Terasy

Pěstování chmele jako obrazovky ochrany osobních údajů: na to si musíte dát pozor!

Chmel (Humulus lupulus) je milovníkům piva známý svou chutí, ale je také atraktivní, rychle rostoucí zahradní rostlinou. Chmel roste jako trvalka, přitahuje motýly na zahradu a dodává čerstvý chmel pro domácí pivovar. Pokud váš dům nemá plot pro ochranu soukromí nebo sousedí se sousedním domem, ztrácíte pocit soukromí, díky kterému zahrada vypadá útulně a příjemně. Díky 6 metrům dlouhým vinicím pokrytým hustými listy od jara do podzimu vám chmel může nabídnout soukromí v době, kdy jste s největší pravděpodobností venku. Za chvíli vám vysvětlíme, na co byste si měli dát pozor, pokud chcete chmel zasadit jako obrazovku ochrany soukromí!

Chmel jako obrazovka soukromí na zahradě

Krok 1: zasadit chmel

Pěstování chmele z oddenků

Místo pěstování chmele ze semen se vysazuje takzvaný oddenek. oddenek vypadají jako spleť kořenů, ale ve skutečnosti jsou podzemním kmenovým systémem, který nese genetické složení chmele. Chmelové oddenky obvykle jsou brzy na jaře k dispozici v místních obchodech a internetových obchodech pro domácí pivovary. Pokud znáte někoho, kdo již pěstuje chmel, můžete ho také požádat o oddenky. Chmel lze také koupit jako mladé rostliny v květináčích.

chmel poskytuje stín a zelené ploty

Chmel v zahradě agresivně roste a rozšíří svůj kořenový systém a oddenky hluboko do široka. Ujistěte se, že vysazujete chmel v oblasti, kde nepěstujete jiné rostliny, protože ty by jinak mohly být chmelem vytlačeny. V případě pochybností by omezení pomocí oddenkové bariéry dávalo smysl. Květináč 50 litrů se k tomuto účelu dobře hodí.

Pokud chcete vysadit několik odrůd chmele, měli byste použít buď samostatné květináče, nebo rostliny umístit do země alespoň 1 metr od sebe. Pokud je vysadíte příliš blízko sebe, kořenové systémy se propletou a bude těžké zjistit, kde chmel roste.

chmel jako terasa pro ochranu soukromí

Ujistěte se, že si ve své zahradě vyberete takové místo celý den plné slunce přijímá. Chmel se necítí dobře ve stínu a mnohem lépe se mu daří na slunném místě. Je také důležité, aby byla půda zásobena dostatkem živin. Hnojivo nebo kompost jsou skvělé pro propagaci oddenků při jejich výsadbě.

chmel jako terasa s ochranou soukromí s dřevěnou pergolou

Chmel potřebuje ke svému růstu hodně vertikálního prostoru. Vinice mohou být v jedné sezóně až 6 metrů na výšku růst. Existuje mnoho různých způsobů, jak stavět mřížoví nebo pomocí vodících lan, aby chmel šplhal.

Krok 2: Střílení špičky (volitelně)

chmelové rostliny jako obrazovka ochrany soukromí

pryč Koncem března nebo začátkem dubna můžete vidět purpurové knoflíky trčící ze země, kde byly zasazeny oddenky. Chmelové révy se z toho nakonec vyvinou. Rostou velmi rychle, asi 8 palců za den.

První réva, která se objeví, se nazývá Bull střílí. Jsou mnohem silnější a rostou rychleji než ty pozdější. Můžete je vytáhnout na mřížoví, ale neprodukují tolik chmele jako výhonky, které se objeví později. Pokud pěstujete chmel na vaření piva nebo chcete hustší obrazovku pro ochranu soukromí, seřízněte je těsně nad zemí, když jsou asi tři stopy vysoké. To umožňuje rostlině soustředit energii na produkci více výhonků, které pak můžete trénovat na mřížoví.

Krok 3. Vytáhněte chmelové šlachy na mřížoví

chmel v kbelíku jako ochrana soukromí na terase

Poté, co odříznete své výhonky a nové vinné révy začnou rašit, je čas je vytáhnout na mříž. Chcete -li to provést, jednoduše zabalte vinnou révu ve směru hodinových ručiček kolem lana nebo zahradní provázek (který nesmí být hladký, protože vinná réva musí držet lano).

Krok 4. Dopřejte svému chmelu dostatek slunce a vody

chmel jako obrazovka ochrany soukromí. Rostliny volně stojící mřížoví

Jakmile jsou vaše vinice několik stop dlouhé, všimnete si větších růstových proudů. Dávejte pozor na mřížoví a hledejte vinnou révu, která se odlepila z lana, a jednoduše ji omotejte zpět. Váš chmel potřebuje něco, na co se může vyšplhat, nebo přestane růst a váš výnos nebo soukromí bude trpět.

