Terasy

5 tipů pro design dokonalé terasy – nejdůležitější věci na první pohled

Lounge zahradní nábytek závěsné křeslo odolné proti povětrnostním vlivům

Jakmile se objeví jaro a objeví se první květy a listy, cítíme nutkání jít do zahrady a pozdravit slunné, teplé dny. Co může být hezčího než snídat na ranním slunci, strávit útulný grilovací večer s přáteli nebo si jen tak odpočinout na slunci na lehátku? Pěkné místo na čerstvém vzduchu je skutečným magnetem štěstí. Abyste si mohli čas venku opravdu užít, měla by být terasa příjemně krásná. Proto od nás dostanete užitečné tipy, jak proměnit vaši terasu v jedinečnou oázu pohody.

Vytvořte na polštáři pohodlné polštáře na polštáře

Nejprve plánování, potom poprava

Správné plánování je při navrhování dokonalé terasy zásadní. Nejprve se zeptejte, k jakému účelu byste chtěli využít terasu: jako obývací pokoj pod širým nebem, jako zelenou oázu s vlastní bylinkovou zahradou, jako hřiště pro děti nebo trochu všeho? Je důležité myslet na prostorovou strukturu oblasti a jednotlivé oblasti od sebe navzájem vymezovat. Terasu přesně změřte a nakreslete plán měřítka. Pokud máte přesné rozměry, můžete snadno odhadnout, kolik místa je k dispozici pro váš zahradní nábytek, doplňky a vše ostatní. Například pro posezení a jídelní kout potřebujete mezi 15 a 30 metry čtverečními, v závislosti na počtu osob.

Designová dlažba na terasy moderní živý plot na zahradní nábytek

Holistický vzhled působí atmosférickěji

Terasa je obvykle vnímána jako rozšíření obývacího pokoje nebo celého domu. Odborníci proto často doporučují vizuálně sladit dům, terasu a zahradu. Ale to není nutné. Vaše terasa je vaší soukromou relaxační zónou, kde se můžete nechat bloudit. Máte tedy možnost navrhnout svou venkovní oázu podle svých preferencí. Je pouze důležité dodržovat jednotný styl, aby se vytvořil soudržný celkový obraz. Vybraný styl terasy určuje materiál, design a efekt ostatních designových prvků, jako jsou podlahy, sluneční ochrana, zahradní nábytek, dekorace a další.

Nápady na designové terasy zahradní polštáře z teakového dřeva

Zahradní nábytek – co se nejlépe hodí?

Stejně jako obývací pokoj v domě, i terasa by měla být navržena tak, aby byla útulná a příjemná. Výběr správného zahradního nábytku je založen na kritériích, jako je funkčnost, pohodlí, vzhled, snadná péče a trvanlivost nábytku. Trendem je stále více nábytek, který je odolný vůči povětrnostním vlivům, ale také pohodlný a nadčasově krásný. Kromě dlouhotrvajícího teaku jsou na vzestupu plasty z nerezové oceli, hliníku a povětrnostním vlivům. Nejoblíbenější jsou vyhrazené přírodní barvy, které se pak kombinují s barevnými polštáři a polštáři. Zahradní styl také hraje velkou roli při hledání nového zahradního nábytku. Klasické nebo moderní, luxusní nebo praktické sady zahradního nábytku – v Kees Smit například najdete širokou škálu různých stylů a modelů. Zda se rozhodnete pro skupinu sedadel se stolem, bohatým křeslem nebo krásnou lavičkou na stromě, je zcela na vás.

Designová terasa moderní oddělení ochrany před sluncem

Ochrana před sluncem je nezbytná

Pokud chcete využívat terasu ve velmi horkých letních dnech, potřebujete také vhodnou ochranu před sluncem. Výběr možností stínování je poměrně velký. Zde musí být do plánování zahrnuto například umístění terasy a varianty instalace. Chcete stabilní a trvalé řešení? Pak by pro vás byla ideální pergola nebo trvalý kryt na terasu. Není trvalá instalace žádoucí nebo nemožná? Pak byste se měli porozhlédnout po upínací markýze, markýze nebo slunečníku.

Příslušenství dotváří celkový obraz

Se správnou ochranou proti slunci a správným nábytkem je terasa téměř kompletně zařízena. Co stále chybí, jsou malé akcenty, které podtrhují útulnou atmosféru. Multifunkční a praktické bytové doplňky jsou ve venkovní oblasti stále oblíbenější. Jsou to například: ozdobné podnosy, taburety s úložným prostorem nebo útulné deky. Lucerny, svítící koule, lucerny a spol. Zajišťují romantiku a náladu za mírných letních večerů.

Shrnuli jsme zde nejdůležitější prvky návrhu terasy, ale v dnešní době se vám otevírá mnoho možností, jak si terasu navrhnout individuálně podle svých představ! Vytvořte si vlastní oázu pohody!

Zdroj obrázku: Zahradní nábytek Kees Smit