Terasa

Moderní osvětlení v zahradě promění venkovní prostor

Zahradní osvětlení decentně cool design

Foto: Mckay Landscape Lighting

the Osvětlení na zahradě a před vchodem do domu je v dnešní době naprostá nutnost. Dáme vám pár tipů, kde je třeba instalovat svítidla a jak můžete nastavit akcenty pomocí dekorativních světelných řetězů LED.

Osvětlení na zahradě – praktické rady

nápady na design modrého osvětlení fasády

Foto: Yogesh Wadhwana

the Osvětlení na zahradě je stejně důležité jako osvětlení v domě. Promyšlený systém osvětlení označuje důležité oblasti, předchází nehodám při zakopnutí a může zcela změnit venkovní prostor. Fasáda domu by proto měla být dobře osvětlená. Vestavěná podlahová světla jsou ideální pro schodiště. Platí pravidlo – na každý krok naplánujte alespoň jednu stojací lampu. Pokud máte opěrnou zeď, můžete na ni namontovat LED řetězová světla – tím zajistíte, že je vaši hosté uvidí. Bazén na zahradě je skvělý způsob, jak se během dne ochladit – ale bazén může být ve večerních hodinách nebezpečný. Kromě samotného osvětlení bazénu osvětlete i okolí bazénu, kde je mokro a hrozí uklouznutí.

Osvětlení na zahradě – zdůrazněte různé zóny

modré LED osvětlení trávník trávník

Foto: Phil Kean Designs

Se správným výběrem pro Osvětlení na zahradě zajistíte, aby byly označeny různé zóny v zahradě. Náš tip – spojte několik osvětlovacích systémů. LED květináče mohou nenápadně oddělit terasu od zahrady, lampičky lze namontovat podél zahradní cesty. Lampy a světla instalovaná v různých výškách dodávají zahradě zajímavý akcent.Osvětlovací systémy s pohybovými senzory šetří elektrickou energii a chrání dům před krádeží. Lampy se solárními panely jsou velmi účinné – rozhodně byste si měli předem zjistit, zda je v regionu dostatek slunečního světla pro napájení lampy. Jinak se může stát, že lampy osvětlí zahradu jen polovinu noci.

Schodiště s osvětlením

Osvětlení zapuštěná světla vchod do domu

Foto: Soloway Designs

Sluneční lampy osvětlují vchod do domu

Osvětlení zahradních schodišťových solárních světel

Foto: přes železo

Opěrná zeď s vestavěnými světly

Osvětlení opěrné zdi přírodní kamenná zahrada

Foto: Mckay Landscape Lighting

 Zábradlí s LED světelným řetězem

Osvětlení balkonového zábradlí zahradní ratanový nábytek

Foto: Environmentální světla

Osvětlovací systém s pohybovými senzory

Zahradní osvětlení kamenná dlažba

Foto: Sutton Suzuki Architects

Podlahové osvětlení

Zahradní pergola bazén terasy stromů

Foto: Land&Vodní design