Terasy

23 kreativních způsobů, jak si můžete navrhnout sluneční terasu

Vytvořte si-sluneční-terasu-klidný-venkovní-prostor, který si budete užívat

Pro vaši sluneční terasu potřebujete pevný a dobře vypadající povrch, dokonce jej vizuálně zdůrazněte a zarámujte svůj venkovní prostor spoustou zeleně. Získáte tak nádherné místo pod širým nebem, kde si můžete vychutnat ranní kávu a večer uspořádat dlouhé hodiny chatu u láhve vína. Nechte se dále inspirovat naší obrázkovou galerií níže a získejte nové nápady pro Navrhněte sluneční terasu!

Navrhování sluneční terasy: jednoduché, ale efektivní

Paluba může nádherně překlenout propast mezi vnitřními a venkovními prostory a poskytuje příjemnou a příjemnou atmosféru, ze které můžete sledovat a užívat si vlastní zahradu. A tento obdélník v zadní části domu může vašemu domovu a životnímu stylu dodat individuální nádech. Pokračujte v čtení a podívejte se na našich 17 návrhových nápadů na sluneční terasy, aby vaše kreativita měla volnou ruku.

1. Navrhněte sluneční terasu jako párty palubu

Sluneční terasa-design-moderní-party-palubní-ohnivá mísa-houpací síť

Pokud rádi pořádáte venkovní večírky, pak pro vás může být sluneční terasa. Jen přemýšlejte o tom, jak tam můžete integrovat své oblíbené doplňky pro párty, například houpací síť, krb, venkovní kuchyň a dostatek vestavěného sezení.

2. Sluneční terasa postavená z různých materiálů

Sluneční terasa-design-materiál-mix-dřevěná krytina-betonové prvky-květináče

Kombinace dřevěné krytiny s betonovými prvky – jako nízká zeď a schody zobrazené na obrázku – funguje zvláště dobře v současných, moderních a městských domech. Kromě betonové zdi a schodiště zvažte přidání betonového květináče nebo vestavěných lavic.

3. Zelený strom uprostřed sluneční terasy

dřevěná terasa-design-a-strom-ve-střední-terase-palubovka-robustní

Tento nápad je prostě skvělý! Jedná se o vlastní úpravu této verandy kolem stromu a je to skvělý způsob, jak ji dále integrovat do dvora. Před zahájením stavby se poraďte s arboristou, abyste se ujistili, že stromu necháte dostatek místa.

4. Malá veranda

Nápady na design-sluneční terasa-malá-veranda-oranžová-židle-venkovní prostor

Integrace verandy do menšího dvora může ve skutečnosti zvětšit vnější prostor. Také se vám to zdá použitelnější. Majitelé tohoto půvabného španělského koloniálního bungalovu v jižní Kalifornii vybudovali plošinu, která vede do dvora. Využili tedy co nejvíce prostoru mezi zralými jukami.

5. Veranda s jídelním koutem

Venkovní plocha se spoustou zelených rámů-dřevěná terasa-designové nápady-jídelní koutek

Jíte rádi venku? Poté si naplánujte sluneční terasu, abyste tam mohli umístit svůj krásný jídelní stůl a pohodlná křesla pro maximální požitek z jídla. Jídelní kout by neměl být příliš daleko od domu, možná pod stromem. Ideální by byla i některá pohádková světla nebo lampiony, které večer vytvářejí romantickou atmosféru.

6. Rohová veranda

nápady-terasa-design-veranda-rohová forma-posuvné dveře-ze skla

Možná ve vašem plánu budovy chybí rohová místnost? Žádný problém, můžete si to vynahradit! Architekturu svého domova můžete doplnit venkovním prostorem ve tvaru rohu. Chcete -li vytvořit plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem, myslete na posuvné skleněné dveře, které jsou v tomto případě obzvláště vhodné.

7. Kruhová veranda

moderní-design-nápady-sluneční-terasa-současné-tvary-zaoblené

Nechme rovné linie a ostré hrany moderního a současného domova! Ano, veranda může být také kulatá! Orámujte tento venkovní prostor opěrnou zdí, dodá vám pocit bezpečí a bude sloužit jako větrolam.

