Těhotenství

Jak detekovat a zvládat příznaky horečky dengue během těhotenství

Když ženy očekávají, existuje mnoho rizik infekčních nemocí. Horečka dengue během těhotenství je obzvláště nebezpečná, protože se může přenášet na nenarozené dítě během těhotenství nebo porodu. Onemocnění je obecně krátkodobé. Příznaky však mohou být někdy závažné nebo dokonce smrtelné, zejména u čekajících žen a jejich nenarozených dětí.

Dengue je virové onemocnění, které se přenáší kousnutím komárů. Je to běžné v tropickém a vlhkém podnebí Latinské Ameriky, Afriky, jihovýchodní Asie a na tichomořských ostrovech. Prakticky by lékaři předepisovali dostatek odpočinku a dostatečnou spotřebu tekutin. Léky proti bolesti mohou být předepsány pro horečku a bolest, pokud se příznaky nezlepší 24 hodin po poklesu horečky. Bylo by lepší jít do nemocnice, aby se zabránilo dalším komplikacím během těhotenství. Dengue v těhotenství, když je detekována a léčena v raných fázích. Může výrazně snížit rizika pro matku a plod během těhotenství.

Jak detekovat a zvládat příznaky horečky dengue během těhotenství

Příčiny horečky dengue během těhotenství:

Níže jsou uvedeny nejčastější příčiny horečky dengue u těhotné ženy.

 • Komáři přenášející dengue se většinou vyskytují v tropických oblastech a teplém a vlhkém podnebí.
 • Tito komáři, AedesAegypti, jsou primární příčinou horečky dengue.
 • Tito komáři přenášející dengue jsou nejaktivnější, a proto pravděpodobně kousnou a nakazí lidi během časných ranních a pozdních odpolední.
 • Ve stojaté vodě se množí komáři. Protože otevřené kanalizace, květináče a vázy a voda skladovaná bez řádných opatření jsou příčinou horečky dengue, protože jsou to živná půda pro komáry.

Příznaky horečky dengue během těhotenství:

Zde jsou některé příznaky horečky dengue v těhotenství,

 1. Mezi příznaky patří velmi vysoká horečka, bolest svalů, bolest kloubů a bolest kostí.
 2. Očekávané ženy mohou také pociťovat silné bolesti hlavy, extrémní bolesti za očima, vyrážky a mírné krvácení. To může být z nosu nebo dásní.
 3. Příznaky obvykle trvají 2 dny až týden. Po inkubaci 4–10 dnů po kousnutí nosným komárem proveďte inkubační dobu.
 4. V závažnějších případech, kdy se pacient cítí hůře i 24 hodin po poklesu horečky. Mohou existovat další náznaky zhoršující se situace zvané Hemoragická horečka dengue (DHF). V případech, kdy jsou diagnostikovány příznaky DHF, se doporučuje okamžitá hospitalizace.

Komplikace horečky dengue v těhotenství:

Příznaky a účinky horečky dengue obvykle trvají 2–7 dní. Existuje možnost, že účinky horečky dengue během těhotenství. Může mít za následek další komplikace. V závažných případech se pacient cítí hůře i 24 hodin po poklesu horečky. To může znamenat zhoršení, dokonce smrtelné, situace zvaná hemoragická horečka dengue (DHF). Příznaky DHF jsou trvalé zvracení, silná bolest břicha a potíže s dýcháním. Komplikace horečky dengue v těhotenství. Jsou potenciálně smrtelné kvůli úniku plazmy, akumulaci tekutin, dýchacím potížím, vážnému krvácení nebo poškození orgánů. Dengue se skládá ze čtyř kmenů infekčního viru. To znamená, že byste mohli být nakaženi zbývajícími třemi, i když jste byli nakaženi jednou.

Jak zacházet s horečkou dengue během těhotenství:

Léčba horečky dengue v těhotenství se neliší od obecných případů horečky dengue. Nejprve se provede krevní test ke kontrole infekce a její závažnosti. Krevní tlak a počet krevních destiček pravidelně kontrolujeme. Základní metody léčby horečky dengue v řízení těhotenství. Zahrňte podávání léků proti bolesti a antibiotik ke snížení bolestí a bolestí kloubů. Je třeba se vyhnout volně prodejným lékům, protože nejsou bezpečné. Konzumace spousty tekutin je předepsána, protože je nezbytná k udržení hladiny embryonální tekutiny a úrovně hydratace. Může být nutná infúze krevních destiček a podání intravenózní tekutiny a kyslíku. V případě nadměrného krvácení může být zapotřebí transfuze krve.

