Terénní úpravy

Nejlepší rostliny pro stínovou zahradu

Stylově ozdobte zahradu malými stíny

Už jsme publikovali článek o rostlinách odolných vůči slunci a teplu, snad jste si ho přečetli a budete si ho pamatovat. Ale také takové Rostliny pro zahradu ve stínu Najít ty, kterým se daří ve stínu, může být také ošemetná výzva. Dnes vám chceme představit výběr nejlepších pokojových rostlin, díky nimž budou vaše terasy, nádvoří a terasy vypadat dobře. Níže jsou uvedeny některé z nejlepších rostlin pro zastíněné oblasti. Mám s takovými závody úspěšné zkušenosti a mohu upřímně zaručit jejich spolehlivost. Jinými slovy, toto jsou někteří houževnatí lidé! Začněme hned!

Rostliny pro zahradu ve stínu – japonské hadí vousy

Zahradní místa milující rostliny hadího vousu

Někdo tomu říká „hlavní produkt“ současných zahrad. Se svými tmavými, dlouhými listy a moderní siluetou je tato robustní rostlina často používána jako půdní kryt pro zastíněné oblasti, jak je uvedeno níže. Japonský hadí vous roste na kopcích, ale také vytváří nádhernou zelenou texturu na vašem dvoře nebo zahradě.

Trpasličí odrůdy japonských hadích vousů lze také použít ke zvýšení zájmu o chodník nebo stezku pomocí nášlapných kamenů. Stačí vyplnit praskliny a sledovat, jak tato rostlina rychle roste!

Japonský hadí vous snáší sucho a nevyžaduje sekání. Nešíří se však rychle, takže pokud chcete dosáhnout svěžího vzhledu (viz níže), budete muset zasadit tyto trávy blízko sebe.

Můžete si myslet toto Rostliny pro zahradu ve stínu jsou vhodné pouze pro zem? Hádej to znovu! Hadí vousy lze pěstovat i v nádobách, zvláště pokud je nepřeléváte. Vzpomeňte si na lavici škvárového bloku, kterou ukazuji v tomto příspěvku. Zasadil jsem tuto trávu, abych naplnil květináč. Této rostlině se ve skutečnosti daří docela dobře na slunných místech, ale opravdu dává přednost stínu, alespoň v mé horké a vlhké zahradě. Příklad: Japonský hadí vous nepřežil na slunné straně mé terasy!

Rostliny pro zahradu ve stínu – mátová bylina

Zahrady ve stínu nápady v květináčích

Mincovní bylina nebo pennywort je jednou z těch báječných rostlin, kterým se daří na slunci, ale i ve stínu! Tato půdní pokrývka rychle roste a vytváří krásné olivově zelené listy, které zvýrazní vzhled vaší venkovní plochy.

Stejně jako u japonských hadích vousů roste tato rostlina v hojnosti a je velmi vhodná do prostoru mezi nášlapnými kameny. Mátová bylina přináší zářivý cín zeleně, který je tak nutně potřebný, a dodává trochu kontrastu k šedé a béžové štěrku a kameni.

Věděli jste, že mincovna také visí? Vypadá to krásně, že! Použijte jej k většímu zájmu o kontejnery na verandě nebo terase.

Jeden z mála Rostliny pro zahradu ve stínu, které dobře přežijí horké léto a chladnou zimu, kde bydlím je visící máta. Přináším všechny své rostliny v květináčích dovnitř, když venku mrzne, ale nějak jich pár nemůže vždy počkat, až skončí zimní sezóna. Vytrvalá máta ale vždy dobře roste. Pokud máte na terase stinné, slunné nebo nerovnoměrné místo, je tato rostlina k tomu dokonalým řešením. Ve skutečnosti, kvůli jeho schopnosti vzkvétat kdekoli, můžete být v pokušení to zanedbávat. Ale nezapomeňte ji pravidelně zalévat, to ano?

Rostliny pro zahradu ve stínu – luk konopí

Zahradní ohraničení malého trávníku vyvýšeného záhonu

Chcete svému stinnému místu dodat trochu výšky a dramatičnosti? To by bylo možné s konopným lukem! Tato rostlina je oblíbenou volbou pro moderní domy, tato strukturálně zajímavá rostlina může prospívat v místech s malým světlem, ale také ve slunečných podmínkách, kdy se počasí příliš neohřívá.

Pravděpodobně jste viděli konopné luk v komerčních interiérech, bankovních a hotelových lobby. Ale je to také skvělá pokojová rostlina. Ale určitě si je můžete užít i venku. Jak je ukázáno níže, příďová konopná rostlina zajišťuje výšku právě na hranici.

A protože se mu dobře daří ve stínu, luk konopí je ideální pro květináče a nádoby proti vnější zdi vašeho domova, i když je zakrytý střechou.

