Těhotenská dieta

17 nejlepších potravin a nápojů, kterým je třeba se v těhotenství vyvarovat

Těhotenství je krásná cesta. Skutečnost, že se žena chystá přivítat v tomto světě novorozence, je sama o sobě fascinující. Fáze a cesta však nejsou snadné – je s ní spojeno několik vzestupů a pádů, bolestí a štěstí. Jedním takovým známým faktem je chuť na jídlo během těhotenství. Ale jsou všechny žádané potraviny zdravé během těhotenství? Pojďme zjistit seznam potravin, kterým se během těhotenství vyhnout.

Potraviny a nápoje, kterým je třeba se v těhotenství vyvarovat

“Na celém světě není většího dobra než mateřství.” Vliv matky na život jejích dětí je nevyčíslitelný. “ —James E. Faus

První věc, kterou musíte udělat, když je těhotenství potvrzeno, je běžet k lékařům a on vám okamžitě napíše tabulku všech dávek a nečinností. Jedním z nejčastějších zmatků pro prvorodičky je, co jíst a co ne během těhotenství.

17 nejlepších potravin, kterým je třeba se v těhotenství vyhnout:

Níže jsou uvedena některá jídla, na která byste měli zapáchat, jakmile začnete očekávat.

1. Kofein:

Jednou z potravin, která v této době vládne, by měla být vaše plechovka od kávy. Vždy se divíte, proč prohlídky vždy označují vaše dítě jako podváhu, i když se zoufale snažíte jíst pro dítě stále více. Dítěti není nic špatného. Je to váš životní styl. Lékaři pravidelně říkají, že kofein může být důvodem, proč má vaše dítě podváhu. Nadměrný příjem kávy může dokonce vést k potratu. Vyloučení kofeinu z vaší stravy však může být příliš kruté, protože čokoláda také obsahuje kofein, což je běžná touha během těhotenství. Udržujte limit pod 200 mg denně.

2. Plechovkové konzervy:

Těhotenské jídlo, aby se zabránilo plechovce v konzervěS moderním nastavením vaření ve vašem vlastním domě se zdá být příprava celého procesu mnohem více práce, než jen otevřít prázdnou plechovku předvařeného předem připraveného lahodného masa a salátu. Bez ohledu na to, jak moc říkají, že se jedná o aktuální jídlo, a bez ohledu na to, jak moc zaručují jejich přítomnost neporušené výživy, by konzervy v této době měly být přísné ne. Důvodem je, že do konzervovaných potravin se přidávají různé druhy konzervačních látek, aby dlouho vydržely.

3. Sýr:

Potraviny, kterým je třeba se v těhotenství vyhnout

Přestože po vás sýr může toužit, obvykle je měkký druh sýra během těhotenství přísným ne. Některé dobré příklady jsou čedar a parmezán, protože jsou tvrdé a silné povahy, často v nich je malý nebo žádný obsah vody.

4. Určitá zelenina a ovoce:

potraviny, kterým je třeba se v těhotenství pro vegetariány vyhýbatS velmi špinavou zeleninou, například mrkví, fazolemi, listovou zeleninou a ředkvičkami, je třeba zacházet velmi opatrně. Vyčistěte takový druh zeleniny, abyste odstranili půdu, a pokud je tepelně neupravený nebo surový, zabrání v něm přítomnosti bakterií salmonely nebo E.coli. V ovoci se nepokoušejte jíst papáji. Konzumace papáje během těhotenství vede k potratu.

5. Upozornění na mořské plody:

Věci, kterým se v raném těhotenství vyhnout, mořské plody

Rybníky a říční ryby, lososi a pstruzi to nikdy nedokážou, ale pokud jde o lahůdky, jako jsou mořské plody, salát z mořských řas, ústřice a škeble, makrely a mečouny, obsahuje v sobě vysokou hladinu rtuti, která může zanechat zbytky i poté, co byla vařené. Vybírejte proto pouze ty mořské plody, které mají menší obsah rtuti.

6. Péče o vejce:

Potraviny, které je třeba se vyvarovat během raných těhotenských vajec

Vyhněte se napůl vařenému a syrovému vejci během těhotenství, protože měkké žloutky a bílky v něm budou obsahovat salmonely, což je škodlivé. Jedinou opravou může být plně uvařené vejce s tvrdým žloutkem.

7. Frozen Alert:

Potraviny, kterým je třeba se v těhotenství vyhnout Zamrzlá výstraha

To platí zejména pro maso, jako je například feferonka nebo salám, nebo uzená šunka zmrazená nebo parmská šunka. Často objednaná pizza může obsahovat kousky feferonek nebo si můžete koupit předem zabalený uzený šunkový bochník. Tato masa jsou zpracovaná nebo nevařená, pouze kvašená a zmrazená, proto se jim vyhýbejte.

8. Sushi:

Potraviny, kterým je třeba se vyhnout v prvním měsíci těhotenství sushi

Sushi jako chutné jídlo je samozřejmě poloviční nebo nedostatečně tepelně zpracovaná ryba, a proto by se mu mělo v nejlepším případě vyhýbat. Mohlo by to také zhoršit nevolnost související s těhotenstvím. Proto by se tomuto jídlu mělo během těhotenství vyhýbat.

9. Přebytek vitaminu A:

potraviny s vitamínem A, kterým se během těhotenství vyhněteLékaři říkají, že konzumace jídla souvisejícího s játry, jako jsou kuřecí játra nebo játrové klobásy, může vystavit vaše tělo přílišnému množství vitaminu A, který je pro malého špatný. Nadměrná konzumace vitaminu A vede k ukládání v játrech a způsobuje toxické účinky a vede k vážnému vrozenému postižení dítěte.

