Terasy

Dřevěná pergola na zahradě – 17 moderních příkladů

Dřevěná pergola v zahradě terasa-volně stojící-posezení-jídelní kout-zdarma

Máte dobře navrženou zahradu a stále vám tam něco chybí, že? To jisté něčemu by se dalo říkat a Dřevěná pergola! Svým přirozeným vzhledem by se bezproblémově zapsal do zahradní krajiny a řádně ji zaokrouhlil.

Dřevěná pergola s integrovanou lavicí

dřevěná pergola-zahrada-šikmá střecha-integrovaná-lavice-krb-střední

Pravděpodobně již víte, že dřevěná pergola není v zahradním designu žádnou novinkou. Myšlenka ve skutečnosti pochází ze středomořské oblasti, kde lidé po mnoho století stavěli pergoly jako ochranné stavby před zářícím sluncem. I dnes jsou pergoly k vidění téměř v každé středomořské zahradě. Nádherné pergoly existovaly také ve starověkém Římě a ve střední Evropě během renesance.

Dřevěná pergola zdobená pohádkovými světýlky

dřevěná pergola-terasa-moderní-dřevěné lamely-pohádková světla

Pergola se dnes používá hlavně k vytvoření velmi romantického místa na zahradě. Bez ohledu na to, kam umístíte pergolu – hned vedle domu, volně stojící uprostřed zahrady nebo vedle zdi – vždy vypadá stejně dobře. Srovnejte pár pergol a vytvořte arkádu! Může sloužit jako přímé spojení z domu do zahrady.

Dřevěná mříž jako ochrana soukromí

Dřevěná pergola terasa-volně stojící-terasa-dřevěná mříž-popínavé rostliny-zástěna soukromí

Vzhled dřevěné pergoly by nebyl dokonalý, kdyby neposkytoval soukromí, zvláště v horkých letních dnech, že? Vhodná markýza nebo markýza jsou zde dobrými možnostmi, stačí zkontrolovat, která je pro vás lepší. Protože pergola vám musí zajistit stín. A ještě něco – pergola je praktická konstrukce složená ze svislých sloupků, takže slouží jako perfektní rámec pro různé popínavé rostliny. A pokud jde o navrhování dřevěné pergoly, má dobrá hospodyňka nekonečné možnosti. Pergolu můžete ozelenit různými, zelenými a také barevnými popínavými rostlinami. Z čeho tady máte na výběr? Velmi oblíbené jsou břečťan, vistárie, laburnum a samozřejmě růže, které nás okouzlují svou jedinečnou krásou a nádhernou vůní. Pergola je často zdobena visícími muškáty. Pergola tak nádherně vyzdobená rostlinami láká lidi, aby tam zůstali delší dobu, to je pochopitelné. Na vaše návštěvníky čeká sladěný zahradní stůl a pohodlná zahradní židle!

ozdobte popínavými rostlinami a visícími petúniemi

dřevěná pergola-terasa-ratan-salonek-nábytek-popínavé rostliny

Vhodné osvětlení – lampy, světla a lucerny – by mohlo tento prostor pod širým nebem udělat obzvlášť romantickým a lákavým. Tam také můžete pořádat letní večírky a akce, o kterých pak dlouho mluvíte. Nebo večeře při svíčkách pro dva pod pergolou? Nebudete se cítit v bezpečí?

Vytvořte útulný prostor pro dvě houpací sítě

dřevo-pergola-terasa-bílé-hamaky-závěsy-soukromí

Nyní jste definitivně přesvědčeni, proč na zahradě potřebujete dřevěnou pergolu. Takže nejen že krásně vypadá, ale je i multifunkční. Pokud se rozhodnete pro pergolu, zajistili jste si skvělé místo pod širým nebem na čtyři roční období! Protože svou pergolu můžete skutečně využívat po celý rok. Níže si můžete vychutnat první sluneční paprsky na jaře a vůni vašich prvních jarních květin; v létě, když je obzvláště horko, vám dřevěná pergola nabízí bezpečné a stinné místo k odpočinku. I na podzim můžete zůstat déle pod pergolou a sledovat nádheru svých zahradních květin. V chladné zimě lze prostor pod pergolou využít jako chráněný úložný prostor. Na výběr máte tolik možností! Stále máte pochybnosti o tom, že byste ve vlastní zahradě měli dřevěnou pergolu? Osobně už nemám žádné pochybnosti! Okamžitě přemýšlím o vhodném modelu pergoly?!

samostatně stojící pergola z tmavého dřeva

Dřevěná pergola terasa-volně stojící-pochodně-ratanový-zahradní nábytek

Nástěnná světla na pilířích pergoly

Dřevěná pergola terasa-volně stojící-dřevěná terasa-živý plot-živý plot

Pergola obklopená voňavými květinami

dřevěně-pergola-terasa-volně stojící-zahrada-vonné rostliny

Stálezelené živé ploty jako obrazovky ochrany soukromí

dřevěná pergola-terasa-bazén-volně stojící-konstrukce-živý plot-ochrana soukromí

Venkovní prostor pro čtení

židle-pergola-terasa-polo-volně stojící-ratan-relax-křeslo

bar na dřevo-pergola-terasa-ratan-salonek-nábytek-dům

dřevěná pergola-terasa-skleněná střecha-jídelní stůl-židle

Dřevěná pergola zahradně-volně stojící-trávník-dřevěné lamely-kovová konstrukce

dřevo-pergola-terasa-volně stojící-kamenné sloupy-ratanový nábytek

dřevo-pergola-terasa-venku-krb-klenutá-střecha

dřevěné-pergola-zahrada-volně stojící-jídelní-plocha-venkovní-gril-ochrana soukromí-živé ploty