Těhotenství

12 účinných domácích prostředků k léčbě kašle během těhotenství

Jednou z nejnepříjemnějších situací v těhotenství je přetrvávající kašel. Zatímco samotný kašel je obtížný problém, zažít ho na těžkém břiše je mimo představivost. Většina lékařů nedoporučuje během těhotenství používat léky potlačující kašel nebo jiné léky, protože jsou spojeny se zdravím plodu. Proto jsme sestavili některé z těchto úžasných domácích prostředků proti kašli během těhotenství, které jsou bezpečné a přirozené.

Domácí prostředky k léčbě kašle během těhotenství

Příčiny kašle během těhotenství:

Zatímco mírný kašel je během těhotenství normální, závažný kašel, který trvá několik dní, nemusí být žádoucí. Zde jsou některé z hlavních důvodů, proč těhotná žena trpí přetrvávajícím kašlem:

 • Alergie: Většina suchého kašle je důsledkem alergických reakcí na počasí, jídlo nebo výrobky.
 • Oslabený imunitní systém: Díky tomu je tělo náchylnější k infekcím.
 • Astma: Ženy s astmatem v anamnéze jsou vystaveny vysokému riziku problémů s dýcháním, včetně silného kašle.
 • Vysoká hladina estrogenu: Zvýšené hladiny estrogenu přispívají ke kašli v těhotenství, zvláště když máte sennou rýmu nebo alergickou rýmu.
 • Refluxy kyselin: Kyselina ze žaludku ovlivňuje dýchací cesty a poškozuje výstelku.
 • Virové infekce: Virové útoky vám mohou způsobit chřipku a kašel.
 • Látky znečišťující ovzduší: Kouř, prach, saze, smog a plyn mohou u těhotných žen způsobit kašel.

Příznaky kašle během těhotenství:

Zde jsou některé z běžných příznaků kašle během těhotenství:

 • Nekontrolovatelný kašel.
 • Blok v krku.
 • Pocit podráždění a svědění v krku.
 • Nevolnost a dokonce zvracení.
 • Nespavost.
 • Akumulace hlenu se sípáním (v případě plicních problémů).

Prevence kašle během těhotenství:

Úplně zabránit kašlu během těhotenství není možné. Riziko silného kašle však můžete snížit dodržováním určitých opatření:

 • Udržujte ve své místnosti zvlhčovač, abyste předešli suchu ve vzduchu.
 • Vyhněte se alergenům, které vyvolávají kašel.
 • Pokud se během cestování nemůžete vyhnout znečištění ovzduší, noste roušku.
 • Spěte ve sklopené poloze, aby se vám snadno dýchalo.
 • Budujte imunitu svého těla vyváženou stravou.
 • Řekněte ne studeným jídlům a nápojům, které mohou způsobit kašel.

Přírodní domácí prostředky pro kašel v těhotenství:

1. Kloktadlo:

Kloktejte domácí prostředky na kašel během těhotenství

Jedním z běžných přírodních prostředků proti kašli během těhotenství je kloktání teplé vody. Myšlenka vypořádat se s bolestí nebo svěděním v krku metodou kloktání, kdy se voda odebírá do zadní části krku a přitom kloktá. K tomu budete potřebovat trochu vlažné vody se špetkou soli. Jeden může dokonce přidat kapky zázvorové šťávy pro zvýšení tlaku.

2. Kuřecí polévka:

Kuřecí polévka

Kdykoli jste byli nemocní a nechtěli jste opustit pohodlnou útulnou postel, vzpomeňte si, jak vaše matka přinesla kouřící misku kuřecí polévky, kterou jste pravděpodobně cítili z dálky. Totéž platí v době těhotenství, kdy se místo toho, abyste pokaždé práskli na pilulku kvůli kašli, držíte domácích léků; teplá mísa kuřecí polévky, která okamžitě uklidní svědění v krku.

3. Tulsi listy:

Domácí léky Tulasi na kašel během těhotenství

Listy rostliny Tulsi jsou již po mnoho let v poptávce, protože jsou jednou z populárních indických domácích léků proti kašli během těhotenství. Vytvořte pastu z ní spolu s medem a připravte si ji pro okamžité výsledky. Zatímco Tulsi působí na kašel, med uklidní krk v případě zánětu nebo nepohodlí.

4. Kurkuma:

Kurkuma domácí léky na kašel během těhotenství

Obvykle kašleme z důvodu, který může být různý – od běžné chřipky, infekce v krku nebo zánětu. Bez ohledu na to, jak to jde, kurkuma, která je odborným protizánětlivým činidlem, může okamžitě zabít bakterie produkující kašel. Vytvořte pastu ze šťávy obsahující kurkumu a pijte ji v intervalech. Kurkuma je také jednou z doporučených domácích léků proti kašli během těhotenství ve třetím trimestru.