Osobně zatím nemám konopné mašle doma. Ale myslím, že je to dobrá volba pro zahradu a budu kupovat pár těchto rostlin tento víkend. Několik důležitých tipů: tuto rostlinu nikdy nezalévejte! Mezi zálivkami nechte konopné mašle zaschnout. Tato rostlina také miluje teplé počasí. Když venkovní teplota klesne pod 4 stupně, je nejlepší přinést tuto rostlinu do interiéru.

Rostliny pro zahradu ve stínu – kapradina meče

Terasa krásně zdobí vchod do domu

Kapradina s mečem je první pokojovou rostlinou, kterou jsme s manželem koupili jako nevěstu a ženicha do našeho domu! Nyní stále stojí na naší terase v dokonalém stínu. Pravděpodobně jste viděli kapradinu s mečem na verandě! Báječné, že? Tyto rostliny vypadají skvěle v závěsných květináčích!

Jsou také skvělé pro seřazení schodů, které vedou k předním dveřím, jak je uvedeno níže.

Kapradiny meče jsou výrazné hraniční rostliny, které poskytují svěží a plný vzhled. Jak již bylo zmíněno dříve, daří se jim v místech s malým světlem, ale také potřebují dostatek vláhy. Zajistit jim dostatek vody je klíčem k jejich růstu, ale zajistěte, aby tyto rostliny nedostávaly nadměrné množství vody.

Kapradiny s mečem mají tendenci viset nad kontejnery, což dává vašemu venkovnímu prostoru silnou přítomnost. Rád sleduji svou rostlinu a užívám si pohled, protože plné olistění je zajímavým kontrastem ke štíhlému tvaru květního stojanu!

Rostliny pro zahradu ve stínuRůzné sukulenty

Zahradní nápady nápady betonová kbelík štěrková cesta

Nakonec vám chceme ukázat některé sukulenty, zejména malé odrůdy, které se často pěstují v moderních květináčích. Ano, sukulenty milují slunce. Mohou však také prospívat na terasách a verandách, pokud tyto oblasti nejsou příliš tmavé.

Každý stále mluví o tom, jak snadné je o tyto rostliny pečovat a jak je nelze vymýtit. Ale budu upřímný, to přesně neodpovídá mé zkušenosti se sukulenty! Přes mou veškerou opatrnost při zalévání zahynulo pod mými obavami docela dost lidí. Ale právě teď mám ve své zahradě tři nádoby se sukulenty, které nějak přežily. Miluji ji a už se o ni nevzdám. Zde je klíčová vytrvalost. Nakonec musíte najít správnou kombinaci světla, vody a půdy!

Kromě mých osobních studií je jasné, že sukulenty jsou ideální pro moderní prostory, včetně stinných vnitřních prostor. Užitečný tip: mezi zavlažováním je velmi důležité nechat půdu vyschnout. Vlhké sukulenty jsou „nešťastné“; nemohou vůbec dobře prospívat!

Pěstujte své sukulenty přímo do půdy nebo o ně pečujte v nádobách. Doporučil bych zkusit je přesadit z kontejneru do podobné oblasti. Možná tam hodláte zasadit docela dost sukulentů. Pokud se tam rostlině nedaří, zkuste jiné umístění. Nechte si poradit od odborníka ve vašem místním květinářství ohledně konkrétních odrůd sukulentů, kterým se nejlépe bude dařit ve stínu. Na moderní terase není nic jako nádherný shluk sukulentů!

Pokud žijete v oblasti, kde jsou veverky hojné, mějte na paměti následující: tato malá zvířata mohou být v pokušení jíst vaše sukulenty. Buďte tedy připraveni je v případě potřeby přesunout na méně přístupné místo. A protože mluvíme o zvířatech, nesmím zapomenout na domácí zvířata! Pokud máte domácí zvířata, proveďte malý průzkum, abyste se ujistili, že vaše venkovní rostliny jsou bezpečné pro domácí zvířata a batolata. Ano, rostliny mohou být při požití toxické pro živé věci. Ale s trochou plánování můžete udělat správnou volbu a skvěle okořenit svůj venkovní prostor! Přejeme vám mnoho příjemných hodin s vašimi venkovními rostlinami!

Sukulenty v zahradě

Rostliny zahradní balkonový stín

stinná místa zahradní terasa kamenná podlaha

Mečová vlajka vedle zahradní cesty

Okraj zahrady vytváří štěrkovitou zahradní cestu

Mátová bylina

Vytvoření stínové zahrady Tipy Výsadba

Japonský hadí plnovous

Hadí vousy vytvářejí nápady pro tipy na zahradní cestu

Luk konopí

Nápady na design milující písečnou půdu milující stín