Terasy

Nepřímé osvětlení terasy – plný komfort na terase / balkoně

Nepřímé osvětlení terasy - terasa - balkon - podlahové osvětlení - palubovka

V letních měsících se terasa a balkon stávají druhým obývacím pokojem. Kdo by nemiloval dlouhé letní večery venku? Strávit pár hodin venku a zároveň v útulné atmosféře při relaxaci se sklenkou vína je něco, o čem každý sní po stresujícím dni v práci. S dobře promyšleným plánováním osvětlení je venkovní scéna zasazena do scény. V závislosti na účelu, pro který se terasa používá, jsou možné velmi odlišné koncepce osvětlení. Různé druhy osvětlení lze úspěšně a krásně kombinovat, aby ve večerních hodinách nechybělo žádné světlo. Pokud jde o vnější osvětlení a design, platí: méně je více! Jsou to právě nízké úrovně výkonu, které vytvářejí příjemnou, útulnou atmosféru. Nepřímé osvětlení terasy zajišťuje optimální pohodlí na terase a balkoně. V tomto příspěvku představujeme 13 způsobů, jak se terasa může stát útulným místem, které také zapadá do zbytku designu domu.

Rozšiřte obývací pokoj o nepřímé osvětlení terasy

nepřímá terasa-osvětlení-led-terasa-balkon-podlaha-rostliny

Pečlivě naplánované a promyšlené nepřímé osvětlení terasy umožňuje rozšíření obývacího pokoje ven a vytváří hladký přechod mezi interiérem a exteriérem. Jsou navrženy jednotlivé oblasti a krásné světelné body. Zapuštěná místa, nástěnná světla pro orientaci, také pro akcenty a difúzní světlo lze vzájemně harmonicky kombinovat. Instalují se pouze v určitých bodech a vytvářejí krásné kontrasty světla a tmy, které oživují oblast. Venkovní nábytek, předměty a rostliny se stávají hravými světelnými akcenty. Při optimálním osvětlení, ale ne oslnivém, je dojem venkovního obývacího pokoje opět posílen.

Moderní a funkční nepřímé osvětlení terasy: LED

nepřímé osvětlení terasy-led-terasa-balkon-střecha-terasa-teplé světlo

V obývacím pokoji i na terase nebo na balkóně je atmosféra osvětlení obzvláště příjemná, pokud je světlo vyzařováno nepřímo a neoslňuje. Zásadní je také správná teplota barev, která by v ideálním případě měla být teplá bílá. Energetická účinnost není na posledním místě. Použití nepřímého LED osvětlení terasy spravedlivě odpovídá všem těmto bodům. Lampy mohou být instalovány trvale nebo vyměnitelné.

nepřímá terasa-osvětlení-led-terasa-balkon-podlaha

Moderní design žárovek se v posledních letech neustále vyvíjí. Hodně bylo dosaženo v oblasti osvětlovacích systémů a energetické účinnosti. LED žárovky spotřebovávají méně energie než konvenční žárovky a můžete ušetřit až 70% elektrické energie. Kromě skutečného úkolu darovat světlo jsou dnes světla také skvělými poutači. Díky malým rozměrům, vysokému výkonu a robustním materiálům jsou venkovní světla dokonale chráněna před živly. Navíc je možná jednoduchá a extrémně flexibilní montáž. V závislosti na situaci mohou být některé modely dobře ukryty v květináčích nebo pod zelení, takže jsou přes den téměř neviditelné.

Nepřímé osvětlení terasy – montážní a napájecí linky

nepřímá terasa-osvětlení-led-terasa-balkon-stěna-cortenová ocel

Zejména u nepřímého osvětlení terasy chcete vytvořit efekt, že použitá světla si přijdou na své pouze večer a během dne by měla zůstat skrytá. Za tímto účelem musí být všechna napájecí vedení položena tak, aby nehrozilo zakopnutí. Kabely mohou být nebezpečné, zejména ve tmě. Samozřejmě to také vypadá ošklivě, pokud se na kvalitní dřevěné nebo kamenné podlaze povalují kabely. Mobilní světla jsou dobrou volbou. Poskytují krásné světelné akcenty a zároveň zajišťují bezpečnost a orientaci. Bez ohledu na to, zda se jedná o LED nebo halogenové žárovky, byste se měli při výběru ujistit, že terasová světla splňují minimálně třídu krytí IP44. Tím je zajištěno, že jsou chráněny před deštěm a prachem.