Opatření, která je třeba přijmout pro horečku dengue během těhotenství:

Nejdůležitější je chránit se před nakažením dengue v časném těhotenství.

 • Nechte si pravidelně provádět krevní testy a další lékařská vyšetření a v případě pochybností vyhledejte lékařskou pomoc.
 • Komáři často v teplém prostředí, proto si pro odpočinek vyberte chladnou místnost. Nainstalujte moskytiéry a používejte bezpečné spreje nebo repelenty proti komárům.
 • Doporučuje se často používat repelent. Na rozdíl od použití většího množství jednou za čas. Protože to poskytuje lepší ochranu.
 • Na sobě světlé oblečení s plnými rukávy. Také pomáhá odhánět komáry.
 • Zakryjte dveře a okna jemnou síťovinou. A odstraňte veškerou stojatou vodu z míst kolem domu, abyste zabránili rozmnožování.

Jaké jsou účinky dengue během těhotenství na vaše nenarozené dítě:

Dengue nevede k fyzické deformaci dítěte. A ani to nepřenáší na dítě. Je ale vhodné provést dostatečná opatření. Aby se infekce po porodu nepřenesla na dítě.

 • Účinky přenosu nemoci na dítě by mohly mít za následek nízkou hmotnost při narození nebo předčasný porod, což bude bránit růstu dítěte.
 • Smrtelnějšími důsledky by byl potrat nebo narození mrtvého dítěte.

K tomu obvykle dochází, když matka uzavře DHF během těhotenství. Lékař zkontroluje dítěti nízký počet krevních destiček. Horečka a vyrážky po těle, pokud jste během těhotenství onemocněli dengue.

Horečka dengue v těhotenství v prvním trimestru. I když to není žádoucí, není to tak smrtelné, jako kdyby se nakazilo během druhého nebo třetího trimestru. Během druhého nebo třetího trimestru se mnohonásobně zvyšuje riziko předčasného porodu nebo porodu. Jako budoucí matka se ujistěte, že jste během těhotenství velmi opatrná. A proveďte přesná preventivní opatření, abyste se ujistili, že jste v bezpečí před nemocemi, jako je dengue. Klíčem je prevence infekce dengue a přijetí vhodných kroků, jako je vyhledání lékařské pomoci. Abyste sebe i dítě uchránili před dengue.

Často kladené otázky a odpovědi pro horečku dengue v těhotenství:

Q1. Je možné být infikován virem dengue, ale bez příznaků?

Odpověď: Ano. Téměř 50-75% všech lidí infikovaných dengue nevykazuje žádné klinické příznaky onemocnění. Někteří infikovaní lidé mají horečku. Ale jejich další příznaky jsou mírné a nespecifické. Aby byla jejich infekce dengue náročná na diagnostiku. Ženy během těhotenství, které mají podezření, že mají dengue. Měli byste se poradit se svými lékaři a okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Q2. Musí těhotné ženy nebo kojící matky přijmout zvláštní opatření?

Odpověď: Je možné, že těhotná žena, která je infikována virem dengue, nakazí při narození své nenarozené dítě nebo novorozence. Budoucí matky musí vyhledat a vyhledat lékařskou pomoc, pokud jsou infikovány virem dengue. Těhotné ženy by se měly zaměřit na to, aby se vyhnuly infekci tím, že přijmou náležitá opatření proti komárům.

Riziko kojení při přenosu viru z matky na dítě je považováno za mnohem nižší než zdravotní přínosy kojení, které jsou mnohem vyšší než pravděpodobnost šíření nemoci. Čerstvé matky by měly mluvit se svým pediatrem o obavách nebo dotazech, které mají ohledně kojení a rizika horečky dengue.

Q3. Pokud jednou dostanete horečku dengue, můžete ji dostat znovu?

Odpověď: Ano. Čtyři základní typy virů dengue jsou DENV 1, DENV 2, DENV 3 a DENV 4. Jste nakaženi jednou formou horečky dengue. Virus vás nechrání ani neposkytuje imunitu vůči ostatním třem typům. Doporučuje se nechat se vyšetřit na horečku dengue. Poté, co uplynul více než týden od doby, kdy jste byli nemocní. A test protilátek může určit, zda jste byli dříve infikováni dengue. Současné testovací procesy však neumožňují určit, který typ viru dengue jste měli po prvním týdnu nemoci.