8. Veranda pokračuje do zahradní krajiny

Design-nápady-sluneční terasy-veranda-integrovaná-v-zahradní krajině

Samozřejmě se můžete vyhnout obvyklým tvarům a nedělat čtvercovou nebo obdélníkovou verandu. Raději zkuste vyčnívající palubu na jedné straně. Tato veranda je zcela zapsána do zahradní krajiny a pomáhá vám trávit příjemné hodiny venku a užívat si svěžesti a ticha přírody.

9. Paluba hlavní ložnice

Lehátka s designem-sluneční-terasa-hlavní-ložnice-paluba-lehátka-bílá

Paluby nemusí být obrovské, aby měly obrovský, velmi pozitivní dopad na způsob života lidí. Chceme vám zde ukázat typický případ: malou terasu před ložnicí vybavenou dostatečným prostorem pro dvě lehátka a stůl, kam si můžete dát drink a knihu. Díky několika zeleným rostlinám můžete tento útulný venkovní prostor udělat ještě útulnějším.

10. Veranda před chatou

terasa-design-zahradní kůlna-kůlna-v-chatě-vzhled-malá-veranda

Dopřejte malé kabině úžasný vzhled s mini palubou před vchodem. Bez ohledu na účel, pro který chatku používáte – k uskladnění zahradního nářadí, jako mini domeček nebo se tam jednoduše schováte na víkend, bude terasa a sluneční terasa vítaným doplňkem zahrady.

11. Veranda pokrývající ve vrstvách

Sluneční terasa design-vrstvy-krytina-zajímavá-moderní-krok za krokem

Tento povrch je rozložen ve vrstvách a ukazuje neobvyklý a vizuálně zajímavý design paluby. Je vhodný pro moderní a současné domácnosti, paluba, jako je zde zobrazená, by také dodala výrazný nádech malému městskému majetku.

12. Navrhněte sluneční terasu jako navíjecí palubu

Navrhněte sluneční terasu-Schlaengelweg-dřevěné palubky-moderní

Nechte palubu vedle vašeho domu být jen začátek. Tenhle je zakřivený a klikatí se dvorem. Zvažte také zahradní sochu, lavičku nebo jiný speciální prvek a umístěte jej na konec cesty!

13. K malé verandě vede zahradní cesta

Design-sluneční terasa-malá-zahradní-cesta-vede-na-verandu

Chcete se zeptat na vaši zahradu? Pak můžete tuto myšlenku napodobit: na vaši verandu vede malá zahradní stezka, kde si můžete venku vytvořit útulný koutek, abyste mohli pohodlně přemýšlet o zahradní krajině a užívat si svěžesti vaší zahrady.

14. Na verandu vedou schody

Sluneční terasa-design-nápady-venkovní-kuchyň-krb

Pokud máte víceúrovňovou verandu, musíte si dobře rozmyslet, jak z tohoto venkovního prostoru vytěžit maximum. Zde je jen tip na to: venkovní kuchyň by mohla být umístěna na horní úrovni, kde je snadný přístup do vnitřní kuchyně, zatímco posezení nebo ohniště by bylo možné umístit o několik kroků dále, kde je soukromá zóna navržena pro schůzky.

15. Plošina uprostřed zeleného trávníku

Sluneční terasa-design-zelená-plocha-paluba-plošina-v zahradě

Kdo říká, že k domu by měla být připojena sluneční terasa? Pokud jste na pěkném dvorku, pak se volně stojící palubní plošina může stát vaším oblíbeným místem. Toto místo je zasazeno do zeleně zahrady a v teplých měsících je neustále osvětleno sluncem. Kousek ráje na zahradě, že??

16. Nízká veranda

Obývací pokoj se sluneční terasou a moderním designem proskleným štěrkem a trávou

I když je veranda sotva zvednutá ze země, vytváří vynikající spojení mezi interiérem a exteriérem, s malým štěrkem nebo trávou všude kolem, design je prostě dokonalý!

17. Terasa jako přechod do ostatních částí domu

Nápady na design-terasy-jako-přechod-na-jiné-části domu-dřevěná cesta

Prostorná paluba je účinný způsob, jak propojit stavby na stejném pozemku nebo přistupovat k jiným částem velkého domu.

sluneční terasa design otevřený oheň jámy moderní salonek konferenční stolek

sluneční terasa design šedý design krb zahradní nábytek dřevěná podlaha

sluneční terasa design pergola dřevo lenoška krb venkovní

sluneční terasa design minimalistické šedé barvy barevné akcenty polštáře

sluneční terasa design velký bazén krb kovový nábytek design domu