5. Zlato:

Miláček

Jednou z osvědčených a účinných domácích léků na suchý kašel během těhotenství je med. Tato úžasná přísada byla každou chvíli začleněna do indických domácích léků na sýkorky a vždy vykazovala výjimečné výsledky. To je důvod, proč lze med použít různými způsoby, například s teplou vodou s určitými šťávami nebo listy. Uklidňuje stěny hrdla pichlavými infekcemi, čímž zabíjí kašel.

6. Eukalyptový olej:

Eukalyptový olej

Všichni jsme si byli vědomi zázraků, které rostlina eukalyptu má, a právě proto nyní víte, že z eukalyptu pravděpodobně může zmizet váš kašel a nachlazení. Použijte rozehřátý teplý eukalyptový olej s kokosovým olejem a vetřete jím hruď. Působí jako páření. Kapky eukalyptového oleje můžete také nakapat do rozehřátého hrnce s teplou vodou a nasát páru.

7. Vápno nebo citron:

Citrón

Zde jsou dvě sestry, které jsou také známé svou velkou přítomností v téměř každém domácím léku na běžné léky. Citron nebo limetka mají protizánětlivé vlastnosti, takže neváhejte citron před konzumací vymačkat do medové vody. Tyto přísady jsou považovány za jeden z přírodních domácích prostředků proti kašli a nachlazení během těhotenství.

8. Technika spánku:

domácí prostředky proti kašli během těhotenství

Všichni víme, jak moc těhotná žena potřebuje zdravý spánek a hysterická epizoda kašlání přes noc může být docela skličující. To je důvod, proč je trik zmírnit hlavu při spánku. Použijte dva měkké polštáře a spěte na boku. mějte tulsi a med poblíž. Toto je jeden z přirozených způsobů léčby kašle během těhotenství.

9. Česnek:

Česnek

Česnek je jedním z nejlepších domácích prostředků při nachlazení v těhotenství. Nejlepší vlastnosti antimikrobiálních a antibakteriálních prvků jsou přítomny v česneku, a proto je také zařazen jako jeden z léků na svižné sucho v krku během těhotenství. Pokud jde o nastávající matku, uvařte si z česneku šťávu a pro lepší účinky ji zařaďte do svého jídelníčku.

10. Cayenne Pepper:

kajenský pepř

Kajenský pepř je dalším důležitým domácím prostředkem proti kašli a nachlazení pro těhotné ženy. Když se kašel vymkne z rukou, určitě se objeví jemná bolest na hrudi nebo podráždění. Důvod, proč na scénu přichází kajenský pepř. Když vás nepříjemný kašel podrazí, kajenský pepř může být váš lék.

11. Mandle:

Mandle

Pokud se chystáte na kašel, může být řešením vaší situace oříšek. Mandle jsou známé svými příznaky úlevy od kašle, a proto se také dostanou do seznamu, který můžete udržovat během kašle, když jste těhotná. Jedná se o jeden z bezpečných domácích prostředků proti kašli během těhotenství.

12. Kořeny lékořice:

Kořeny lékořice

Dalším přírodním prostředkem proti kašli pro těhotné je čaj z lékořice. Kořeny a bylinky dělají to nejlepší z prostředků léčby nachlazení a kašle. To je důvod, proč jemný šálek napařovacího čaje z kořenů lékořice může být velkou pomocí. S čajem to ale nepřehánějte, protože příliš mnoho taninu vám v tuto chvíli nemusí prospět.

Nyní, když jste se dozvěděli o těchto domácích prostředcích proti kašli během těhotenství, doporučujeme vám je vyzkoušet, než se ponoříte k lékaři. Většina těchto metod používá přírodní složky, které jsou v této fázi považovány za neškodné. Pokud jste však skeptičtí k jejich používání během těhotenství, můžete se vždy poradit se svým lékařem. Doufáme, že vám tyto zázraky přírody pomohou užít si bezproblémové těhotenství.

Časté dotazy:

1. Může kašel hodně ovlivnit zdraví mého dítěte?

Lidské tělo je jedním z nejlepších příkladů jemné techniky. Lůno matky je pro dítě bezpečným harémem. I když hodně kašlete, nemůže to pro plod představovat žádnou větší hrozbu. V tomto období se však vazy natahují a mohou být dále napínány kvůli kašli. Kvůli tomuto problému můžete pociťovat bolest v břiše.

2. Existují nějaká očkování proti kašli během těhotenství?

Většina lékařů doporučuje očkování proti chřipce a černému kašli během těhotenství. Tyto vakcíny jsou bezpečné a jsou nabízeny během třetího trimestru. Užívání těchto vakcín může zmírnit nebezpečí Whoppingova kašle u matky, které může ovlivnit dítě. Tyto záběry se nazývají Tdap a podávají se na všech klinikách.

3. Mohu si během těhotenství vzít lék na potlačení kašle?

Během těhotenství musíte být velmi opatrní ohledně léků, které konzumujete. Co je obecně označeno jako bezpečné pro dospělé? může být pro vás v tomto období nebezpečné. Během těhotenství se doporučuje vyvarovat se užívání zbytečných léků. Pokud však musíte užívat lék proti kašli, limit dávky nesmí překročit 120 mg za 24 hodin.