Těhotenská dieta

Jakou zeleninu jíst a vyvarovat se jí během těhotenství?

Zmatený! Která zelenina je v těhotenství dobrá nebo která špatná? Těhotná žena by měla jíst vyváženou stravu, aby zajistila normální růst a celkový vývoj nenarozeného dítěte. V Indii je výživa těhotných žen předpojatá potravinovými výstřelky, zvyky, tabu, civilizací a duchovními přesvědčeními; stravovací návyky a přístup členů rodiny. Kromě toho je třeba se vyvarovat myšlenky na „teplá jídla“, „kyselá jídla“ a studená jídla, která obsahují papáju, banán, ananas, ryby, vejce, mango atd..

Jakou zeleninu jíst a vyvarovat se jí během těhotenství

Top 9 zeleniny, které je třeba se v těhotenství vyvarovat:-

1. Naklíčené brambory:

sadbové brambory

Tato zelenina je nebezpečná nejen pro těhotné ženy, ale pro všechny. Nejezte to, protože naklíčené brambory obsahují toxiny, které škodí zdraví. Zvláště solanování brambor zeleným klíčkem nepříznivě ovlivní růst plodu a zvýší nebezpečí potratu. Toto je navíc jedno z nejnebezpečnějších potravin, které způsobují potrat, o kterém musí lidé vědět a dávat pozor.

2. Lilek:

Lilek

Baingan nebo lilek je zelenina používaná velmi často v indických domácnostech. Bylo zjištěno, že lilek je diuretikum obklopující fytohormony, což způsobuje premenstruační syndrom plus amenorea. V jednom případě bylo denně spotřebováno ½ lilku; logicky to stimulovalo začátek menstruace, která přestala na více než 2 roky. Postavte se na takové zboží; je kontraindikována po celou dobu těhotenství.

3. Voňavá křídlatka:

Pěstuje se snadno a často se používá v mnoha vietnamských pokrmech. Voňavý knotweed je pepřový se štiplavým aroma. Konzumace syrového voňavého křídlatku zahřeje žaludek a slouží ke zvýšení tělesného tepla. Jeho konzumace vede ke ztrátě krve. Voňavý křídlatka obsahuje hlavně látky, které mohou zvýšit kontrakce dělohy, což má za následek potrat.

4. Centella:

Centella

Centella má mnoho účinků na hojení hypotenze a prodlužuje mladistvost. Kromě toho má diuretický účinek, plus antipyretický účinek a účinek při léčbě otravy kasavou. Těhotné a kojící ženy by se měly vyvarovat konzumace centel, protože to může vést k potratu, nadýmání a chladnému žaludku. Centella může spolupracovat s léky, které způsobují ospalost, plus antikonvulziva, antidepresiva plus léky na nespavost a snižovat účinnost inzulínu, léků snižujících hladinu cholesterolu a léků na cukrovku.

5. Hořký meloun:

Hořký meloun

Těhotné ženy a také kojící matky nesmějí jíst hořký meloun, protože může způsobit kontrakce dělohy, poškození a krvácení plodu. Hořký meloun navíc může obtěžovat dělohu a může vést k předčasnému porodu. Ženy, které kojí, také nesmí konzumovat hořký meloun, protože řada škodlivých složek by se mohla přenášet na dítě v mateřském mléce.

6. Artemisia Vulgaris:

Artemisia Vulgaris

Je kyselá, pikantní s dobrou vůní a má užitečné účinky při regulaci krevního oběhu, bolestech svalů, snižování bolesti břicha a zklidnění nervů. Těhotná dáma by mohla potenciálně zažít silné krvácení, zanícené kontrakce dělohy a potrat.

7. Drumstick Tree:

Palička strom

Primární zeleninou v seznamu potravin, které způsobují potraty na počátku těhotenství, je palička. Důvodem je, že strom paličky obsahuje alfa-sitosterol, což je hormon, který má strukturu podobnou estrogenu úspěšnou v prevenci těhotenství a budování hladkého svalstva dělohy, což navíc vede k potratu.

8. Portulaca Oleracea:

Portulaca Oleracea

Má extrémně zvýšený obsah živin a lze jej změřit jako velmi dobrý lék. Jeho šťáva účinně snižuje tělesné teplo, detoxikuje krevní oběh a ničí červy v našem těle. Jeho šťáva může způsobit kontrakce dělohy, nedoporučuje se těhotným ženám, aby se vyhnuly jakýmkoli šancím na neštěstí.

9. Sauropus Androgynus:

Sauropus Androgynus

Je uvnitř „studený“ a také sladký, který lze úspěšně použít ke snížení tělesného tepla, vyživení průtoku krve, detoxikaci a navíc má projímavé vlastnosti. Obsahuje vitamín K, vitamín, který je v rostlinné říši zvláštní. Obsahuje také papaverin – látku zavedenou v opiovém máku, která zanechává účinky na zvýšení hladkého svalstva cév a snižuje bolest a snižuje krevní tlak. Během těhotenství můžete čelit kontrakcím dělohy vedoucím k porodu nebo potratu a byla klasifikována jako riziková.

10. Surové klíčky:

Zdravotní správy označily syrové chrliče jako „nebezpečné“ pro těhotné ženy. Studie ukázaly, že klíčky mohou obsahovat bakterie, jako je Salmonella, Listeria a E. coli, které mohou mít nežádoucí účinky na těhotnou ženu a rostoucí dítě.

Nejlepší zelenina pro těhotenství:

Jíst 5 porcí zeleniny se velmi doporučuje těhotným ženám. Zelenina je důležitou součástí zdravé výživy, zejména v těhotenství, protože je nabitá základními vitamíny, minerály a jemnějšími.

Až dosud jsme se dívali na to, jakou zeleninu během těhotenství nejíst. Pojďme se podívat na některé z 10 nejlepších doporučených druhů zeleniny:

Vitamín C: životně důležitý pro imunitu

  • Brokolice
  • Rajčata
  • Červená, zelená a žlutá paprika

Draslík: Udržuje krevní tlak. Tmavá listová zelenina je zdrojem draslíku.

Kyselina listová: Snižuje pravděpodobnost defektů neurální trubice. Mezi příklady zeleniny bohaté na foláty patří brokolice, růžičková kapusta, špenát a chřest.

Vápník: Životně důležité pro zdravé kosti a zuby – tmavá listová zelenina, jako je brokolice, kale, řeřicha, zelené francouzské fazole a růžičková kapusta.

Vlákno: Pomáhá předcházet zácpě a musí být součástí prenatální diety. Mezi dobré zdroje patří hrách, batáty, tuřín a luštěniny.

Nyní, když znáte bezpečnou zeleninu, zajistěte si na této zelenině svačinu a udělejte z ní nezbytnou součást zdravé těhotenské stravy. Svačina na mrkvi a celeru s hummusem, slouží jako velmi zdravé občerstvení. Můžete konzumovat zdravé smoothies vyrobené doma se zeleninou a ovocem a to se postará o jednu část vaší každodenní spotřeby. Nejlepší je poradit se se svým lékařem a zjistit, co je pro vás bezpečné a co bezpečné. Váš lékař vám navrhne nejlepší s přihlédnutím k vašim alergiím. Buďte opatrní a mějte na paměti, že vaše jídlo definuje nejen vaše zdraví, ale také rostoucí dítě.