Terasy

Bazén se skleněnou stěnou vytváří v zahradě uvolněnou atmosféru

Venkovní posezení u kamenných desek na terase

V dnešní společnosti se architektura a terénní úpravy vyvíjely tak rychle, že nás téměř nic nemůže překvapit. Ale designérskému studiu Rolling Stones Landscapes se podařilo vytvořit moderní Bazén se skleněnou stěnou navrhnout. Návrh byl vyroben na zakázku jako součást terénních úprav luxusní nemovitosti v australském Duralu. Krásná poloha a velké nádvoří inspirovalo designéry k vytvoření útočiště pod širým nebem – včetně bazénu, vířivky a lázeňského areálu. Letní dům nabízí přes den stín a pohodlný venkovní prostor s krbem nabízí teplo za chladných nocí.

Bazén se skleněnou stěnou – originální nápad pro zahradní design z Austrálie

Designový čalouněný nábytek krb zdarma palmy

Myšlenka designu od Bazén se skleněnou stěnou měl zajistit stálý koloběh vody. Voda z bazénu je vždy v pohybu a slouží ke zalévání rostlin na konci. Tímto způsobem šetří zdroje. Skleněná stěna je opravdu velmi praktická – bazén vypadá větší a otevírá krajinu. Voda a rostliny vypadají blízko přírody. Jemné večerní osvětlení umožňuje, aby si design přišel na své.

Bazén se skleněnou stěnou – vodní prvky v zahradě

Bazénová skleněná stěna sluneční stříška ratanový sedací kout

Kdo je pro jednoho Bazén se skleněnou stěnou rozhodne, že může vytvořit bezproblémové spojení mezi vnitřními a venkovními prostory. Na jedné straně může skleněná stěna propouštět světlo do obývacího prostoru a na druhé straně bazén opticky zvětšuje. V kombinaci s dřevěnou terasou a několika vysokými květináči vypadá bazén moderně, ale útulně. Co víc si od léta přát než horké dny a bazén, kde se můžete zchladit? V příloze najdete další dva návrhy, jak může prosklený bazén vypadat.

Bazén se skleněnými stěnami v zahradě

Bazénové osvětlení prosklené stěny luxusní zahrada

Rostliny jsou zalévány vodou z bazénu

Bazénová skleněná stěna moderní design zahradní nábytek rostliny

Lázeňský areál – vířivka se skleněnou stěnou

Pool Glass Wall Whirlpool Architect House Australia

Další návrhy na skleněný bazén

Skleněné stěny stromy žulové dlaždice

Přidělená zahrada s bazénem

Studen cihlová zeď bazén skleněné zábradlí dřevěné lavice