Těhotenství

Edamame během těhotenství – jíst nebo se vyhnout?

Edamame není nic jiného než vymyšlený název pro naše vlastní sójové boby z hrachové rodiny. Balíček výživy, přidejte je do své těhotenské diety v čerstvé nebo mražené formě a posezení Edamame během těhotenství je vhodné pro většinu těhotných žen. Je však vhodné poradit se s vaším gynekologem, než jej přidáte do své každodenní stravy, protože vám přinášíme výhody a vedlejší účinky, nutriční hodnotu, opatření a způsoby zařazení edamame do těhotenské diety.

Edamame během těhotenství

Nutriční fakta o Edamame během těhotenství?

Níže jsou uvedena nutriční fakta o konzumaci 100 g semen edamame během těhotenství.

Množství živin

 • Kalorie 446 kcal
 • Sacharidy 30 g
 • Bílkoviny 36 g
 • Vláknina 9 g
 • Tuky 20 g
 • Cukry 7 g
 • Vitamín C 10%
 • Vitamín B-6 20%
 • Draslík 1797 mg
 • Sodík 2 mg
 • Hořčík 70%

Kde g = gramy, mg = miligramy a % jsou založeny na průměrné spotřebě 2 000 kalorií na osobu každý den.

Co je Edamame? Ptáte se?

Je to japonská svačinka, která je jen jednoduchou verzí vařených sójových bobů. Je nabitý živinami a dalšími tělesnými potřebami.

Jeden šálek edamame obsahuje nejméně 6 procent všech základních živin, které budete za den potřebovat, kromě vitaminu D. To znamená, že získáte 20 až 40 procent denního příjmu bílkovin, folátu, vlákniny, železa, fosforu , hořčík, mangan, thiamin a vitamín K. Zhruba to znamená, že získáte kolem 180 kalorií. Je zdrojem zdravých tuků s polynenasycenými tuky, jako jsou omega 3 a kyselina alfa-linolenová. Edamame také poskytuje kompletní proteinovou dietu s esenciálními aminokyselinami, které jsou pro tělo nezbytné.

Takže s tímto šálkem edamame během těhotenství získáte 10 procent vápníku, které vaše tělo potřebuje, po něm následuje vitamín C, železo a vitamín K. O Edamame je známo, že snižuje riziko chorob souvisejících se zdravím životního stylu.

Je bezpečné jíst Edamame během těhotenství?

Edamame během těhotenství hraje velkou roli při nahrazování fazolí v těhotenské dietě. Je bohatý na bílkoviny, kyselinu listovou, vápník a vitamín A. & B’s, je to jedna z nejvíce doporučovaných potravin pro správný vývoj plodu. Jelikož je však Edamame sójový výrobek, měli byste a musíte jej konzumovat po zvážení rady lékaře, protože jste těhotná. Organické sójové produkty se většinou doporučují konzumovat v období těhotenství.

Zdravotní přínosy Edamame v těhotenství:

Edamame během těhotenství a dokonce i jinak doplňuje zdraví srdce, kostí a obezitu a také poskytuje dočasnou úlevu od symptomů menopauzy. I když to jsou obecné výhody, podívejme se na pozitiva konzumace Edamame během těhotenství. Za prvé, protože je bohatým zdrojem rostlinných bílkovin, je velmi vhodný pro vegetariánské matky, které potřebují vysoký příjem bílkovin.

Za druhé, jako nízkokalorické jídlo je bohaté na živiny.

Za třetí, je cenným zdrojem vitaminu B a snižuje riziko předčasného porodu.

Mohou tedy těhotné ženy jíst Edamame? To se vsaď. Sójové boby v jakékoli formě jsou skvělými formami základních vitamínů pro těhotné ženy nebo pro ty, kteří se snaží být těhotná.

Výhody konzumace edamame během těhotenství jsou následující:

1. Bohatá forma bílkovin na rostlinné bázi:

Edamame je bohatým zdrojem rostlinných bílkovin. Těhotné ženy, které jsou vegetariánky a nechtějí užívat proteinové doplňky, by měly do stravy pro bílkoviny zařadit edamame.

2. Nízký obsah kalorií:

Edamame je nízkokalorické jídlo bohaté na živiny. I když se díky tomu budete cítit plní, nepřipustíte další kilogram.

3. Bohaté na kyselinu listovou:

Edamame je dobrým zdrojem vitaminu B. Kyselina listová je nezbytná v těhotenské dietě, aby se zabránilo vrozenému nervovému postižení u dítěte. Edamame je bohatá na všechny potřebné živiny a minerály a důrazně se doporučuje přidávat do stravy těm, kteří plánují těhotenství nebo jsou již těhotné.

