Terénní úpravy

59 nápadů na zahradní brány a zahradní vrata – první, který nás vítá

Zahradní brány a zahradní dveře z tepaného železa zdobené zděné cihly

Brána vítá hosty poprvé, vlastně před majitelem domu. Zahradní brány a zahradní vrata také vytvořit první dojem z farmářů. Současně se jim otevírá výhled na nádvoří. Vhodně zvolená a správně nainstalovaná brána zdůrazňuje nejen architektonický styl domu, ale také zahradní design. Mělo by být v souladu s plotem a zahradní krajinou. To do značné míry určuje jeho vzhled.

Zahradní brány a zahradní vrata – brána s ptačí budkou

zahradní brány a zahradní dveře klec design dřeva design krajiny

Se skromnou dřevěnou konstrukcí, s přísnými liniemi nebo extravagantním designem, ty krásné Zahradní brány a zahradní vrata potěšit oko a regulovat přístup k nemovitosti. Je to překážka před cizími lidmi a slavnostně vítá vaše hosty poprvé, vlastně vždy před majitelem domu!

Zahradní brány a zahradní vrata – nápady na soukromí a bezpečnost

Zahradní brány a zahradní dveře kovové kované ozdoby černé

Zahradní dveře můžete do dvora umístit jako zábranu mezi dvě různé zahradní zóny a tím je od sebe oddělit. To se velmi často stává mezi zeleninovou zahradou a květinovou zahradou. Například velká křídlová brána, připevněná k působivému zdivu pomocí závěsů, učiní vnější prostor výrazným a definuje tam jednotlivé zóny.

Vratové systémy a zahradní brány – materiály a provedení

zahradní brány a zahradní dveře dřevo čínská díra udělat nápad

V současné době je na trhu široká škála produktů s mnoha různými druhy Zahradní brány a zahradní vrata v závislosti na jejich konstrukci – jednoduché, dvojité, s křídly nebo posuvnými dveřmi. Klasická zahradní brána je s křídlem. Jeho výška je obvykle stejná jako výška plotu. Aby byla jednokřídlá brána snadno ovladatelná, musí být dostatečně široká; obecně by se měla otevírat dovnitř alespoň 1 až 1,10 m směrem do vnitřního dvora.

Konstrukce musí být stabilní

zahradní brány a zahradní dveře bambus imitace kovu hnědý lak dekorace

Na rozdíl od dveří uvnitř domu ve většině případů neexistují žádné zárubně. Na obou stranách zahradních dveří jsou sloupy (dřevo, beton, cihly, kámen, kovové trubky), které označují otvor v plotu. Někdy se používá rám ve tvaru písmene U, ke kterému jsou připevněny dveře. Lze jej připevnit přímo na zeď pomocí závěsů.

Automatické zahradní dveře

skládací zahradní brány-černý-elektrický pohon

Elektronika a automatizace jsou již neodmyslitelnou součástí moderního domova. Jsou vhodné pro každé dveře a brány bez ohledu na model a velikost. Pokud chcete být aktuální, můžete připojit dálkové ovládání nebo zabudovat speciální zamykání. Veškerý vztek je mechanický nebo elektronický systém, který vás upozorní při vstupu každého návštěvníka.

Jako obraz na zahradním plotu

nápady Dveře-pro zahradu-vyrobené z kovaných větví stromů

Zahradní brána může být pevná nebo prolamovaná, záleží na tom, jak daleko chcete otevřít své soukromí kolemjdoucím na ulici a naopak na tom, zda vám chcete umožnit výhled do vaší zahradní krajiny. Mřížové brány jsou velmi oblíbené, blokují prostor, ale nebrání výhledu. Kolemjdoucí se mohou podívat na nádhernou zahradu a obdivovat scenérii a majitelé zase vidí, co se děje za jejich plotem. Ve skutečnosti se však mnoho majitelů domů v poslední době pokouší lépe chránit své domy před zraky cizích lidí.

