, vždy upřednostňujte zdravou a výživnou stravu. Nikdy se nevzdávejte chutě a upřednostňujte pouze domácí jídlo. To platí ve všech třech fázích, horečka během těhotenství v prvním, druhém nebo třetím trimestru.

Domácí prostředky ke snížení horečky:

Kromě možností léčby je vždy dobré, když je člověk může doplnit o přírodní domácí prostředky a způsoby, jak zmírnit vysokou až nízkou horečku. Neškodí, ale spíše pomáhají při rychlejším uzdravení. Zde je několik indicií!

1. Jablečný ocet:

Jablečný ocet je zásaditá tekutina, která pomáhá při snižování infekcí. Bakteriální infekce považují za náročné vzkvétat v zásaditém prostředí, což pomáhá rychle se zotavit z horečky způsobené bakteriemi. Nejlepší je vyzkoušet tento lék, než se uchýlíte k antibiotikům.

Metoda:

 • Smíchejte 2 polévkové lžíce ACV v teplé vodě.
 • Pijte 2–3krát denně.
 • S touto vodou můžete také kloktat, abyste se zbavili bolesti v krku.
2. Citron:

Citron je další nejlepší zásaditá dieta, která pomáhá při posílení imunitního systému a boji proti infekcím. Doporučuje se také konzumovat toto ovoce bohaté na vitamín C každý den během těhotenství. Bakteriální infekce lze dostat pod kontrolu pomocí Lemon.

Metoda:

 • Ve sklenici vody vymačkejte 2 citrony.
 • Přidejte trochu medu a mořské soli.
 • Důkladně promíchejte, konzumujte po celý den.
3. Bazalka:

Listy bazalky jsou vynikajícím prostředkem ke zmírnění příznaků horečky. Jsou to extrémně silná antibiotika a protiplísňové prostředky, které mohou pomoci při potlačování infekcí. Tyto listy lze snadno konzumovat ve formě teplého čaje pro uklidňující úlevu.

Metoda:

 • V šálku vroucí vody rozmíchejte 1 polévkovou lžíci bazalky.
 • Přidejte 1/4 lžíce pepře.
 • Sceďte čaj a konzumujte ho teplý.
4. Kloktadlo se slanou vodou:

V tuto chvíli můžete také pociťovat bolest v krku a bolest/neklid. Tímto jednoduchým domácím prostředkem se tohoto problému rychle zbavíte. Slaná voda pomáhá vyčistit bakterie a také se zbavit problému se suchým kašlem.

Metoda:

 • Vezměte šálek vroucí vody.
 • Přidejte k tomu lžíci soli.
 • Dobře promíchejte, dobře kloktejte bez konzumace tekutiny.
5. Bylinný čaj:

Co je lepší než hledat úlevu od horkého bylinkového čaje? Bylinkový čaj má nejen léčivé vlastnosti při léčbě nachlazení a kašle, ale také přináší obrovské výhody rozpuštěním hlenu a jeho zbavením se.

Metoda:

 • Uvařte šálek vody v pánvi, aby se vařil.
 • Přidejte k tomu lístky bylinkového čaje a požadované množství cukru.
 • Nechejte vařit, filtrujte čaj a konzumujte ho horký.

Léky na horečku během těhotenství:

Nejprve se doporučuje vždy léčit horečku přírodními prostředky a způsoby. Pokud však trpíte vysokými teplotami, vždy se poraďte s lékařem, než si pultové léky sami převezmete. V případě perorálních léků existují bezpečné i nebezpečné pilulky, které je třeba před jejich konzumací užít s plným vědomím. Nekonzumujte a neužívejte léčbu horečky léky dříve, než vám poradí váš poskytovatel zdravotní péče.

1. Bezpečné léky:

Lékař vám obecně navrhne nejlepší možnou nižší dávku pro léčbu horečky, jak je požadováno. Paracetamol je standardní tableta, kterou často doporučují lékaři. Alternativy jsou Tylenol (který má acetaminofen), který se nachází v každé lékárně. Pokud trpíte častou horečkou, nikdy v těhotenství neberte případ snadno. Doporučujeme okamžitě vyhledat lékaře.

2. Nebezpečné léky:

Je také důležité vzít na vědomí perorální léky, kterým se během těhotenství vyhnout. I když je k léčbě tohoto stavu nejlepší použít nedrogová opatření, vždy se v této fázi doporučuje vyhnout se lékům proti bolesti, kombinovaným přípravkům (k léčbě několika stavů), aspirinu a fenylefrinových léků.