Edamame během těhotenství 2

Nežádoucí účinky přípravku Edamame během těhotenství:

Jakkoli se to může zdát dobré pro zdraví těhotné ženy, ve skutečnosti to má několik vedlejších účinků.

A. Alergie:

Za prvé je nesmí konzumovat ženy s alergiemi na sóju.

B.Žaludeční problémy:

Dokonce i když jste alergičtí na sóju, můžete si dát pozor na nevolnost, svědění a průjem, pokud se u vás vyvíjí. Konzumace velkého množství sóji může vést k zácpě a křečím

C. Riziko krvácení:

Pokud užíváte jakoukoli formu antidepresiv nebo léků na ředění krve, nedotýkejte se ani sójových produktů, které zvýší pravděpodobnost krvácení.

D. Reprodukční problémy:

Edamame obsahuje velké množství estrogenu. Výzkum říká, že dlouhodobá expozice estrogenu během těhotenství může nepříznivě ovlivnit reprodukční zdraví ženy.

E. Problém s plodností:

Nakonec se doporučuje konzumovat spíše organickou sóju než geneticky upravenou, protože to zvýší šance na potrat a vytvoří problém s plodností.

Jak konzumovat Edamame v těhotenství?

Nyní, pokud jste si jisti, že nejste alergičtí a nemáte žádné další zdravotní problémy, které by mohly způsobit problém, a obdrželi jste souhlas od svého lékaře, můžete zkusit konzumovat Edamame během těhotenství různými způsoby.

 1. Už jen jejich uvaření se špetkou soli z nich dělá dobrou svačinku, na kterou si můžete pochutnat.
 2. Pokud je přidáte syrové nebo vařené do pokrmů, salátů a polévek, bude skvěle chutnat.
 3. Můžete z toho vytvořit pastu a smíchat ji s rajčaty nebo dokonce mátou a použít je jako dipy.
 4. Míchaná vejce s Edamame jsou dobrou kombinací se zeleninou, jako je špenát, cibule, papriky, brokolice spolu s trochou sýra.
 5. Smíchejte edamame s jinými praženými luštěninami, jako jsou arašídy, chana atd., Abyste získali zdravou svačinu s bílkovinami.

Edamame během těhotenství 3

Mohu jíst fazole Edamame během těhotenství?

Nyní si pamatujte, že Edamame je vyroben ze sóji, a pokud vás stále zajímá, zda můžete jíst Edamame během těhotenství, můžete navštívit svého lékaře a ujasnit si to s ním. Konzumujete Edamame během těhotenství, je to jen jedna z mála věcí, které můžete udělat pro zlepšení své výživy. Existuje však mnoho způsobů, které můžete vyzkoušet a udělat to samé. Nezapomeňte je zařadit do své denní dávky zdravého jídla!

Sečteno a podtrženo, pokud tedy nejste alergičtí na edamame a jste si jisti, že je organický, a nikoli geneticky modifikovaná verze sóji, kterou můžete, a měli byste do své těhotenské diety zahrnout edamame, protože jíst edamame v těhotenství uspokojí většinu vašich nutričních požadavků během těhotenství a bude vaše dítě zdravé. Poraďte se se svým lékařem o bezpečném množství edamame, které lze konzumovat během těhotenství.

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Je Vitamilk vhodný pro těhotenství?

Odpověď: Vitamilk je jiný název pro sójové mléko nebo edamame mléko. Ano, Vitamilk je vhodný pro těhotenství, protože je bohatý na bílkoviny a vápník, a pokud nesnášíte laktózu, pak může být dobrou náhradou běžného mléka během těhotenství. Kromě toho může být také dobrou náhradou ryb za omega-3 mastné kyseliny, pokud jste vegetarián nebo pokud v dnešní době nemůžete zvládnout vůni ryb.

Q2. Mohu jíst sójovou omáčku, když jsem těhotná??

Odpověď: Sójové produkty jsou zdravé ke konzumaci během těhotenství, a tak lze sójovou omáčku konzumovat i během těhotenství. Podívejte se však na další přísady v hotové sójové omáčce a pokud obsahuje příliš mnoho konzervačních látek, je nejlepší se jí vyhnout.

Q3. Proč je čočka dobrá pro těhotenství?

Během těhotenství potřebují ženy každý den dalších 10 g bílkovin pro zdravý růst a vývoj svého dítěte. Sója a další čočka jsou dobrým zdrojem bílkovin a obsahují přibližně 15 g bílkovin v 1 malé misce. Kromě toho jsou dokonce bohaté na vlákna, která pomáhají léčit zácpu, což je hlavní stížnost během těhotenství. Čočka je tedy dobrá pro těhotenství a musí mít.