Terénní úpravy

Tipy pro dobrou ochranu soukromí terasy: Jaké jsou možnosti?

Terasa soukromí obrazovky sedací zeď hrnkové rostliny

Otevřená terasa je oblíbeným místem mnoha lidí, kde tráví teplé dny společně s rodinou a přáteli. I když se staráte o dobré sousedství, chcete klidné útočiště, kde si můžete nerušeně užívat volný čas. Abyste chránili své soukromí venku, představujeme různé možnosti praktické obrazovky pro ochranu soukromí na terase. Níže prozradíme, které materiály jsou pro to nejvhodnější.

Tímto způsobem ochráníte sedadlo na zahradě před nežádoucími pohledy

Zahradní obrazovka s tipy na ochranu soukromí na zahradě

S dobrou ochranou soukromí si můžete užít pobyt venku nerušeně zvědavými sousedy nebo kolemjdoucími. Ale než se rozhodnete, podívejte se na všechny možnosti. Jedině tak lze přesně určit, jaký materiál a jaký design nejlépe vyhovuje vaší vlastní zahradě. Můžete si vybrat mezi hotovými prvky ze dřeva nebo skla nebo se rozhodnout pro přírodní alternativu, jako je živý plot.

Ochranná obrazovka na terasu a zahradu ze skla

Ochranné zástěny pro terasy vyrobené z nápadů na design skleněné zahrady

Pokud hledáte opravdu efektivní ochranu soukromí pro svůj venkovní prostor, pak je sklo pro něj jedním z nejlepších materiálů. Vypadá stylově a moderně a hodí se k různým zahradním stylům. Aby však sklo odradilo zvědavé pohledy sousedů, musí být barevné nebo saténované. Tímto způsobem jsou skleněné prvky neprůhledné a poskytují dobrou ochranu před zraky cizích lidí. A Skleněná obrazovka pro ochranu soukromí je ideální pro venkovní použití, protože je odolný vůči povětrnostním vlivům a snadno se čistí. Skleněné tabule lze navíc potisknout libovolným motivem, což umožňuje individuální design zahrady. Pokud máte na zahradě malé posezení, skleněné prvky pro ochranu soukromí nabízejí praktické a trvanlivé řešení.

Dřevěné prvky jako zástěny pro ochranu soukromí terasy

Zahradní zahradní dřevěný plot s květinami na ochranu soukromí

Vzhledem k tomu, že se v zahradě zaměřuje příroda, je dřevo dalším dobrým materiálem pro ochranu soukromí. Plot na ochranu osobních údajů neslouží pouze k praktickým účelům, je také důležitým designovým prvkem. Dřevěné prvky mají různé tvary a barvy, od prosklených po malované nebo s přírodním vzhledem. Abyste mohli zcela zablokovat výhled zvenčí, doporučuje se pro obrazovku ochrany terasy minimální výška 1,80 metru. Pokud se však dřevo používá venku, mělo by být pravidelně ošetřováno, například lakem nebo lazurou.

Nápady terasa soukromí obrazovka mříže dřeviny

Pokud chcete, aby byl váš plot pro soukromí nejen praktický, ale také dekorativní, pak můžete také zvážit lezecké prvky ze dřeva. Ty vypadají krásně a mohou být ozdobeny různými popínavými rostlinami a kvetoucími květináči, aby poskytly lepší soukromí.

Zednické zástěny z terasy

Ochranná obrazovka terasa krb přes zdivo

Stěny poskytují další efektivní ochranu soukromí pro zahradu a terasu. Jedná se o masivní stavbu z kamene nebo betonu, která odděluje váš vlastní majetek od sousedů. Díky své masivní konstrukci může zeď sloužit jako praktická obrazovka pro ochranu soukromí ve vnější oblasti. Nehodí se však do každého zahradního stylu a měl by být dobře přizpůsoben architektuře domu. Je třeba také poznamenat, že i v tomto případě je minimální výška stěny jako obrazovky soukromí 1,80 metru. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, musíte předem zvážit, zda by takové masivní zdivo nevypadalo na zahradě příliš dominantně.

Přirozená ochrana soukromí pro terasu a zahradu

zelený živý plot jako tipy na ochranu soukromí terasy

Pokud přikládáte designu přírodních zahrad velký význam, jsou zelené živé ploty jako obrazovky pro ochranu soukromí rozhodně tou správnou volbou. Čím je živý plot silnější, tím je zelená zeď neprůhlednější. Dobrými příklady hustě rostoucích živých plotů jsou tis a arborvitae. Jsou stálezelené, a proto jsou stejně účinné v létě i v zimě. Živý plot lze stále báječně kombinovat s nízkými stěnami a ve venkovním prostoru vytváří nádhernou zelenou kulisu.

Díky neprůhledné obrazovce pro ochranu soukromí na terase můžete relaxovat na zahradě – nerušeni zvědavými pohledy!