Chmel jsou velmi žíznivé rostliny. Zalévejte ji buď denně, nebo každé 3 dny, aby půda nikdy nevyschla. Pokud je budete chovat v kbelíku, ujistěte se, že mají velmi dobrou drenáž, aby nedošlo k zamokření. V březnu a dubnu byste měli chmel alespoň jednou týdně přihnojit kompostem.

Krok 5. Odřízněte spodní listy z vyškolené révy

chmel jako ochrana soukromí v zahradě na dřevěných mřížích

Jakmile jsou vaše révy vysoké přibližně 120 až 150 cm, měli byste listy oříznout ze země do výšky 30 cm. Tyto listy jsou obzvláště lákavé pro hmyz, který by mohl vylézt a zničit vaše rostliny.

Krok 6. Sklizeň a prořezávání

Sklizeň chmele kvete v srpnu září

Kromě pravidelného zalévání chmele není v příštích měsících moc co dělat. Pokud vidíte umírající nebo žluté listy, stačí je odříznout.

Když je na to čas Sklizeň chmele (obvykle v srpnu až září, podle počasí a druhu chmele), jednoduše natrhejte květiny z mříží. V tomto okamžiku, kdy je chmel snadnější sklízet, můžete vinnou révu nakrájet.

zralý chmelový květ

Chmel je zralý, když zbarví papír a na koncích chmelových kuželů mírně hnědne. Když rozbijete chmel, měli byste vidět spoustu žlutých skvrn, kde jsou skutečné chutě a vůně. Chmel můžete použít k vaření piva hned!

Rostlinný chmel jako obrazovka ochrany osobních údajů

Každý rok na konci vegetačního období je chmel řezán zpět na zem, aby vytvořil prostor pro růst příštího roku. Tento Snížit obvykle se koná koncem podzimu. Odumřelé výhonky lze zlikvidovat na kompost.

Pokud rostlinu uchováváte v květináčích, není na podzim nutné žádné prořezávání. Uschlé stonky nechte na zimu odstát a květináč chraňte před mrazem alobalem. V únoru je čas přesadit chmel.

Nápady na vhodné lezecké pomůcky

chmel jako ochrana soukromí v zahradě

Výška, kterou mohou vaše chmelové révy dosáhnout, hraje velkou roli ve vašem výnosu. Jakmile chmelové révy již nemohou šplhat, přestanou růst a hynou.

Pokud máte přístup ke své střeše, je to propouštění Krajka na zahradě nebo v květináčích snadný způsob, jak dosáhnout dobré výšky. Jednoduše přivažte zahradní strunu k váženému předmětu a přidržte ji na střeše. Spusťte strunu dolů a připevněte ji k secím strojům nebo ke kůlu vedle chmele. Aby rostliny vytvářely těsnou ochranu soukromí, šňůry by také měly být co nejblíže u sebe.

Chmel šplhá po lanech v kbelíku jako obrazovka soukromí

Další metodou, se kterou mají amatérští zahradníci dobré zkušenosti, je používání dlouhých Dřevěné sloupky, mezi nimiž zahradní šňůra vede tam a zpět. S 2 metry vysokými hromadami lze dosáhnout ekvivalentu 5 metrů na výšku tím, že se budete pohybovat tam a zpět.

chmel jako ochrana soukromí v kbelíku - pomoc při lezení z dřevěných lamel a lana

Pro volně stojící pergolu se dobře hodí všechny druhy popínavých rostlin a chmel není výjimkou. Vinice se točí kolem sloupků struktury a poté pokračují v horizontálním růstu, jakmile dosáhnou vrcholu. Husté listy poskytují přirozený stín pro letní setkání.

Chmel rostliny jako obrazovka soukromí na pergole

Na vysoké Mřížoví / mřížoví Když je chmel sepsán, poskytuje dobrou ochranu soukromí pro terasy.

Chmel jako obrazovka soukromí na balkoně

chmel jako ochrana soukromí na malém balkoně

Chmel také snadno vysadíte do vany na slunný balkon. Nevýhodou chmele jako obrazovky ochrany soukromí je, že přezimují ve svých kořenech a zanechají po sobě jen suché stéblo. Dobrou zprávou však je, že na jaře opravdu velmi rychle roste a poskytuje optimální ochranu soukromí v krátkém čase. Rostlina může dosáhnout 2 metry za pět týdnů!

Chmel ve vaně nebo květináč na balkoně

Popínavá rostlina se bude v truhlíku na rostliny s mřížemi (ideálně alespoň 180 cm vysoká) cítit velmi pohodlně. Pokud je již na zemi vhodný kbelík, můžete na balkonové zábradlí připevnit mřížoví pomocí stahovacích pásek.

chmel jako balkon na ochranu obrazovky na boku

Jakmile se chmel dostane na vrchol vašich mříží, můžete jednoduše počkat, až stonky dostatečně narostou, a poté je opatrně ohnout a postavit do volného prostoru v mříži. Rostlina rychle popadne a začne stoupat zpět nahoru. Díky tomu bude vaše obrazovka ochrany osobních údajů ještě silnější a krásnější!

chmel jako zástěna pro ochranu soukromí - mřížoví připevněná k zábradlí balkonu