Mřížová brána 

Zahradní brána-kovová mřížka-výplň-dekorativní

Mřížové brány mohou být nejen kovové, ale také dřevěné nebo plastové. Pokud hledáte dveře do své příměstské vily nebo na statek, jednoduchá dřevěná brána je pro tento případ ideální. Harmonicky splývá se zelenou krajinou, mezi zeleným plotem, ořezanými keři a bílým omítnutým zdivem. Pokud pohled cizince pronikne do zahrady dveřmi, musí s nadhledem padnout na určitou zahradní plochu, na krásný strom nebo keř, na dekorativní fontány všude kolem ozdobené nádhernými květinami, sochami, zahradními schody. Vstup do domu je často také přímo v zorném poli.

Masivní zahradní vrata jsou vhodná pro velké pozemky

otočné dveře-zahrada-terasa-dřevo-výplň-elektrický pohon

Ve většině případů se člověk snaží úplně izolovat zahradní krajinu od vnějšího světa pomocí silných, pevných zahradních dveří. To také vytváří uzavřený prostor ve vaší zahradě, který zůstává skrytý před cizími lidmi. To ale neznamená, že se můžete skrývat před veřejnou zvědavostí. Oči kolemjdoucích budou „náhodou“ přitahovány ke vašim dveřím a určitě se budou divit, co je za velkou bránou. Tlusté zdivo a pevná brána činí vnější prostor vizuálně užším a užším, takže jsou vhodné pouze pro větší pozemky.

Dřevěné dveře jsou levné

zahradní brány-dřevo-neprůhledné-napůl těsné-moderní

Zahradní brány a zahradní vrata vyrobené ze dřeva jsou lehké, relativně levné a mají nepopiratelně dekorativní vlastnosti. Snadno se zpracovávají a po vhodném ošetření jsou velmi odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám – dešti, sněhu, chladu a teplu, vlhkosti a plísním. Pokud se rozhodnete mít takové dveře, vyberte dřevo odolné proti hnilobě. Jedlové dřevo je jedním z nejkrásnějších druhů dřeva a vyžaduje účinnou ochranu, aby se rychle zabránilo poškození. Výhodou je jednoduchá obsluha, nenákladná a dokonalá impregnace. Bříza, dub, ořech, kaštan mohou být dalšími původními dřevinami vhodnými pro takové použití.

Mrazivá metalová poezie

design zahradní brány-kov-černé-tulipány

Kovové dveře jsou dlouhodobým řešením a to je jejich výhoda. Můžete dokonce přežít dům. Hotové dveře s plotem si můžete koupit nebo objednat. Individuálně navržené dveře jsou nejlepším způsobem, jak ukázat individualitu. Budete tedy mít jedinečný vzhled, protože žádné jiné takové dveře nebudou. Kovové dveře mohou být děrované nebo těsné. Bez ohledu na to, jak vaše kovové dveře vypadají, je důležité, aby vypadaly krásně. Může to být dokonce skutečné umělecké dílo, poezie zamrzlá v kovu. Možnosti zdobení jsou skvělé – na kovových dveřích lze zaznamenat malé rozety, vinuté listy a větvičky, spirály, elegantní šípy a mnoho dalších postav. Horní část dveří může být elegantně dokončena v přímce nebo v oblouku kruhu. Před lakováním musíte nejprve zeškrabat kov brusným papírem a poté nanést barvu.

Barva hraje důležitou roli

zahradní dveře-malované-červené-obloukové-lezecké růže

Je velmi důležité, jakou barvou jsou dveře natřeny. Na výběr mají ze široké škály barev. Výběr barvy přímo souvisí s efektem, kterého chcete dosáhnout. Jednou z možností je zvolit výraznou barvu, díky které budou vaše přední dveře viditelné z dálky. Druhým způsobem je diskrétně navrhnout bránu a nenápadně ji namalovat v příslušné barvě. Například zelená může být velmi snadno zapsána do přirozené vegetace a může být skryta okem. Pokud chcete navodit pocit jednoduchosti, nechte na bráně přirozenou barvu dřeva. Rovněž se koordinuje s plotem z kamene nebo cihel. Tmavá barva kontrastuje s bílou omítkou a podtrhuje roli vchodových dveří. Každé bíle lakované dveře, které dobře vyniknou proti tmavému listí v zahradě, jsou elegantní a vzdušné. Pokud se rozhodnete bránu natřít, nezapomeňte předem očistit povrch od starého nátěru. Přejeme hodně zábavy!

