Terasy

Nábytek pro tuto střešní terasu se skládá z modulárních dřevěných prvků

Nábytek pro tuto střešní terasu vedl osvětlovací lavičku

Střešní terasa je příjemným doplňkem městského podkroví. Samozřejmě nabízí více možností designu než malý balkon, ale také vyžaduje větší plánování kvůli větší ploše. Můžete zde strávit celý den, samozřejmě se správným nábytkem. V tomto článku bychom vám chtěli ukázat skvělý příklad toho, jak lze na střešní terase vytvořit skutečnou oázu pohody s dalšími výhodami. Nábytek pro tuto střešní terasu se vyznačuje modulární konstrukcí a inspiruje svou univerzálností.

nábytek-střecha-terasa-dřevo-tráva-soukromí

Zákazníci chtěli mít atraktivní a funkční střešní terasu, kde by bylo možné provádět mnoho aktivit. Ať už pracujete venku, děláte jógu, máte romantickou večeři ve dvou nebo pořádáte velkou párty – design střešní terasy by měl splňovat mnoho různých potřeb majitelů. Proto se architekti z bostonské kanceláře J.Rock Design rozhodli pro modulární konstrukci nábytku, která jim umožnila optimálně využít dostupný prostor. Podlahová krytina přechází do několika elegantně zakřivených ploch pro sezení nebo setrvání a vytváří vyvážený prostor na několika úrovních. Díky vestavěnému nábytku nepůsobí střešní terasa přetíženě.

nábytek-střecha-terasa-umělý-trávník-dřevěné palubky-vestavěný nábytek

Protože se obytná budova nachází v historické čtvrti, v sousedství parku, nebylo pravděpodobné, že by byla schválena inovativní návrhářská řešení. Z tohoto důvodu bylo vybavení střešní terasy považováno za flexibilní kombinaci různých modulů. Bez použití šroubů nebo hřebíků. Jednotlivé dřevěné prvky nebyly natrvalo instalovány na povrch střechy, ale lze je podle potřeby kdykoli zcela rozebrat. Pokud jsou nutné drobné opravy, mohou být poškozené části odstraněny a vyměněny bez nástrojů.

nábytek-střecha-terasa-lež-sedět-číst-soukromí-obrazovka-tráva

Druh použitého dřeva se nazývá sapele. Toto dřevo nehnije ani si nedělá starosti, velmi snadno se s ním pracuje a vypadá velmi pěkně. Jednotlivé dřevěné prvky byly řezány na míru pomocí CNC frézky a navzájem spojeny tradiční japonskou metodou bez hřebíků a šroubů. S frézovanými drážkami každá dřevěná část zapadá do nosného kovového rámu. Pergola z lamel ze sapelového dřeva nabízí v horkých dnech příjemný stín, zatímco trávy a keře vytvářejí přirozenou atmosféru. Ve večerních hodinách vytváří LED osvětlení atmosférickou atmosféru.

nábytek-střešní terasa-jídelní stůl-lavice-dřevo-tráva-soukromí

nábytek-střecha-terasa-dřevo-prkna-zakřivené tvary

nábytek-střešní terasa-blízko-přírodní-dřevo-zuergräs

nábytek-střecha-terasa-individuální-dřevěné-prvky

nábytek-střecha-terasa-dřevěné prvky-frézované

nábytek-střecha-terasa-různé-činnosti

Zjistěte více o projektu na oficiálních stránkách architektů: JRoc design