Terasy

Moderní zastínění vaší terasy-stínící plachta na míru

Stínění vaší terasy-plachta-sluneční ochrana-solona-dřevěná terasa-zahrada

Téma „rozumné ochrany před sluncem“ ve venkovním prostoru je velmi rozmanité a již jsme se jím několikrát zabývali. Flexibilní možnosti zastínění teras nebo posezení na zahradě jsou vždy žádané, protože architektonické podmínky a vlastnosti se liší dům od domu a od zahrady k zahradě. Kromě toho se stále častěji objevují nové typy stínících systémů, které umožňují rozšíření interiéru směrem ven, aby byl pobyt tam mnohem příjemnější.

Stínění vaší terasy – udělejte z venkovního prostoru současnost

Stínění vaší terasy-plachta-slunečník-zahrada-moderní design

V minulosti byla výsadba stromu poskytujícího stín nejjednodušším a nejpraktičtějším opatřením na ochranu před sluncem – ale to je pro moderní zahradu spíše nevhodné. Strom se širokou stínovou korunou vyžaduje především dostatečný prostor a pravidelnou péči (i v zimě). Kromě toho ne všichni jsou Stromy pro výsadbu poblíž verandy dobře se hodí a musí také růst po dlouhou dobu, než mohou poskytnout dostatečný stín.

Trvalá zastřešení terasy je dalším klasickým způsobem, jak zkrášlit dosud nevyužitá otevřená prostranství a učinit je za dobrého počasí obyvatelnými. To musí být plánováno jako přístavba domu a přizpůsobeno stávajícím strukturálním podmínkám. Někdy se však může stát, že se v závislosti na architektuře vytvoří nepravidelné tvary a ochrana před sluncem prostřednictvím markýzy již není možná. V takových případech se doporučují variabilní varianty moderního zastínění na terasy, například sluneční plachta.

Flexibilní zastínění vaší terasy – sluneční plachta

Stínění vaší terasy-markýza-ochrana před sluncem-zahrada-dřevěné palubky-trávník-moderní

V oblasti technických textilií se toho v posledních letech stalo hodně. Obzvláště oblíbené sluneční plachty jsou moderním řešením pro funkční střechu, která nabízí každé otevřené terase přiměřenou ochranu před deštěm, sluncem a soukromím. Jednotlivé designy lze například instalovat pod výše položená okna a balkony sousedů a chránit tak soukromí.

Stínové plachty šité na míru, od značky SOLONA lze snadno navrhnout podle individuálních přání a potřeb příslušného zákazníka a ve venkovní části vytváří zcela nové obytné prostory. Jako high-tech řešení instalované odborníkem může být automaticky srolováno jako ochrana před sluncem a v případě bouřky sbaleno během chvilky. Je proto ideální pro soukromé zahrady a terasy, stejně jako pro veřejné prostory a stravovací zařízení.

Flexibilní zastínění vaší terasy s přesvědčivým designem

Stínění-terasa-markýza-zahrada-design-ochrana soukromí-moderní

Sluneční plachta na míru od SOLONA splňuje nejvyšší nároky na vzhled, funkčnost a odolnost. Díky technologii napínání lana může být upevněn na libovolně volitelném počtu přídržných bodů a tím dokonale přizpůsoben charakteru vaší zahrady nebo terasy. Důležitým předpokladem pro připevnění napínací markýzy lana jsou stabilní upevňovací body a možnost úhlového zavěšení prvků. Existují varianty jako trvale nainstalovaný, plně automatický nebo ručně rolovací systém sluneční ochrany; plachta se také liší tvarem a velikostí, aby byla zajištěna optimální ochrana před sluncem a deštěm. Sluneční plachty SOLONA lze podle potřeby přesouvat a rychle demontovat v případě hrozících bouří nebo mimo sezónu. Plně automatická komfortní plachta dokonce reaguje na jakékoli změny počasí pomocí senzorů větru a slunce – i když majitel domu chybí.

Vaše stínění na terasu a zahradu jako vizuální zvýraznění

Stínění-terasy-markýzy-ochrana proti slunci-zahradní domek-pěstování

Stínící plachty jsou k dispozici v široké škále různých tkanin. Světlé materiály jsou venku velmi oblíbené, ale zejména v době oběda mohou nepříjemně oslňovat. Na zahradě je odvaha používat výrazné barvy na denním pořádku – červená, oranžová a žlutá ještě více zvýrazní zelení vašich rostlin.

Dokonale tvarovaná sluneční plachta SOLONA poskytuje stín a ochranu před počasím a soukromím. Možnost nastavení výšky a sklonu křídel plachty zaručuje optimální ochranu před silným deštěm a větrem, ale také před nežádoucím vzhledem. Dopřejte si nejvyšší úroveň pohodlí díky flexibilitě SOLONA a nastavte vizuální zvýraznění v každé zahradě, na terase nebo na veřejných místech.

Slunce pluje jako Hingucker venku

stínění-terasa-markýza-ochrana proti slunci-barva-oranžová