Těhotenství

Anémie v těhotenství: příčiny, příznaky a léčba

Co je anémie?

Anémie se vyskytuje, když je v těle nedostatek červených krvinek k přenosu kyslíku do tkáně a do ostatních částí těla. Všichni víme, že během těhotenství se v těle produkuje více krve na podporu růstu dítěte. Anémie tedy může bránit správnému vývoji plodu. Pokud je nedostatek železa nebo jiných živin, tělo není schopné produkovat červené krvinky.

anémie v těhotenství

Mírná anémie je v těhotenství velmi častá. Ale v případě nedostatku železa a dalších živin můžete trpět těžkou anémií, která pro vaše dítě není dobrá. Anémie vás může opravdu unavit a unavit. Jedná se o nejčastější poruchu krve. Dobře by to mělo být ošetřeno, jinak to může způsobit vážné komplikace pro vás i pro dítě.

Existují dva typy anémie:

1) Anémie z nedostatku železa

2) Anémie z nedostatku folátů

Příčiny anémie:

1) Anémie z nedostatku železa nastává, když tělo nemá dostatek železa k produkci požadovaného množství krve. Hemoglobin se produkuje v menším množství, což je bílkovina v červených krvinkách. Hemoglobin je zodpovědný za přenos kyslíku z plic do jiných částí těla. Toto je nejběžnější forma anémie během těhotenství.

2) Anémie z nedostatku folátu nastává, když je kyselina listová- typ B vitaminu v těle produkována méně. K produkci nových buněk červené krve je zapotřebí folát. Při nedostatku folátu není tělo schopno produkovat dostatek červených krvinek k transportu kyslíku do všech tkání přítomných v těle..

Příznaky:

1) Neustále unavený a unavený

2) Rychlý nebo bušící srdeční tep

3) Dušnost, kterou si vezmete

4) Potíže s koncentrací

5) Kůže se stává světlejší.

6) Bušení srdce a podrážděnost

Související rizikové faktory:

Riziko anemie se zvyšuje, pokud

1) Těhotná žena je teenager

2) Nekonzumujte dobré potraviny bohaté na železo a další živiny

3) Nosit více než jedno dítě v děloze.

4) Časové období mezi dvěma těhotenstvími nebylo mnoho.

Léčba anémie v těhotenství:

Dieta u těhotných žen

1) Vitamín B12- tento vitamín tělo potřebuje k produkci červených krvinek. Když těhotná žena nepřijímá dostatek tohoto vitaminu z příjmu potravy, jejich tělo není schopno produkovat červené krvinky.

2) Pro tento vitamín je třeba jíst maso, drůbeží výrobky, vejce a mléčné výrobky.

3) Jezte dietu, která vám poskytne dostatečné množství doplňků železa.

  • Pro nevegány máte červené maso, drůbež a vejce. Pro vegany je také spousta potravin, které obsahují železo. Seznam obsahuje fazole, čočku, tofu, listovou zelenou zeleninu, brokolici, celozrnné pečivo, ovesné vločky, semena a obiloviny obsahující železo.
  • Měli byste také přestat užívat pilulky nebo doplňky na vápník. Vápník brání tělu vstřebávat železo.
  • Člověk by měl jíst potraviny, které pomáhají železu vstřebat se do těla. Tento seznam potravin obsahuje potraviny bohaté na vitamín C, jako je amla, guava a pomeranč. Lze také konzumovat doplňky vitaminu C. Rajčatová šťáva, nakrájené papriky, jahody a grapefruity jsou dobrou možností, jak si dát svačinu.

Tipy:

Velké množství železa ve stravě může narušit váš střevní trakt. Takže potraviny bohaté na železo jsou výhodnější než doplňky obsahující železo. Doplňky mají na tělo drobné vedlejší účinky. Vysoká množství mohou vést k problémům se zácpou. Během takových podmínek by měl člověk pít šťávu ze švestek, protože je prospěšná.

Vždy je lepší poradit se s lékařem, než začnete užívat jakoukoli formu doplňků.