Terénní úpravy

5 tipů na ochranu soukromí na zahradě – plotové a živé ploty

Ochranná obrazovka-zahradní živý plot-odřezaný záhon

Vaše zahrada se připravuje na osobní útočiště, takže s tím počítejte Ochrana soukromí na zahradě přidáním prvků, které chrání vaše soukromí. Vyzkoušejte tyto jednoduché tipy pro plánování vlastní soukromé zahrady.

 Ochrana soukromí na zahradě – kamenné zdi a plotové rostliny

Ochrana soukromí Zahradní živé rostliny Přírodní kamenná zeď

Nejviditelnější a nejrychlejší způsob, jak se dostat Ochrana soukromí je jedna Postavit plot. Ploty udržují oči vašich sousedů mimo váš dvůr. Poskytují také pocit bydlení a bezpečí, což z něj činí ideální volbu, pokud máte děti. Ploty drží děti uvnitř a cizí lidi – nebo zvířata, jako psy – venku. Pokud máte plot než Ochrana soukromí na zahradě vyberte si materiál a styl, který bude doplňovat váš domov.

 Ochrana soukromí na zahradě – nechte si postavit dřevěný plot

Obrazovka ochrany osobních údajů-zahrada-živý plot-štěrk-půda-květiny

Spropitné: Pokud chcete ve svém dvoře vytvořit více soukromého prostoru, porozhlédněte se, než začnete stavět plot. Možná budete moci použít stávající struktury. Například si přineste malou zahradu vedle garáže nebo domu. Stínění jen jedné nebo dvou stran by mohlo stačit.

Ochrana soukromí na zahradě – pěstování živého plotu

Ochrana soukromí, zahrada, živý plot, terasa

Pokud je jeden plot příliš, nechte ho na pokoji pěstování živého plotu. Existuje mnoho živých plotů, které by byly ideální pro ochranu soukromí na zahradě. Zkombinujte různé živé ploty a získejte přirozený vzhled. Experimentujte s jejich výškou, barvou a tvarem. Tímto způsobem můžete z rostlin vytvořit krásnou mozaiku. Pro úhlednější vzhled pravidelně stříhejte živé ploty.

Ochrana soukromí na zahradě – živý plot pravidelně stříhejte

Ochrana soukromí-zahradní-živý plot-odříznutý-tvarově udržovaný

Spropitné: Nejlepší čas na stříhání živého plotu závisí na tom, jaký typ živých plotů pěstujete. Je důležité, aby váš živý plot vypadal dobře, aby dno rostlo širší než horní.

Druhy, které jsou vhodné jako živé ploty: Zimostráz (Buxus sempervirens), jalovec (Juniperus scopulorum ‘Skyrocket’), borovice bílá (Pinus strobus ‘Fastigiata’), vavřín anglický (Prunus laurocerasus), lepkavá semena (Pittosporum tobira), ptačí zob (Ligustrum vulgare vom), Yaupon, Tis (Taxus x media).

tvoří zahradní násep

řezané živé ploty

Zahradní hráze jsou v podstatě miniaturní kopce v krajině. Přidávají výšku, což může být účinný způsob vytváření soukromí. Zahradní nábřeží je také dobré pro zvýraznění menších druhů rostlin, i když je můžete zvednout až do úrovně očí. Kvůli jejich šikmým stranám bermy lépe odtékají než ploché záhony, takže jsou vhodné pro skalničky a všechny druhy, které dávají přednost suché půdě. Zasazené zahradní hráze vytvářejí užitečnou a fyzickou oponu mezi ulicí a zahradou. Přidejte kameny a kameny, aby byla malá mohyla stabilní.

spropitné: Při vytváření zahradního nábřeží se obvykle používá poměr jedné stopy na výšku a každých čtyř stop na šířku, aby se zamezilo stékání mulče ze svahu.

Živé rostliny a sloupovité stromy

Ochrana soukromí v zahradě živý plot dřevěný nábytek sloupovité stromy

Zatímco a pergola asi to není dobré Ochrana soukromí na zahradě toto je skvělé řešení pro přidání soukromí do menšího prostoru. Pergola zdobená popínavými rostlinami vytváří dole soukromý, stinný kout – ideální na odlehlou lavičku nebo terasu. Pergola také dodává krajině strukturu po celý rok. Pomocí pergol můžete vytvářet různé úrovně soukromí. Visící listy a ekologické látky slouží jako závěsy a zajistí vám ještě větší ústraní.

Wisteria jako obrazovka ochrany osobních údajů

tulipány zahradní vistárie pergola

Pokud chcete jen skrýt jeden nebo dva body z dohledu, použijte dřevěné mříže a motouzy krásné barevné popínavé rostliny. Vinná réva dává zahradě mřížoví osobní zájem – a integruje ji do krajiny.

Ujistěte se, že máte správné typy popínavých rostlin na správném místě. Velké vinné révy mohou při růstu snadno rozdrtit dřevěné mříže. Malé rostliny naopak nejsou dostatečně velké a dostatečné na to, aby pokryly velkou pergolu Ochrana soukromí na zahradě Nabídka.

svěží výsadba

Ochrana soukromí u druhů rostlin zahradního altánu

Špičkové malé popínavé rostliny

Černooká Susan (Thunbergia alata), svlačec obecný (Ipomoea x multifida), plamének (Clematis), fazol hyacintový (Lablab purpureus), svlačec (Ipomoea tricolor)

Špičkové velké popínavé rostliny

Rejsek americký (Celastrus scandens), acebia listnatá (Akebia quinata), hortenzie popínavá (Hydrangea petiolaris), paprskové pero kiwi (Actinidia arguta), květ trumpety (Campsis radicans), modrý déšť

Popínavé rostliny na balkonech a terasách – ochrana soukromí a zeleň

Ochranná obrazovka na balkon s bambusovými rostlinami a rákosovými rohožemi

Zahradní brána Pergola – 12 nápadů na soukromí a pohodlí

bílá vistárie    soukromí na zahradě rostliny živé ploty plot dřevo

Ochrana soukromí zahrady – zástěna s květinami a rostlinami

Vyrobte si vlastní balkonové zástěny a ochraňte soukromí na balkoně

Ochrana soukromí balkonu – varianty ze dřeva, rostlin a markýz

Zahradní mříže ze dřeva

Ochrana soukromí v zahradní pergole dřevěné příhradové stěny

Zahradní zástěny na ochranu soukromí z přírodních materiálů – dřevo, bambus, rostliny

Bambusová ochrana soukromí balkonu – nápady na design ve stylu Feng Shui

Životní tipy pro design balkonu – ochrana soukromí a dekorace na terasu

Ohniště a malá zahradní hráze  zahradní krb štěrkový plot zahradní násep

Obrazovka ochrany soukromí na náspu kameny bílá pergola kovaný nábytek

Ochranná obrazovka v zahradě kamenná zeď bílý litinový nábytek břečťan

Obrazovka ochrany osobních údajů v zahradě dřevěný plot altán čerstvé květiny

soukromý zahradní plot plot popínavé rostliny

Ochrana soukromí v zahradních podlahách nábřeží

Vertikální ozelenění jako ochrana soukromí balkonu – levné a efektivní

Ochrana soukromí pro terasy – 13 nápadů pro vaše soukromí na zahradě

Ochranný plot na zahradu – ze dřeva nebo plastu ?