Terasy

Nalezení správného slunečníku – tomu musíte věnovat pozornost

Terasa, zahradní slunečník, polohovatelné, moderní zařízení

Nejpozději, když první sluneční paprsky roku zajistí teplejší dny, stane se slunečník důležitým doplňkem zahrady a balkonu. Na tomto místě jsme pro vás dali dohromady pár užitečných rad, jak si vybrat správný slunečník a na co si dát při nákupu pozor. Protože existuje velké množství různých modelů, které jsou také vhodné pro širokou škálu použití. Existují také obrovské rozdíly v množství – liší se zpracování, ochrana proti UV záření, stojan a možnosti čištění a ochrany.

Každý slunečník je jiný: zpracování, stojan, čištění a UV ochrana

Najděte si ten správný slunečník-sluneční ochrana-léto

Při nákupu máte z čeho vybírat: V posledních letech trh se sluneční clonou dobyla široká škála modelů. Je tu téměř všechno: od klasických slunečníků s centrálními stěžněmi přes rákosové deštníky a inovativní konzolové deštníky po deštníky odolné proti povětrnostním vlivům. A každý typ deštníku má své vlastní výhody a nevýhody, které musíte zvážit. Například konzolový slunečník je zvláště vhodný pro zastínění stolů a restaurační deštníky současně nabízejí spolehlivou ochranu před povětrnostními vlivy.

Výběr správného slunečníku: myslete na spolehlivou ochranu před sluncem

klasický-slunečník-střední-stojan-ideální-na-balkon-terasu

Další rozhodovací funkcí je zpracování a kvalita deštníku. Tady jsou docela velké rozdíly. Komplexní test různých typů slunečníků je k dispozici na webových stránkách www.sonnenschirme.org. Existuje také několik způsobů, jak nastavit deštník. V podlaze jsou instalovány stojany, stojany s válečky nebo možnost připevnění deštníků na zeď domu nebo na balkonové zábradlí. U vysoce kvalitního deštníku stačí k čištění jednoduše vyschnout.

Ale slunečníky nejsou jen proto, aby dobře vypadaly: musí také chránit před nebezpečnými UV paprsky chránit a zajistit stín. Při nákupu slunečníku byste proto měli věnovat zvláštní pozornost ochraně proti UV záření!

Klasický slunečník s centrálním stojanem – ideální na balkon

moderní-slunečníky-deštníky-koupit-se stojanem-ochrana proti UV záření

Klasický slunečník najdete na balkonech poměrně často, protože je k dispozici i v menších verzích. Stonek slunečníku uprostřed slunečníku potaženého tkaninou může být připevněn různými způsoby: uprostřed stolů, se stojany, které jsou zatíženy vodou nebo pískem, nebo se speciálním upevňovacím materiálem na zeď domu nebo balkon zábradlí. Díky tomu je slunečník obzvláště flexibilní.

Konzolový slunečník – ideální na větší terasy nebo zahrady

Sluneční clona-sluneční ochrana-větší-terasa-zahrady

Zvláštní vlastností konzolového deštníku je speciální trubka. Ve srovnání s klasickým slunečníkem je slunečník na boku a ne uprostřed, což znamená, že deštník lze postavit vedle stolu a židlí. Díky tomu nabízí větší použitelnou oblast stínů. Deštník se volně houpá ve větru. Semaforové deštníky jsou skutečným poutačem na zahradě a díky způsobu nastavení nabízejí vysokou míru flexibility. Možnost naklápění nebo otáčení kolem vlastní osy znamená, že jste dobře chráněni, i když slunce svítí z boku.

Gastronomické deštníky – dobrá ochrana před počasím

Gastronomie-deštník-ochrana-proti slunci-počasí

Pravděpodobně jste obeznámeni s velkými deštníky v pivních zahradách nebo před restauracemi – ty také nacházejí rostoucí základnu fanoušků v soukromém použití. S průměrem 3 metry a více nabízejí také dobrou ochranu před deštěm. Protože tyto gastro deštníky musí také odolat silnému větru, jsou velmi stabilní.

Správný slunečník pro vaši zahradu: slaměné slunečníky pro karibský vkus 

Slunečníky-slámové deštníky-exotický-prázdninový nádech

Všichni slámové deštníky známe z dovolené v jižních zemích. Slámové deštníky jsou většinou vyrobeny z Palmové vlákno, Došková nebo rákosí. Nejsou přenosné a musí být nastaveny a ukotveny na místě.