Těhotenství

Echinacea během těhotenství

Rýma a kašel během těhotenství mohou během těhotenství způsobit potíže. S mnoha způsoby, jak to dostat pod kontrolu, možná budete chtít vědět, že existuje bylinný aspekt. K tomu lze použít ke zmírnění vašeho stavu. I když většina z nich není upřednostňována kvůli nedostatku znalostí o nich, bylinky mohou být jedním z dobrých faktorů s ohledem na zdraví. Ačkoli někteří, kteří váhají s použitím předepsaných léků nebo léků bez předpisu, jsou všichni pro bylinné produkty. Některé z nejběžnějších bylin jsou Echinacea, Cranberry atd.

Nyní mnoho vláken a blogů online nutí vás zpochybňovat bezpečnost bylin nebo konkrétněji „Je Echinacea v těhotenství bezpečná?“ Nyní je používání Echinacea během těhotenství diskutabilní téma. Echinacea je známá tím, že zkracuje délku nachlazení a omezuje její opakování. Používá se k léčbě a prevenci infekcí horních cest dýchacích.

Echinacea během těhotenství

Co je Echinacea?

Echinacea je třapatka a je považována za tradiční lék asi 400 let. Technicky je to bylina a v mnoha jejích druzích se používají léky z květů, kořenů a stonku. Před zavedením antibiotik měla echinacea prestižní medicínský status. Chemické složky echinacey mají silné imunitní stimulátory a mají vysokou terapeutickou hodnotu díky dobrému obsahu vitaminu C, flavonoidů a inulinu.

Echinacea je lék kategorie A pro těhotenství, který neukázal žádná rizika pro plod. To znamená, že echinacea během těhotenství je bezpečná. Neexistuje však dostatek údajů, které by dávaly šanci zcela vyloučit rizikové faktory s tím spojené během těhotenství. Jiní ji však hodnotili jako bezpečnou bylinu, kterou lze užívat během těhotenství.

Echinacea během těhotenství 2

Echinacea čaj během těhotenství:

Zde je dobrý způsob, jak zahrnout echinaceu do vaší stravy.

  • Vařte sklenici vody na středním ohni.
  • K tomu přidejte čerstvou echinaceu. Můžete přidat i sušenou formu.
  • Nyní přikryjte a vařte asi 12 minut.
  • Směs přecedíme a přidáme lžíci medu.

Čaj pijte horký jednou denně.

Výhody Echinacea během těhotenství:

  1. Posiluje imunitu: Je známo, že poskytuje zvýšenou imunitu proti nachlazení. Je také známo, že zkracuje dobu nachlazení na pouhý jeden a půl dne, čímž je vaše těhotenství méně nepříjemné.
  2. Infekce močových cest: Je známo léčit infekce močových cest. Během těhotenství je nutné zabránit infekcím.
  3. Používá se také ve formě tinktury, s mírnou dávkou alkoholu. Toto malé množství alkoholu těhotným ženám neškodí.

Nežádoucí účinky echinacey během těhotenství:

Přestože echinacea nabízí určité výhody, má také další související vedlejší účinky. Podívejte se na ně a dávejte si na ně pozor.

  1. Alergie: nejčastějším vedlejším účinkem je alergická reakce. V případě, že se ve vašem těle objeví náhlá alergická reakce, okamžitě přestaňte konzumovat.
  2. Pokud máte astma nebo alergickou reakci na určité rostliny a květiny. Jste také vystaveni riziku vzniku alergie na echinacea.
  3. Autoimunitní poruchy: Dalším vedlejším účinkem, který můžete zaznamenat, jsou autoimunitní poruchy, jako je kolagen a roztroušená skleróza.

Nedoporučuje se nepřetržité používání výrobku po dobu delší než 8 týdnů. Může to vést k potlačení imunity a dalším takovým problémům s játry.

I když se vám uleví, když víte, že několik významných výzkumů z těch velmi málo známých, které byly provedeny, nevykazuje žádné známky poškození dítěte nebo matky během porodu, v oblasti bylin nebyl financován a prováděn žádný hluboký výzkum a to je to, co všechny děsí od bylinných rostlin. Skutečnost, že o nich víme málo, lidem dělá starosti, jaké to může mít důsledky.

Jak je to bezpečné?

Nyní, abychom se hlouběji zabývali tím, jestli/je Echinacea během těhotenství bezpečná, by bylo užitečné vědět, že torontská nemocnice pro nemocné děti a její tým výzkumníků dospěli k závěru, že používání Echinacey v těhotenství nevede k žádným faktorům zvyšování vrozených vad u kojenců.

Tento výzkum zahrnoval téměř 400 těhotných žen, z nichž 200 neužívalo Echinacea a 200 vědomě nebo nevědomě. Na základě srovnání obou skupin, počtu živě narozených dětí, potratů, vrozených vad (velké nebo malé vady), se zdálo, že neexistuje žádný statistický rozdíl, pokud jde o porod.

Zatímco mnoho lékařů svým pacientům bylinky doporučuje, někteří jim je odmítají dát, protože nemají v úmyslu dát matce něco, o čem nevědí. Mnozí stále doporučují svým pacientům, aby na to počkali a místo toho se rozhodli pro tyto alternativní metody řešení nachlazení.

I když ve skutečnosti nemohou říci, zda jsou bylinky dobré nebo špatné, mají důkazy o žádném. Přejí si však, aby bylinný komerční průmysl investoval a prováděl rozsáhlé výzkumné a dodavatelské údaje, které lidem i lékařům vyjasní, aby věděli, s čím se potýkají.

Abyste byli bezpečnější, je vhodné se v prvním trimestru těhotenství bylinkám vyhýbat. Ačkoli existuje seznam bylin, o kterých je známo, že jsou vaše dodávky zdravé. Jednou z hlavních bylin je Echinacea, pití čaje Echinacea během těhotenství je nápoj. Ačkoli se čaj nejlépe používá ve formě tinktur, čaj je také široce doporučovaným způsobem jeho konzumace.