Nepřímé osvětlení terasy na zemi pro lepší orientaci

nepřímé osvětlení terasy-patio-balkon-bazén-podlahové skvrny

Není neobvyklé, že se k terasám dostanete po několika schodech. Někdy se to děje ve tmě, takže schody jsou téměř neviditelné. Musíte hledat cestu a najednou jste klopýtli. Proto zejména zde zajišťuje adekvátní podlahové osvětlení lepší orientaci. Několik malých míst, která jsou zapuštěna v zemi, obvykle stačí k osvětlení schodů. Musí však být vždy instalovány tak, aby nemohly oslepit oči.

nepřímá terasa-osvětlení-led-terasa-balkon-výhled-dřevěná paluba

Zvláště krásně to vypadá, když zapuštěná světla LED v podlaze rámují terasu. To nejen zajišťuje příjemnou atmosféru, ale také zdůrazňuje překážky. Například LED body jsou zabudovány do terasových schodišť.

Dekorativní nepřímé osvětlení terasy

nepřímá-osvětlení terasy-led-patio-balkon-deco-světla-žárovka

Pro ty, kteří to mají rádi hravé a ideální pro zahradní párty, je dekorativní nepřímé osvětlení terasy tou nejlepší volbou. Světelné koule, pohádková světla a LED svítilny vykouzlí dostatečné teplé světlo a také zajistí šťastnou atmosféru. Nyní jsou k dispozici v různých tvarech a barvách. Mnoho světelných objektů neslouží pouze k osvětlení na terase, ale také jako akcenty a stylové prvky. Jen několik z nich stačí k vytvoření dostatečného množství nepřímého světla. Zde představujeme několik současných designů.

Nepřímé osvětlení terasy – světelné koule Ex -Moon

nepřímá-terasa-osvětlení-led-terasa-balkon-dekorace-koule

Ex-Moon je venkovní stojací lampa od In-es.design. Je vyroben ze speciálního materiálu – Nebulite®, který se v zásadě skládá z pryskyřice a skleněných vláken a je zcela necitlivý na prach a vodu. Unikátní lampa je inspirována měsícem, odkud pochází název. Unikátní povrch a difúzní světlo, které vydává, velmi připomínají Měsíc při pohledu ze Země. Lampa je k dispozici v různých velikostech – 50 cm, 70 cm a 120 cm. Vypadá velmi elegantně a obzvlášť krásně, když je dohromady několik kusů.

Nástěnná světla na terasu

nepřímé osvětlení terasy-balkon-led-zeď

Nástěnná světla bezpochyby extrémně šetří místo a umožňují osvětlení na malých terasách a balkonech. Lampa namontovaná na zdi bývala funkční a jasná, ale ne příliš útulná a emocionální. Nástěnné lampy dnes dodávají příjemnou, teplou světelnou atmosféru, která je spojena s obývacími pokoji. Současně to umožňuje nastavit v určitých bodech svislé světelné akcenty.

Nepřímé osvětlení terasy vypadá jako dekorativní stěna – Lum do interiéru i exteriéru

nepřímá patio-osvětlení-led-patio-balkon-stěna-designová lampa

Lum je systém obložení stěn vyrobený z mědi s integrovanými světly. Může být použit jak v interiéru, tak v exteriéru a má variabilní velikost. Můžete s ním pokrýt celou zeď nebo navrhnout stojací lampu. Speciální zpracování materiálu a teplé světlo vytvářejí jedinečný umělecký efekt, který v žádném případě nezůstane bez povšimnutí.

nepřímé osvětlení terasy-led-patio-balkon-stěna-design

Nepřímé osvětlení terasy: závěr

nepřímé osvětlení terasy-led-terasa-balkon-krb-prostředí

Aby se venku vytvořila dokonalá atmosféra, existuje kombinace vestavěných a mobilních svítidel pro venkovní osvětlení. Která venkovní světla si nakonec vyberete, je samozřejmě otázkou vkusu, ale také záleží na prostředí. Vždy by se však mělo zabránit oslnění. Za tímto účelem konzultanti osvětlení doporučují používat nepřímé osvětlení terasy a teplotu teplého světla. Nové typy venkovních světel nyní pracují téměř výhradně s LED technologií, která zajišťuje dlouhou životnost a energetickou účinnost.

nepřímá terasa-osvětlení-led-terasa-balkon-dřevěná-střešní-terasa-podlaha