Terénní úpravy

Vytvoření zahradního jezírka v bazénu – nápad šetrný k životnímu prostředí

Zahradní jezírko v bazénu vytváří úrovně-design-rostlina-vodní postel

Pokud jste se rozhodli, že již svůj bazén nechcete používat a chtěli byste jej naplnit, žádáme vás, abyste předem promysleli jinou možnost. Je to proto, že je úžasně vhodný pro návrh zahradního jezírka. Nezáleží na tom, jak velký je bazén. Čím větší je, tím přirozenější se zahradní jezírko nakonec dokonce objeví. Dnes vám chceme ukázat, jak můžete jeden použít V bazénu vytvořte zahradní jezírko abyste získali novou oázu pohody.

Vytvoření zahradního jezírka v bazénu – mnoho výhod

Vytvořte v jezírku zahradní jezírko nápad-zahradní design-lekníny

Nápad je užitečný zejména v případě, že jste se, jak již bylo řečeno, stejně rozhodli bazénu zbavit a také sníte o jezírku na zahradě. Existuje mnoho způsobů, jak ušetřit peníze vytvořením zahradního jezírka v bazénu. Bazén potřebuje hodně údržby.

Vytvořte si v bazénu zahradní jezírko – šetřete elektřinu

zahradní jezírko-bazén-vytvořte-rákosí-mělká voda-plavání-mini-jezero

Na jedné straně jsou náklady na elektřinu. Čerpadlo, které udržuje bazén v čistotě, je nutné pravidelně zapínat, což má samozřejmě také dopad na účty. Pokud se přidají bazénové lampy nebo jiné příslušenství, jako jsou fontány nebo malé roboty na čištění půdy, čísla rychle rostou každý rok. Pokud místo toho v bazénu vytvoříte zahradní jezírko, je třeba počítat s minimálními náklady na údržbu.

Levná alternativa

zahradní jezírko-bazén-tvorba-inspirace-šetrné k životnímu prostředí-konverze

Kromě toho je tu každoroční napouštění bazénu vodou, ale také chemikáliemi na čištění vody. Pokud si v bazénu vytvoříte zahradní jezírko, tyto výdaje již nebudete mít. Investujete pouze jednou, abyste přeměnili bazén na rybník, na jednorázové naplnění a na design s kameny a rostlinami. Díky tomu je rybník příznivým prvkem na zahradě.

Rybník s dešťovou vodou

zahradní jezírko-bazén-vytvořte-přírodní-optiku-terénní úpravy-pergolu

Chcete -li ušetřit náklady na vodu i při napouštění jezírka, můžete při vytváření zahradního jezírka v bazénu použít i dešťovou vodu. Chcete -li to provést, musíte nejprve sbírat vodu do sudů nebo můžete rozšířit dešťový svod a vytvořit nový rybník. Za tímto účelem to však musí být zcela nastaveno. Celá věc trvá trochu déle, ale vyplatí se, pokud nespěcháte.

Žádné stavební práce nejsou nutné

Zahradní jezírko-bazén-vytvořte-inspiraci-zahradní prvek-moderní

Protože jste již kopali do bazénu, můžete nyní ušetřit na další bagr. Pokud byste zahradní jezírko nevytvářeli v bazénu, ale na jiném místě, museli byste nejprve kopat znovu. To nejen stojí, ale také poškozuje zahradu, když musí bagr přejet trávník.

Fólie do jezírka nebo ne?

garden-pond-pool-create-graeser-swimming-pond-house-garden

Pokud chcete, aby rybník vypadal co nejpřirozeněji, lze typickou modrou barvu bazénu samozřejmě změnit. Možná budete potřebovat barvu vhodnou pro ryby. Při vytváření zahradního jezírka v bazénu můžete použít speciální jezírkovou vložku. Ten se jednoduše umístí nad bazén a se zemí a kameny sevře na okraj rybníka, aby nemohl sklouznout.

Bazén s dlažbou

zahradní jezírko-bazén-vytvořit-energeticky úsporné-lekníny-design-inspirace

Je váš bazén pokrytý dlaždicemi a nechcete investovat také do vložky? Poté ji nechte s dlaždicemi, když vytvoříte zahradní jezírko v bazénu. Časem je pokryjí řasy a získají přirozenou zelenou barvu. Tento opuštěný vzhled bazénu může dokonce vypadat velmi romanticky. Dlaždice je nejlépe potáhnout takzvanou „tekutou jezírkovou vložkou“. Stávající netěsnosti jsou současně zakryty.

Plytké vodní zóny

zahradní jezírko-bazén-vytvořit-květináč-vodní-rostliny-nášlapné-kameny-voda

Pokud vytváříte zahradní jezírko v bazénu, mějte na paměti, že zde musí být mělké vodní zóny. K tomu můžete použít stávající úrovně, které se nacházejí ve fondu. Pokud byl bazén používán s žebříkem, měli byste jej odstranit a v kterémkoli místě naplnit rybník. Za tímto účelem lze použít například kameny nebo písek, který je umístěn pod fólií.

Různé úrovně

zahrada-jezírko-bazén-vytvořit-oblast-plavání-venkovní-deko-koupání zábava

Mnoho vodních rostlin potřebuje tyto ploché oblasti, aby získaly dostatek slunečního světla. Zvířatům je navíc zaručeno, že se mohou bez problémů vyplazit z vody. Jinak hrozí, že se utopí. Přece jen chcete zvířatům vytvořit příjemné prostředí, aby rybník vypadal co nejpřirozeněji. Tento krok tedy nezapomeňte, pokud tvoříte zahradní jezírko v bazénu.

