Těhotenství

Česnek během těhotenství: Jaké jsou výhody a účinky

Náš jídelníček a výběr potravin se začínají hodně měnit, jakmile otěhotníme. Diétní schéma je nejčastěji sestaveno jednoduše na základě toho, co je dobré pro matku a dítě, ale to, co se stane mezi tím, jsou náhlé pochybnosti, které vyvstávají jako „je česnek dobrý pro těhotenství? Ukazuje se, že je to pro vás určitě dobré, když jste těhotná. Česnek je obohacen o mnoho životně důležitých živin a léčivých výhod, ale pokud stále pochybujete o této otázce, doporučujeme vám poradit se s lékařem. Allium sativum je skutečný název česneku. V regionálních jazycích, jako je hindština, je však známý jako lasun.

Česnek během těhotenství Jaké jsou výhody & amp; Efekty

Můžete mít česnek, když jste těhotná?

Česnek na počátku těhotenství, první trimestr, vyžaduje malou pozornost. V prvním trimestru omezte příjem česneku. I ve druhém a třetím trimestru musíte být opatrní ohledně příjmu česneku, protože může vyvolat nízký krevní tlak a může ředit krev.

Dva až čtyři stroužky česneku tělu neškodí. Česnek je nabitý spoustou léčivých hodnot, a proto jeho střídmá konzumace tělu prospívá.

Česnek se většinu času nejí samotný, protože chuť česneku je dost štiplavá a běžně se používá jako přídavek k jakémukoli jídlu, pokud jde o to, aby pomohlo jídlu lépe chutnat. Aby fungovalo kouzlo, nemusí být konzumováno ve velkém množství, protože i jeden uzlík česneku je bohatý na řadu vitamínů, které jsou mimořádně dobré pro několik oblastí vašeho těla.

Nutriční výhody česneku:

Lusk česneku obsahuje 4,5 kalorií, 0,2 gramu bílkovin a jeden gram sacharidů. Má velmi málo kalorií, ale vysoký obsah vitamínu C, vitamínu B6 a manganu.

Výhody česneku pro těhotenství:

Níže je uvedeno několik výhod česneku v těhotenství a aplikace, které má, aby vás a vaše dítě během těhotenství udržely v kondici.

1. bohaté na vápník:

Česnek má vysoký obsah vápníku a je považován za velmi dobrý pro vývoj kostí dítěte. Víme, že vápník je během těhotenství nevyhnutelnou přísadou. Kromě toho pomáhá předcházet problémům s plynem.

2. Zlepšuje krevní oběh:

Česnek se díky svým jedinečným vlastnostem osvědčil jako skvělý stimulant pro přirozený průtok krve. Stabilizuje nižší krevní tlak a řídí hladinu cholesterolu, protože obsahuje draslík. Posílený krevní oběh je nezbytný pro zdravé těhotenství, protože většina živin potřebných pro dítě pochází od vás.

3. Zvládá a zvládá únavu v těhotenství:

Česnek a těhotenství

Česnek pomáhá řešit zvracení a závratě, ke kterým dochází během těhotenství. Když vezmete česnek do své každodenní stravy, odstrčíte jakýkoli příznak únavy, a to dokonce až k vám.

4. Šetří před virovou hrozbou pro tělo:

jíst česnek během těhotenství

Česnek má potenciál bojovat s nemocemi a je infekcí. Infekce a nemoci jsou během těhotenství běžné, a proto jejich zahrnutí do vaší stravy bude skvělý způsob, jak je udržet na uzdě.

5. Léčí nachlazení:

jíst česnek v těhotenství

Jedním z vynikajících a tradičních způsobů léčby nachlazení byl odpradávna česnek. Když jste těhotná, česnek může nejen vyléčit nachlazení, ale může také sloužit jako zachránce, který vás ochrání před dalším nachlazením.

Nežádoucí účinky česneku v těhotenství:

Na jaké vedlejší účinky česneku byste si měli dát pozor?

  1. Nadměrná konzumace česneku v těhotenství vám může ředit krev. Také to povede k velkému krvácení během porodu, a proto může tlačit na potřebu sekce C..
  2. Konzumace syrového česneku během těhotenství může také zvýšit riziko snížení krevního tlaku.
  3. Nadměrná konzumace může vést ke snížení hladiny cukru v těle, a tím ke zvýšení uvolňování inzulínu.

Česnek a těhotenství: Jaké recepty můžete připravit z česneku?

Zde je několik receptů na česneku, které se třepí na rty a které můžete připravit, pokud nemůžete vydržet chuť syrového česneku.

1. Hrách Stry Fry:

Do misky s vodou přidejte hrášek, pár kapek oleje a sůl podle chuti. Nechte ji minutu vařit a nechte stranou. Do oddělené pánve přidejte pár kapek oleje, přidejte mletý česnek a trochu drceného pepře. Hrášek přecedíme a přidáme do pánve. Na ozdobení posypeme sezamovými semínky.

2. Květáková polévka:

Zde je další způsob, jak jíst česnek během těhotenství. Na pánev rozehřejte pár kapek oleje, nejlépe olivový. K tomu přidejte mletý česnek a restujte, dokud nezíská příjemnou vůni. Nechte to teď stranou. Do jiného hrnce přidejte kuřecí vývar, květák, tymián rozdrcený černý pepř a sůl. Necháme 15 minut vařit, nebo dokud květák nezměkne. Poté, co vychladne, rozmixujte v mixéru. Navrch polévku ozdobte tymiánem a květákem.

Vliv česneku na těhotenství je mnohonásobný. I když zápach může být velké ne-ne, obsahuje spoustu základních živin, které jsou pro tělo každodenní důležité. Byl to také letitý lék na řadu zdravotních stavů. Je však také užitečné poradit se s lékařem o navrhovaném dávkování.