Terasy

Pěkná příprava terasy: Při navrhování oázy pod širým nebem byste tomu měli věnovat pozornost

Nejpozději na jaře, kdy teploty stoupají a léto je za dveřmi, je čas krásně navrhnout terasu. Měla by sloužit jako útulné útočiště i místo setkávání přátel a rodiny – a podle toho by měla být připravena. Terasa může být jakýmsi druhým obývacím pokojem, alespoň v létě, ale se správným přístupem po celý rok. Trend stále více směřuje k trávení co nejvíce času venku. Ať už na grilování nebo na kávu s přáteli nebo si jen v klidu přečíst dobrou knihu a ležet na slunci, mít útulný venkovní prostor přímo před vlastním domem nebo bytem stojí za to. Mezitím jsou terasy a balkony žádané jako nikdy předtím ve velkých městech. Zde vysvětlujeme, jak si můžete svou terasu dokonale připravit, připravit ji na všechny eventuality a na co byste si měli dát pozor.

Správná střešní krytina pro všechny povětrnostní podmínky

Využijte terasu za každého počasí se střešní terasou vyrobenou z hliníku

V první řadě je důležité, aby terasu bylo možné ideálně využít za každého počasí. Měli byste být tedy chráněni před přílišným sluncem ve venkovním prostoru i před deštěm. Protože by byla škoda, kdyby se útulná grilovací párty musela rozejít jen proto, že se chystala dešťová přeháňka. Terasové střechy jsou zde ideální. Jeden je obzvláště stylový a především nenáročný na péči Terasová krytina z hliníku. Hliník je vysoce kvalitní a velmi necitlivý materiál. Díky flexibilitě hliníku mohou být stříšky navrženy individuálně podle vašich přání a vzdorovat všem povětrnostním podmínkám. I po letech vypadá robustní materiál obvykle jako nový a lze jej také velmi snadno čistit. Díky tomu je hliník ideálním materiálem pro střechu terasy. Střecha vám dává možnost využívat vaši terasu po celý rok. Protože i v zimě může být příjemné popíjet svařené víno na terase s přáteli zabalenými v silných dekách. S vysoce kvalitním zastřešením terasy není problém sněhu a deště.

Krásný nábytek přináší na terasu útulnost

Pěkný nábytek do zahradní zahradní sestavy

Pokud chcete, aby byla vaše terasa obzvlášť útulná, můžete se spolehnout na krásný zahradní nábytek. Lounge nábytek, který přeměnit venkovní prostor na druhý obývací pokoj. Nábytek, který si vyberete, by měl být nejen pohodlný a dobře vypadat, ale také by měl být vyroben z vysoce kvalitních materiálů. Ideální je zde dobré dřevo nebo v kombinaci se střešní terasou je hliník obzvláště robustním materiálem.

Terasu si pěkně zařiďte rostlinami v květináčích

Při výběru správného venkovního nábytku však rozhodující roli hraje také prostor. Velikost sedací skupiny musí být přizpůsobena velikosti terasy, aby celá věc nevypadala zdrcující a nepohodlná. Pokud máte to štěstí, že máte hodně místa, nemůžete pokazit velkou skupinu sedadel sestávající ze sedačky, křesla a konferenčního stolku. Na menší terasy je vhodnější rohová sedací souprava v kombinaci s menším konferenčním stolkem.

Správné příslušenství pro dokonalou terasu

Vybavte si terasu hezky pohádkovými světly a vytvořte útulnou atmosféru

Nyní je terasa vybavena optimálním krytem terasy pro vítr a počasí a má správný nábytek. Ale ještě to není hotové. Aby poskytly poslední nádech pohodlí, chybí nyní správné příslušenství. Na terase by vždy měly být rostliny, které zdůrazní spojení mezi zahradou a obývacím pokojem. Nejlepší je použít rostliny v květináčích. Pokud máte rádi pestrobarevné, můžete zřídit rostliny s nádhernými květinami, jako jsou růže, hortenzie nebo oleandry. Pokud dáváte přednost zeleným rostlinám, dobře se doporučuje cypřiš, bambus nebo vavřín. Výběr je ale velký a závisí na individuálním vkusu.

Světla a svíčky pro příjemné večery venku

Pokud je terasa nyní vybavena dostatkem rostlin, mělo by být v posledním kroku poskytnuto správné světlo. Elektrická pohádková světla vytvářejí venku obzvlášť útulnou atmosféru, zvláště když je barva oranžová. Kromě toho jsou na terase samozřejmě svíčky. V nejlepším případě vybavte venkovní obývací pokoj vonnými svíčkami, které zároveň odplaší nevítané hosty, jako jsou komáři.

Krytá terasa s obývacím a jídelním koutem má výhled do zahrady

Abyste měli opravdu pěknou terasu, měli byste se proto spolehnout na vhodnou kombinaci. To zahrnuje střešní terasu, která bude chráněna před jakýmkoli počasím, a také vhodný venkovní nábytek. Krásné, robustní rostliny a útulný koncept osvětlení dodávají vnějšímu prostoru konečnou úpravu.