Betonová zahradní stěna a dveře se skleněnou výplní

betonová zahradní stěna-zahradní-dveře-hliník-matné sklo

Zahradní brány a zahradní vrata by měly ladit se zbytkem zahrady a dobře splynout s celou krajinou. Je proto vhodné sladit design a barvu zahradních dveří se zahradní zdí nebo plotem. Například pro betonovou zeď by byly dřevěné dveře méně vhodné než dveře z hliníku nebo oceli. Betonová zeď má drsný vzhled a nelze ji tak dobře kombinovat s přirozeným vzhledem dřeva. Zahradní dveře s tmavě šedým hliníkovým rámem a výplní z matného skla naopak dokonale ladí s betonovou zdí a vytvářejí krásný celkový obraz.

dekorativní zahradní dveře z rezavého kovu

Zahradní brána-dekorativní-kov-dřevo-altán

Vzhled rzi je v zahradním designu stále důležitější a již se stal oblíbeným prvkem mnoha různých zahradních stylů. Nejoblíbenějším materiálem je cortenová ocel, která může na zahradě vytvářet nádherné akcenty. S ozdobnými zahradními dveřmi z oceli Corten můžete svému zelenému prostoru dodat romantický nádech. Protože zahradní brány a zahradní vrata s dekorativními prvky nejsou neprůhledné, hodí se nejlépe k rozdělení různých oblastí ve vašem vlastním majetku.

Neprůhledná dřevěná zahradní brána s výplní z bambusových tyčí

zahradní brána-dvoukřídlá-dřevěný rám-bambusová výplň-neprůhledná

Pokud však hledáte neprůhlednou variantu pro zahradní bránu, pak je dobré použít masivní dřevo. Tento materiál chrání nejen vaši zahradu před zvědavými pohledy sousedů, ale také před vloupáním. Masivní dřevo je hustý materiál, který je obzvláště stabilní a odolný. Lze jej objednat s jinou výplní pro vizuálně krásnější design, jako jsou bambusové tyče.

perfektní brána do středomořské zahrady

zahradní brána-dvoukřídlá-kovaná-dřevěná-středomořská zahrada

Pokud jste se rozhodli pro středomořskou zahradu snů, pak by zahradní brány a zahradní vrata měly být v souladu se stylem. Velmi dobře se k tomuto zahradnímu designu hodí zahradní brány ze dřeva, které jsou zdobeny prvky z tepaného železa. Tato krásná kombinace nádherně harmonizuje se zelenými popínavými rostlinami a perfektně zapadá do středomořského zahradního designu.

bezpečné kliky zahradní brány

zahradní brány-jednokřídlé-dvoukřídlé-dřevo-kovové madlo

Pokud chcete svůj dům a zahradu účinně chránit před vloupáním, musíte si vybrat zabezpečenou zahradní bránu. Tato brána by měla být dobře zajištěna proti otevření, takže kliky a zámek zde hrají důležitou roli. Pokud je zahradní brána dostatečně vysoká, aby na ni nebylo možné vylézt, a má dobré kovové rukojeti, které nelze zlomit, je váš majetek bezpečnější.

Lampa visící nad zahradní branou

zahradní brána-dřevo-kámen-post-kov-oblouk-neprůhledný

Pěkná světla nad zahradní branou jsou obzvláště atraktivní a lákavá. Ukazují cestu ke vchodu do domu a úspěšně zinscenují bránu a její design. Osvětlení zahradních bran a zahradních dveří není důležité pouze pro vizuální návrh zahrady, ale také pro zabezpečení nemovitosti. Zloději se bojí světel a reflektorů a vyhýbají se domům s dobrým osvětlením zahrady.

