Terasy

Sázecí stroje na terase a na zahradě – navrhněte venkovní prostor stylově

Sázecí stroj na terasu soukromí obrazovka-barva-poutač-malé-velké

Odlehlá zahrada a útulná terasa přeměňují venkovní prostor na oázu pohody a zaručují příjemný pobyt venku. Nejen květinové záhony, keře a stromy dodávají vašemu ostrovu klidu kouzlo – květináče lze také efektivně uspořádat a nabídnout mnoho možností designu. Ať už jako zástěna na soukromí pro útulné posezení, jako alternativa k záhonu, která šetří místo, nebo jako vizuální vymezení mezi různými oblastmi-secí stroje na terase a na zahradě se etablovali jako skuteční univerzálové. V článku se dozvíte, jak je venkovní prostor stylově a funkčně navržen zároveň, na co při nákupu hrnců myslet a jaké mrazuvzdorné materiály jsou vhodné.

Sázecí stroje na terase a na zahradě nabízejí mnoho možností designu

plantážník-terasa-bílý-sklolaminát-kulatý polyratan

Tradičně je na terase prostor pro květináče-jako cenově výhodná alternativa k zábradlí, jako snadná péče o ochranu soukromí nebo jako jedinečné rozdělovače místností.

Sázecí stroje na terase – jako rozdělovač pokojů

Volný prostor na terase lze rozdělit na zóny s květináči – například gril a jídelní část jsou vizuálně odděleny od rohu salonku. Květináče pak lze podle potřeby znovu a znovu uspořádat.

Kbelíky ze skleněných vláken v blokové formě se nejlépe hodí k použití jako děliče místností – na jedné straně materiál váží výrazně méně než kámen nebo keramika, na druhé straně je sklolaminát velmi robustní a snadno odolává chladu a mokru i v zima. Tvar bloku zaujme nejen svým moderním vzhledem, ale také se osvědčil jako velmi funkční – několik sazečů lze libovolně kombinovat.

Sázecí stroje na terase, středozemní moře, terakota, soukromí, hrnec

Sázecí stroj na terase jako obrazovka ochrany soukromí

Pokud je terasa hned vedle sousedního domu, je nutná správná obrazovka ochrany soukromí. Za tímto účelem jsou na trhu nabízeny speciální květináče. Takzvaný Sázecí stroj XXL jsou úzké a vysoké, aby se kořeny živých plotů mohly šířit dolů – důležitý předpoklad pro jejich rychlý růst. Tímto způsobem může být posezení chráněno před cizími lidmi a zároveň je hobby zahradník ušetřen únavné práce na zahradě a péče o živý plot.

Sázecí stroje na zahradě – funkční a stylový designový prvek

Květináče se těší stále větší oblibě nejen v designu teras, ale také v zahradním designu – u vchodu vytvářejí bezproblémový přechod mezi interiérem a exteriérem a umístěné kolem bazénu přinášejí to nejlepší ve wellness zóně. Květináče zdůrazňují okraje, chodníky nebo skrývají nevzhledné oblasti v zahradě.

Hrnkové rostliny také nabízejí snadno udržovatelnou a prostorově úspornou alternativu k záhonu pro zahradu nebo střešní terasu. Používají se také v problematických případech, například když exotické rostliny nechtějí růst na místní zahradní půdě nebo svah značně komplikuje výsadbu.

Sázecí stroje na terase a na zahradě – materiály a modely

Sázecí stroje na terase terakota-středomoří-rostliny-levandule-schody

Terakotový květináč. Terakota / z italského „terra cotta“ / květináče jsou vyrobeny z pálené hlíny. Materiál se těší velké oblibě od starověku a pro svůj přirozený vzhled je stále velmi oblíbený. Ale terakotové květináče mají také významné nevýhody-jíl s otevřenými póry může absorbovat vodu, vytváří šedé výkvěty vodního kamene a v zásadě není mrazuvzdorný.

Nádoby na rostliny z přírodního kamene harmonicky zapadají do zahrady, ale vzhledem k velké hmotnosti je materiál na terasu spíše nevhodný.

Secí stroj ze skelných vláken a plast se etablovali jako alternativa přírodního kamene a terakoty. Jsou mnohem lehčí, odolnější a neabsorbují vodu. Jeho povrch, navržený jako hlína, kámen nebo beton, lze jen stěží odlišit od originálu. Vzhledem k tomu, že stěny květináčů odpuzují vodu, nedochází k podmáčení a rostliny se cítí příjemně.

planter-terasa-sklolaminát-lila-fialová-soukromí obrazovka