10. Alkohol:

Potraviny, které byste neměli jíst v těhotenství, hmotnost alkoholu

Toto je pravděpodobně nejhorší jídlo nebo nápoje všech dob během těhotenství. Během těhotenství se za každou cenu vyhněte alkoholu a lihovinám. Alkohol konzumovaný matkou může proniknout do krevního oběhu dítěte placentou a způsobit mnoho vrozených vad a mentální retardace. Je známý jako fetální alkoholový syndrom.

11. Bylinný čaj:

Nejíst bylinkový čaj během těhotenství

Bylinky používané na čaj by mohly poškodit matku i plod. Některé bylinky jako Yohimbe, ephedra, kava kava, angelica, black and blue cohosh, dong Quai, brutnákový olej, pennyroyal a pelyněk jsou stimulátory dělohy, kterým by se mělo během těhotenství zcela vyhnout. Kostival, cascara sagrada, černý ořech, pískavice řecké seno, zlatobýl, echinacea, přeslička, kořen lékořice, saw palmetto, senna, mateřídouška, třezalka, pastevecká kabelka, pelyněk, tansy a uva ursi mohou vést k potratu. Další bylinky, které není bezpečné používat nebo přijímat, jsou aloe, ženšen a pupalkový. Také byste se měli poradit se svým lékařem, než užijete příliš mnoho kopřiv, pampelišky nebo heřmánkového čaje.

11. Toxoplazmóza:

Vyhněte se jídlu toxoplazmózy v těhotenstvíTady přichází na řadu veškerá zelenina a mleté ​​ovoce, cibule a brambory a ovoce ze stromů. Časem se tyto potraviny omyjí, ale v důsledku kontaktu se zemí nebo znečišťujících látek v případě ovocných stromů špína a bakterie v nich přetrvávají. To je, když v nich bude přítomen parazit, který nyní může být ve vašem těle, pokud není správně uvařen nebo omyt.

13. Koření:

během těhotenství se vyhněte kořeněnému jídlu

I když koření činí pokrmy chutnými, občas příliš mnoho koření může být pro dítě škodlivé. Držte se zdravého koření, jako je oregano nebo bazalka, a vyhněte se příliš mnoha pokrmům.

14. Deli maso:

Měli byste se vyvarovat lahůdek, nazývaných také maso připravené k jídlu, jako je sendvičové maso, uzeniny, obědové maso, párky v rohlíku a plátky masa. Je dobře známo, že obsahují bakterie listerie, které se mohou snadno přesunout z matky do placenty, což způsobuje vážné komplikace včetně úmrtí plodu.

15. Syrové klíčky:

Vyhněte se surovým klíčkům, včetně jetele, vojtěšky, fazolí mungo, ředkviček, brokolice, slunečnice, cibule, sóji a klíčků sněženky. Jsou náchylné k bakteriím listeria, salmonella a E.coli. Jak víme, listerióza může u novorozenců vést k předčasnému porodu, potratu, porodu a infekcím. Salmonella a E.coli mohou způsobit vážná onemocnění.

16. Street Foods:

Pouliční občerstvení v Láhauru

Možná máte chuť na ty pikantní, sladké a kyselé pochoutky. Mohou zvýšit riziko několika infekcí, žaludečních problémů a otravy jídlem. Jsou škodlivé kvůli nehygienickým normám hygieny potravin a vody. Některé příklady pouličních jídel, kterým je třeba se během těhotenství vyhnout, zahrnují kukuřici v šálku, burritos, churros, cukrovou vatu, měkké preclíky, chléb simit, párky v rohlíku, kuřecí rýži, chaat, dosa, kebab, pani puri, nudle atd..

17. Lékořice:

Lékořice 1Vyhněte se lékořici (mulethi) během těhotenství, protože obsahuje glycyrrhizin, který je spojen s několika vývojovými problémy plodu. Tato složka narušuje placentu, což umožňuje stresovému hormonu vstoupit do dítěte, což ovlivňuje jeho IQ. Výzkum ukazuje, že problémy s „poruchou pozornosti s hyperaktivitou“ (ADHD) u dětí a raná puberta u dívek jsou také vedlejšími účinky lékořice. Může také vést k vyššímu krevnímu tlaku a předčasnému porodu.

Vědět, jaká jídla jíst a čeho se během těhotenství vyvarovat, opravdu pomáhá udržet vaše dítě zdravé. Buďte opatrní a vybírejte, co jíte, když jste těhotná. Pamatujte, že jídlo, které jíte, určuje nejen vaše, ale i zdraví vašeho dítěte. Můžete si doma připravit lahodné a nudné jídlo. Dopřejte si tedy také nějaké vaření.

Často kladené otázky a odpovědi:

Q1. Jakým potravinám se můžete během těhotenství vyhnout??

Odpověď: Papaya je jedním z takových potravin, které způsobují potrat. Některé z dalších jsou naklíčené brambory, palička, nepasterizované mléko, nedovařené maso, syrové maso atd..

Q2. Jaká jídla byste neměli přijímat nadměrně??

Odpověď: Během těhotenství by žádný druh jídla neměl být konzumován nadměrně. Vždy omezte jídlo. Konzumujte různé druhy potravin.

Prohlášení: Výše uvedené informace jsou pouze pro vzdělávací účely a neměly by být považovány za lékařskou pomoc. Než se vyhnete některému z potravin uvedených ve výše uvedeném seznamu, poraďte se se svým gynekologem nebo poskytovatelem zdravotní péče o lepší radu.

jídla, kterému se během těhotenství vyhýbat