Prevence horečky v těhotenství:

Jak se říká, prevence je vždy lepší než léčba. Vždy je lepší, když se lze během těhotenství vyhnout zdravotním problémům a nemocem, vzhledem k účinku, který může mít i na nenarozené dítě. Zde je pár tipů, jak zůstat zdravý a imunní!

 1. Mějte dobré množství vitamínu C. To vždy pomáhá zůstat imunní.
 2. Zůstaňte hygieničtí. Umyjte si ruce mýdlem a nikdy nejezte nic v neupraveném prostředí.
 3. Ujistěte se, že si podáte injekce a očkování včas, pokud existují. Je vhodnější fotografovat, aby se zabránilo chřipce.
 4. Nekonzumujte potraviny, které mohou pravděpodobně způsobit alergie.
 5. Vyvarujte se zpracovaného a nezdravého jídla, které může způsobit otravu jídlem.

Vážné podmínky během těhotenství:

Nejde jen o to, že trpíte horečkou, ale stát může také občas vést k mnoha komplikovaným situacím. Tyto podmínky mohou představovat komplikace a být nebezpečné. Zde jsou některá převládající nebezpečí horečky během těhotenství a jak to může ovlivnit dítě.

1. Septický potrat:

Případ septického potratu může nastat, když je děloha infikována. To se může stát kvůli potratu nebo potratu. Kromě infekcí během těhotenství může septický potrat způsobit silná horečka s tělesnou teplotou spojená s nízkým krevním tlakem a obtížným vylučováním moči.

2. Chorioamnionitida:

Chorioamnionitida je bakteriální infekce, která může postihnout membrány a plodovou vodu v děloze. Ty jsou životně důležité pro zajištění dobrého zdraví plodu. Tento stav se může velmi komplikovat, což vede ke vzniku krevních sraženin a infekcí pánve. Při porodu mohou nastat komplikace a nenarozené dítě může také čelit respiračním onemocněním.

3. Listeria:

Příčinou listerie jsou většinou zpracované a špatné potraviny. Jakákoli konzumace prošlých potravinářských výrobků nebo nezdravých potravin, které nevyhovují tělu, může vést k hormonální nerovnováze, což může vést k listerii. To může vést k infekci plodu a mít za následek narození mrtvého dítěte nebo předčasný porod. Ztuhlý krk, průjem, bolesti hlavy, nevolnost jsou běžnými příznaky tohoto stavu.

Vzhledem k různým podmínkám a složitostem, které mohou být spojeny s horečkou během těhotenství, je vždy lepší zůstat opatrná a zdravá. Postupujte podle domácích prostředků a tipů a mohou být docela prospěšné!

Před zahájením jakékoli samoléčby je vhodné převzít návrhy a léčbu od poskytovatele zdravotní péče. Tato příručka pouze naznačuje možné situace a nemoci související s horečkou během těhotenství. Pro nejlepší výsledky se poraďte se svým lékařem o přizpůsobených návrzích a léčbě.

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Může horečka vést k potratu?

Odpověď: Pokud je horečka spojena s dalšími komplikacemi a souvisejícími nemocemi, pak existuje šance na potrat. Ne všechny horečky vedou k tomuto stavu, ale mají příležitost způsobit potíže nenarozenému dítěti.

Q2. Jaké jsou účinky horečky na dítě?

Odpověď: Nízkou horečku lze snadno léčit a obecně nepředstavuje pro dítě komplikace. Vysoké teploty se závratí, nízkým krevním tlakem, zimnicí, nevolností atd. Však mohou mít vedlejší účinky, jako je nízká porodní hmotnost, potrat nebo vrozené vady.

Q3. Je horečka normální během raného těhotenství?

Odpověď: Ať už jde o horečku v časném nebo pozdním těhotenství; tento stav není vždy běžný. Vzhledem k tomu, že člověk nikdy nemůže znát stav a zdraví zevnitř, doporučuje se vždy prohlídka u lékaře. V případě, že je to způsobeno pouze virem, máte štěstí a lze to snadno léčit standardním dávkováním.

Q4. Je horečka známkou těhotenství?

Odpověď: Jediný příznak horečky nemusí vždy znamenat, že jste těhotná. Pokud však pocítíte zimnici, pocit tepla, nevolnost a změny v těle, doporučujeme vám poradit se s lékařem..