Těhotenství

13 Osvědčené přínosy kokosového oleje pro zdraví během těhotenství

Připravujete se na přivítání dalšího nováčka ve své rodině? Je tedy velmi zřejmé, že máte bezesné noci a přemýšlíte, co je pro vaše dítě a pro vás nejlepší. V poslední době jste také slyšeli spoustu varování před příjmem nasycených tuků, které by mohly poškodit vaše dítě, a proto si nejste jisti, zda je kokosový olej v těhotenství dobrou volbou. Nestresujte se a přečtěte si níže uvedený článek, abyste se dozvěděli vše o používání kokosového oleje v těhotenství.

Kokosový olej pro těhotenství

Je kokosový olej bezpečný během těhotenství?

Kokosový olej je plný výživových výhod pro těhotné ženy a lze jej snadno vyrobit jako alternativu k jiným olejům a máslu. Kokosový olej obsahuje 90% nasycených tuků. Hlavním tukem v kokosovém oleji je však kyselina laurová, mastná kyselina se středně dlouhým řetězcem, která podléhá rychlému metabolismu. Má pozitivní účinky na cholesterol a antimikrobiální vlastnosti, které jsou prospěšné jak pro vás, tak pro imunitní systém vašeho dítěte.

Výhody kokosového oleje pro těhotenství:

Vidíme tedy, že kokosový olej se etabloval jako zdravý tuk a studie ukazují, že konzumace zdravých tuků během těhotenství umožňuje tělu získat maximální výživu a pomáhá mu vstřebávat vitamíny rozpustné v tucích.