Zvířata v rybníku

zahradní jezírko-bazén-vytvořit-přírodní-bazén-oblázky-hrana dřeva-jednoduché

Jakmile je rybník připraven, mnoho zvířat, jako jsou žáby a mikroorganismy, se rychle usadí. Kromě toho, pokud vytvoříte zahradní jezírko v bazénu, můžete do něj také vložit ryby.Nabízí mnoho různých druhů, které budou v tomto prostředí velmi pohodlné. Klasická zlatá rybka je jen jedním z možných zástupců. Koi jsou také velmi populární.

Vyberte správnou rybu

garden-pond-in-the-pool-create-of-course-stone-terasa-idea

Je důležité, abyste prodejci sdělili velikost vašeho nového rybníka, aby vám mohl nabídnout správný druh a množství ryb. V přeplněném rybníku se žádná ryba nebude cítit pohodlně. Nebojte se navzájem kombinovat různé ryby a vytvořit zajímavý mix. Pokud si v bazénu vytvoříte zahradní jezírko, máte výhodu, že je zde hodně místa.

Vytvoření zahradního jezírka v bazénu – rostliny

zahradní jezírko-bazén-vytvořit-zimní zahrada-salonek-pergola-moderní

Jako rostliny jsou vhodné všechny druhy rostlin, které byste použili i pro běžné zahradní jezírko. Pro výsadbu je nejlepší použít vyšší hladiny na okraji rybníka. Hluboká místa se mohou ukázat jako příliš hluboká. I zde je důležité, abyste se o vhodných rostlinách předem informovali u prodejce.

Plavat v rybníku

zahradní jezírko-bazén-vytvořit-schody-bez-chemikálií-letní-koupel

Rádi bychom také zmínili, že s novým rybníkem o bazén rozhodně nepřijdete. Pokud se rádi koupete v jezeře nebo rybníku, můžete tak nyní učinit na vlastní zahradě. Pokud vytvoříte zahradní jezírko v bazénu, máte stále skvělou příležitost osvěžit se v parném létě.

Rozbalit fond

Vytvořte zahradní jezírko v bazénu plavecký rybník-nápad-postel-vodní-design

Pokud se nechcete zcela obejít bez bazénu, můžete také zachovat jeho tvar a místo toho jej rozšířit směrem ven a vytvořit takříkajíc vodní postele. Je to skvělá a jednoduchá varianta, kterou můžete použít, pokud chcete v bazénu vytvořit zahradní jezírko. Zde se však opět obejdete bez chemikálií na čištění bazénu. Totiž tyto poškozují vodní rostliny. Na rybnících je skvělé to, že se samy čistí a dezinfikují. Stále tedy získáte čistý bazén, který je zároveň rybníkem.

Koupací jezírka

zahradní jezírko-bazén-vytvořit-štěrk-lavička-terasa-dřevo

Koupací jezírka jsou velmi populární a stále oblíbenější alternativou bazénů, které jsou přetížené chemikáliemi. Pokud v bazénu vytvoříte zahradní jezírko, děláte něco dobrého pro životní prostředí tím, že snižujete náklady na energii, šetříte vodu, vyhýbáte se chemikáliím a zajišťujete zvířatům a mikroorganismům dokonalé prostředí bez ztráty jejich výhod.

Rybník s vodopádem

zahradní jezírko-bazén-vytvořit-vodopád-kameny-design-příroda

Klidné vody mohou mít tu nevýhodu, že slouží jako živná půda pro komáry, které v létě rychle obtěžují. Tento problém můžete omezit, pokud vytvoříte zahradní jezírko v bazénu jednoduchým vytvořením malého „víru“ ve vodě. Malý vodopád uprostřed rybníka činí vodu neklidnější, a proto neatraktivní pro mnoho hmyzu. Tímto způsobem také zásobujete vodu kyslíkem, pokud delší dobu neprší.

kašna

zahradní jezírko-bazén-vytvořit-kašna-sluneční-energetická-ekologická

Ti, kteří milují vlnění vody, mohou místo komplikovaného vodopádu jednoduše přidat fontánu. Pokud děláte zahradní jezírko v bazénu, najdete mělčí místo, do kterého umístíte fontánu. Existují také solární modely, takže můžete dokonce ušetřit elektřinu.

web

zahradní jezírko-bazén-vytvořit-lávka-dřevo-dekorace-biotop

Nový rybník může vypadat obzvláště autenticky přidáním malého mola nebo dokonce mostu. Můžete se na něm opalovat a skočit do vody. Když tedy v bazénu vytvoříte zahradní jezírko, vymyslete různé doplňky a dekorace tohoto druhu, aby byla přátelská oblast ještě útulnější.

Jakýkoli design

zahradní jezírko-bazén-vytvořit-moderní-design-středomořský dům

Při jeho návrhu popusťte uzdu své fantazii. Pokud vytvoříte zahradní jezírko v bazénu, můžete to udělat podle svých představ. Bez ohledu na to, zda ji zasadíte romanticky a honosně nebo jen sem tam pro modernější styl, ať už chcete přidat rybu nebo v ní raději plavat – rozhodnutí je zcela na vás. Neváhejte však použít naše příklady jako inspiraci!