Zahradní brána s dekorativním účelem

zahradní brána-kov-moderní-dekorativní-bez sloupků

Na druhou stranu si můžete snadno vybrat dekorativní návrhy zahradních bran a zahradních dveří ve svém majetku. Zahradní dveře, které jsou na zahradě, nepotřebují nutně velkou ochranu, pokud je hlavní brána dobře zajištěna. S dekorativními zahradními dveřmi můžete zdůraznit styl zahrady a vytvořit vizuální poutač ve venkovním prostoru. Dveře z tepaného železa nabízejí pěkný designový nápad, protože dávají zahradní ploše romantický nádech.

bíle natřená zahradní brána s plotem vlevo a dveřmi z tepaného železa vpravo

zahradní brána-bíle natřená-oblouk-popínavé rostliny-kovové dveře

Romantického vzhledu vaší zahrady můžete dosáhnout zahradními dveřmi jak z tepaného železa, tak ze dřeva. Na obrázku jsou uvedeny dva dobré příklady. Jedny ze zahradních dveří jsou vyrobeny ze dřeva a jsou natřeny bílou barvou pro ještě krásnější vzhled. V kombinaci s osázeným plotem a lezeckou klenbou je dosaženo požadovaného účinku. Kované zahradní dveře jsou naopak navrženy jako elegantní strom a nabízejí výhled do zahrady.

vyberte si ten správný design pro zahradní bránu

zahradní dveře-corten-ocel-geometrické-linie-dekorativní

Zahradní brány a zahradní vrata najdete v různých provedeních a kombinacích materiálů a lze je snadno přizpůsobit designu zahrady. Nevybírejte dveře jen pro jejich vzhled, ale věnujte pozornost i jejich vlastnostem. Pokud je materiál odolný, může chránit před vloupáním a vypadá dobře na celkovém obrázku – pak jste našli správnou zahradní bránu.

Zahradní dveře ze dřeva a kovu

Zahradní dveře-kov-rám-dřevo-prkno-výplň

Zahradní dveře z masivu jako neprůhledná varianta

masivní dřevo-zahradní-dveře-kovové-panty-zahradní zeď

Zahradní brány a zahradní vrata – rozmanité a moderní

Zahradní dveře ze dřeva modře vyrobené z kovové příhradové brány

Moderní designová zahradní brána

nápady pro zahradní brány a zahradní brány moderní design zahrady

Zahradní brána z nerezové oceli

dekorativní zahradní dveře zahradní brána z nerezové oceli

Vintage dřevěná zahradní brána

rustikální dřevěné brány-zahradní dveře nápady-vintage nápady dekorace kytice

kované železné kovové zahradní dveře zahradní terénní nápady nápady design

zahradní dveře-design-kov-filigránová výplň

Double gate zahradní brána dřevo moderní design nápady

Originální nápad upcyklace

Nápady na upcycling-nápady na zahradní brány na kolo bílé ze dřeva-klasika

Kovová zahradní brána

Zahradní brány Zahradní dveře nápady dekorativní prvky

Kovaná zahradní brána

Dekorativní design zahradních dveří z tepaného železa

Zahradní brána křídlo-dřevo malované modro-zahradní hraniční plot

Zahradní brány a zahradní vrata v moderním designu

Zahradní brány a zahradní vrata - kombinace dřevo -kov

Masivní dveřní-zahradní-dveřní dřevěná ochranná zeď ve venkovském stylu

klasické kovové zahradní dveře patinované nebo lakované moderní design

Zahradní dveře ze dřeva - tradičně zakřivený tvar

zahradní brány-zahradní dveře vyrobené z kovu ve venkovském stylu

Zahradní brány a zahradní vrata masivní dřevo-kovové závěsy-japonsko-zahrada

zahradní brána-corten ocel-neprůhledná-řezaná laserem

Gartentor zahradní dveře kovové vintage kamenné obrazovky soukromí

Zahradní dveře z tepaného železa podporují zahradní dveře

Zahradní plot z kovové brány zahradní kované nápady zahradní design

Zahradní dveře pokryté nápady design dřevo nebo kov

zahradní brány a zahradní dveře dřevo bílo-nízké dva listy

Zahradní prvky venkovského domu Zahradní dveře železný rám dekorativní černý

Zahradní brány a zahradní vrata Flugeltueren-břidlice-šedě lakovaná-kov-oblouk-světlo

kovová mříž zahradní brána nápady dvorní plot

modré dřevěné dveře v zahradě soukromí obrazovka stěna popínavé rostliny fuchsie

Dřevěné zahradní dveře-s průhledovým oknem-v zahradních prvcích ve tvaru srdce

Dekorativní zahradní dveře - vyrobené z tepaných ozdobných hrotů

Zahradní design zahradní dveře-dřevo-červeně malované nápady zahradního plotu