Terénní úpravy

Nejlepší druhy rostlin pro vodní zahradu a zahradní jezírko

rostlinné druhy pro informace o vodní zahradě

Zde najdete důležité informace o tom, které Druhy rostlin pro vodní zahradu jsou nejvhodnější. Dodejte zahradnímu jezírku přírodní krásu!

1. Druhy rostlin pro vodní zahradu – lotos

Květiny podobné lotosové pivoňce v zahradním jezírku

Jeden z nejelegantnějších Druhy rostlin pro vodní zahradu má velké exotické květiny jako pivoňky a kvete celé léto. Květy přicházejí v řadě barev a jsou dokonalým doplňkem krásných modrozelených listů.

2. Druhy rostlin pro vodní zahradu – Louisiana Iris

Louisiana Iris vodní zahradní jezírko stavební břeh

Louisiana iris pochází ze Severní Ameriky. Bylo vyvinuto mnoho hybridů, ale jedním z nejelegantnějších je červenokvětý druh Iris fulva nebo terakotová duhovka.

3. Rostlina žlutého džbánu – hybrid Sarracenia

trubice rostlina vodní zahrada druhy rostlin

Tato rostlina je masožravá, což znamená, že jí hmyz. Užijte si na jaře trubkovité listy i fascinující červené, fialové, žluté nebo zelené květy.

4. Indická květinová trubice

Výsadba třtiny v zahradním jezírku

Květinová třtina jsou oblíbené, staromódní rostliny, které se ve vodní zahradě používají jen zřídka. Přidají vaší krajině osvěžující, tropický pocit.

5. Sladká vlajka

vodní rostliny druhy rostlin calamus

Pěstujte tyto rostliny pro nápadné olistění. Různé typy nabízejí světle krémové a zelené pruhy, které vynikají mezi ostatními rostlinami.

6. Dešťové lilie

lilie zahradní jezírko vodní zahradní rostlina

Jako krokus pro zahradní jezírka mají lilie dešťové v letních měsících jemné květy. Barvy – růžová, fialová, žlutá a bílá.

7. Bulrush

Zahradní jezírko pro vodní zahradu

Rychle rostoucí rostlina s hnědými kulovitými květy a krásnými zelenými listy.

8. Prvosenka Sieboldova

Zahradní jezírko s japonským mečem

Dokonalá malá rostlina pro břeh zahradního jezírka je prvosenka Sieboldova. Jsou to nádherné trvalky, kterým se daří v kyselých půdách.

9. Trvalý ibišek

Vytrvalá ibišková vodní zahrada vhodné druhy rostlin

Velké, odvážné květy ibišku můžete použít k dramatické show. Tato trvalka, která pochází z vlhkých oblastí Severní Ameriky, má dlouhou životnost a snadno se pěstuje, protože je krásná.

10. Japonský meč lilie

Marsh meč lilie fialová vodní zahrada

Japonská mečová lilie je mezi nimi další oblíbená Druhy rostlin pro vodní zahradu. Velké květiny nabízejí okouzlující paletu barevných kombinací.

11. Taro

taro sloní uši výsadba zahradního jezírka

Vytvořte tropický vzhled pomocí taro (někdy nazývaného sloní uši). Pro větší dramatičnost si vyberte jednu z krásných odrůd s purpurovými listy.

12. Papyrus

Druhy rostlin Papyrus vhodné do vodních zahrad

Staří Egypťané používali tuto rostlinu k výrobě papíru, ale je také skvělou volbou pro zahradní jezírko. Vysoké stonky dodávají zahradě rozhodně tropický vzhled.

13. Leknín

druh rostliny voda zahrada rybník stavba lilie

Vodní zahrada není kompletní bez řady krásných leknínů. Existují tropické a odolné druhy, stejně jako odrůdy, které kvetou ve dne i v noci.