Terénní úpravy

Využití dešťové vody na zahradě šetří peníze a chrání přírodu

Ušetřete rostliny, které se shodují s živými ploty dešťové pergoly

Uspořádejte rozumně Využití dešťové vody na zahradě a ušetřit peníze a zdroje – dáme vám pár nápadů, jak je levně a efektivně využít.

Sklizeň dešťové vody na zahradě – podlahové krytiny a rostliny

Moderní design zavlažovacího systému dešťové vody

Takže získáte Využití dešťové vody na zahradě ujistěte se, že potřebujete připravit zahradu. Správná podlaha a podlahová krytina, která propouští vodu, je naprostou nutností. Keře a stromy v zahradě zachovají vodu v zahradě a ochrání půdu před erozí – velmi důležité zejména pro zahrady na svazích – vyšší rostliny chrání před zemským skluzem, stejně jako opěrná zeď. Na zahradě používejte přírodní materiály. Takzvané řetězy na dešťovou vodu jsou velmi levné a mohou vést vodu ze střechy do nádob, kde je pak můžete použít k zavlažování. Do nádoby je nutné nainstalovat vodní filtr. Dešťovou vodu lze také použít pro studnu nebo zahradní jezírko.

Sklizeň dešťové vody na zahradě – nádrž na vodu

Využívejte přírodní zdroje Ušetřete peníze Používejte na zahradě dešťovou vodu

Vodní nádrž nabízí užitečný způsob Využití dešťové vody na zahradě, který je poté vyčištěn přes filtr a lze jej dokonce použít pro domácnost. Je důležité připojit k nádrži čerpadlo. Nádrž na vodu by neměla propouštět světlo – tím se zabrání tvorbě řas. Za tímto účelem odborníci doporučují zahrabat nádrž do země – to také zajišťuje ochranu proti mrazu v zimních měsících. To samozřejmě také šetří místo. V oblastech, kde často prší, by nádrž na vodu měla mít připojení k kanalizačnímu systému – aby se zabránilo přetečení vody. Vzhledem k tomu, že tato varianta nejenže šetří peníze, ale je také velmi šetrná k životnímu prostředí, existuje v zásadě možnost získat finanční prostředky prostřednictvím programu EU. Protože nádrž na vodu potřebuje čisticí systém, je vhodné objednat instalaci u firmy. Poskytujeme pouze základní nápady a představy o vodní nádrži – musíte se zeptat specialistů, zda je lze použít ve vašem regionu. To je velmi důležité, abyste měli fungující systém a vyhnuli se případným problémům! I když instalaci financujete sami, investice se vyplatí.

Zahradní jezírko s dešťovou vodou

Zahradní jezírko Feng Shui

Zahradní kašna s dešťovou vodou

Křoví dešťové vody v moderním designu

Zalévejte trávník dešťovou vodou

Použijte dešťovou vodu na zahradě, trávníku, oblázkové cestě

Keře a vysoké rostliny hrají v zahradě důležitou roli

použijte varianty nádrže na vodu s nízkými keři

Šetřete vodou na zahradě

uložit tipy zalévání keřů trávníku

Zahradní design, který šetří zdroje

Dřevěné terasové keře domu Kieselweg

Zahradní cesta s oblázky ve spárách – propouštějí vodu

Injektážní oblázky propouštějí vodu