Terasy

13 praktických tipů pro návrh terasy a relaxaci na venkově

terasa design-zahrada-tipy-střecha-terasa-bazén-moderní-svíčky-pohled

Když se počasí oteplí, terasa se změní zpět na útočiště, kde můžete strávit nádherné jarní a letní dny. Proto vám nabízíme několik praktických Tipy pro návrh terasy, aby vaše relaxace v zemi byla spojena se stylem a pohodlím.

1. Tipy na design terasy – hromady polštářů pro pohodlí

Terasa design-zahrada-tipy-polštáře-středomořský-styl-vintage-železo-nábytek

Svést přátele a rodinu – a sebe – svést k delšímu setrvání na terase tím, že vyzdobíte své posezení spoustou polštářů. Krásný a trvanlivý akcent, dekorativní polštáře vyrobené ze zábavných venkovních tkanin se snadno nacházejí a odolávají slunci i dešti. Zakryjte své stávající polštáře atraktivními povlaky na polštáře a rozmístěte je na pohovku nebo lavici tak, aby veselé, jasné potisky a barvy okamžitě padly do očí.

2. Tipy pro design terasy – Pro barvu a výšku použijte nádoby na rostliny

design terasy-zahradní-tipy-květináče-květináče-velikosti-různé

K praktickému Tipy pro návrh terasy také zahrnují velké rostlinné kontejnery. Uspořádejte je podél zábradlí nebo vedle dveří. Vysoké, výrazné rostliny jako Fuchsie, Coleus a Lantana pro tyto oblasti dobře fungují. Přineste roční a trvalé květiny dohromady jako begónie spárované s pennywort na tomto menším kontejneru. Nezapomeňte na zeleninu. Slunečné místo na palubě je ideálním místem pro pěstování některých rostlin rajčat nebo bylinkové zahrady.

3. Zkrášlete zábradlí

design terasy-zahradní-tipy-zábradlí-dřevo-květiny-rostliny-ozdobit-postel-koberce

Bezpečnost je klíčem k Design terasy, krásu však není nutné nechat stranou. Místo stavby obyčejného zábradlí začleňte materiály, které odpovídají stylu vašeho domova. Zde skleněné zábradlí poskytuje bezpečí, chrání majitele domů a dává jim moderní styl.

4. Ochrana soukromí plán na terasu

terasa design-zahrada-tipy-soukromí-obrazovka-slunečník-ozdoby-polštář-odkládací stolek

Milujete svou terasu, ale ne svůj výhled? Nainstalujte atraktivní struktury, které používají doplňkové materiály k vytvoření hranic terasy. Tyto malé dřevěné lamely slouží jako oplocení soukromí a dotvářejí celkový vzhled terasy.

5. Zablokujte slunce

tipy design terasy sluneční ochrana střešní krytina

Evoluce venkovních tkanin usnadnila vytvoření příjemného odstínu na palubě, aniž by byl obětován krásný design. Tkaniny do každého počasí dnes přicházejí v řadě stylových vzorů a barev od neutrálních po zářivě barevné pro všechno – deštníky, polštáře a závěsy. Mnoho z těchto akcentů je relativně levných a snadno se změní, když máte náladu.

6. Skříň na pytle na osivo a příslušenství

tip veranda semenáčky komoda

Protože je terasa obvykle blízko dvora, je ideálním místem pro uložení vašich kontejnerů s mladými rostlinami nebo sazenicemi na zahradu. Zavěste polici a jednu nebo dvě zásuvky na uskladnění zahradnických potřeb, jako jsou pytle se semeny a zahradnické nůžky. Pokud nejste zahradník, udělejte z této oblasti zábavní zónu, kde si své venkovní pokrmy můžete uložit k večeři na terase.

7. Koberce pro styl a pohodlí

tipy terasový konferenční stolek na koberce

Proměňte svou dřevěnou terasu na venkovní prostor tím, že ji vybavíte atraktivním venkovním kobercem. Tato možnost dává venkovnímu posezení útulný pocit. Dodávají celku barvu a texturu Design terasy A.

8. místo. Závěsné koše

tipy na design terasy květinové koše závěsné koše

Závěsné květinové koše jsou naprostou nutností Design terasy. Několik závěsných košů pomůže změkčit otevřené strany pokrytých oblastí svěžími květy a listy. Vzhled můžete změnit na jaře, v létě a na podzim odlišným uspořádáním květin.

9. Okořeňte to barevnými akcenty

tipy dřevěné terasové křeslo nízký konferenční stolek

Ozdobte svoji zahradu malovaným nábytkem a barevnými akcenty. Vyberte si barevné schéma, které zvýrazní exteriér domu. Dekorativní polštáře, vázy a mísy pomáhají navodit příjemnou atmosféru venku.

10. Odpovídající osvětlení terasy

zahradní osvětlení měkká dřevěná mříž

Prodlužte si čas strávený na terase instalací světel. Zde jsou na dřevěnou mřížku namontována venkovní světla, která osvětlují posezení a vytvářejí příjemné prostředí. Noční osvětlení by nemělo mít stejný jas jako osvětlení interiéru. Cílem je napodobit světelné podmínky úplňku.

11. Atraktivní zahradní nábytek

tipy design terasy zahradní nábytek výška poutače

Venkovní nábytek je dodáván v různých výškách – nízké, tradiční a výškové. Vyberte si typ sezení, který nejlépe vyhovuje vaší terase. Nábytek na tomto obrázku umožňuje příjemné povídání, zatímco si hosté vychutnávají nápoje. Tato flexibilní uspořádání sedadel mohou být také uspořádána odlišně pro velká shromáždění.

12. Dekorační látky

tipy venkovní umyvadlo závěs

Dřevěná paluba může se správnou dekorativní úpravou vypadat úchvatně. Záclona s nádhernou modrou barvou skrývá umyvadlo. Pruhy látky vrhají stíny na terasu, když svítí slunce.

13. Osvětlení schodiště

Vestavěné schodišťové osvětlení venku

Kontrastní barvy a mini světla na schodišti zaručují bezpečnou cestu v noci. Pokud je vaše terasa na slunném místě, zvažte pořízení solárních světel pro energeticky účinnou možnost.

tipy design terasy bankirai dřevěná terasa dřevěná lavice

tipy terasa barevné polštáře bílý nábytek

tipy terasa design rostlina kontejner pennywort begonie

tipy terasa design skleněné zábradlí sluneční clona

tipy dřevěné rolety ochrana soukromí