Terasa

Lounge nábytek na zahradě: nadčasová elegance s moderním nádechem

lehátko v zahradním dřevěném posezení

Italský nábytek je již dlouho známý svým nadčasově elegantním vzhledem. Jasné linie, jednoduchá konstrukce a látky v tlumených barvách se staly také ochrannou známkou výrobce Talenti. V letošním roce společnost uvedla na trh své nové kolekce – zahradní nábytek v zahradě je rozdělen do čtyř skupin: Cliff, Casilda, Domino a Cottage. Skupiny sedadel, navržené ve spolupráci se známými designéry nábytku, představují vzrušující kombinaci nadčasové elegance a moderního stylu. Ideální pro ty teplé letní dny, kdy je obývací pokoj rozšířen venku a přicházejí přátelé. Každý tak může pohodlně sedět na terase a po dni relaxovat.

Lounge nábytek v zahradě – “Casilda” fascinuje jasnými liniemi a ušlechtilými materiály

obývací nábytek v zahradní italské kolekci casilda

Kolekce „Casilda“ fascinuje jednoduchou elegancí – nábytek s jasnými liniemi a moderním designovým jazykem se ukazuje být tichými kráskami. Ramon Esteve se inspiroval klasickým italským designem – ale snažil se zbavit všech dekorací a ohánět se konstrukcí.

obývací nábytek zahradní křeslo židle cassida kolekce

Lehátka, taburety a křesla jsou vyrobena z vysoce kvalitního dřeva a nerezové oceli a vyznačují se stabilitou a odolností. Polštáře sedadel jsou čalouněny měkkým lnem a vyplněny speciální pěnou – velmi rychle schne a bez problémů odolá silným slunečním paprskům v létě i dešti na podzim a na jaře. V zimě by měly být alespoň čalouněné polštáře uloženy uvnitř.

obývací nábytek zahradní italský boční stůl kovové nohy lněné látkové čalounění

Lehátka také zajišťují optimální pohodlí a stejně jako čalouněný nábytek z kolekce lze flexibilně rozšiřovat. Vybaveni rolemi je lze vždy přeskupit. Každé lehátko má také skládací dřevěný stůl, kam lze umístit nápoje, knihy a mobilní telefony. Nastavitelné opěradlo zaručuje mnoho relaxačních hodin venku.

Obývací nábytek „Domino“ na zahradě pro design s retro nádechem

sedací nábytek v zahradním křesle kulatý konferenční stolek dřevěná deska

Kolekce přináší hollywoodské kouzlo do vaší vlastní venkovní oblasti. Zahradní nábytek na zahradě fascinuje retro vzhledem. Křesla jsou vyrobena ze dřeva, kovu a měkkých tkanin a automaticky přitahují pozornost všech. Kulatý konferenční stolek nabízí dostatek prostoru pro svícny, lampiony nebo dokonce ohnivou misku. Můžete tak večer pohodlně sedět venku.

lehátko zahradní posezení skupina kovové prádlo

Křesla se zkříženými nohami jsou inspirována režisérskými židlemi – podobným způsobem lze regulovat požadovanou výšku sezení, abyste mohli pohodlně sedět u jídelního stolu i u konferenčního stolku. Právě to je nejrychlejší způsob, jak identifikovat obývací nábytek a odlišit jej od běžné skupiny sedadel. Mají sedadla blízko podlahy, jsou velkoryse řezaná ve srovnání s jiným zahradním nábytkem a bodují díky velké hloubce sedáku.

obývací nábytek zahradní konferenční stolek koberec pohovka

Absolutním vrcholem v kolekci „Domino“ je pohovka – je to prostorově úsporný kus nábytku, který na malé i prostorné terase střihne jemnou postavu. Díky své záměrně diskrétní paletě barev – antracitové a šedé – harmonicky splývá s moderním i retro designem.

sedací nábytek zahradní čalounění dřevěný rám

Obývací nábytek „Chata“ na zahradě: kouzlo v moderním venkovském stylu

obývací nábytek zahradní stůl křeslo moderní

Kolekce „Chata“ je inspirována novými budovami ve venkovském stylu v jižní Itálii. Nesporné kouzlo přírodních materiálů se setkává s moderním elegantním vzhledem kovu – křesla jsou vyrobena z kovu a lana. Neobvyklá kombinace materiálů vytváří atraktivní kontrast. Společně s obdélníkovým konferenčním stolkem s dřevěnou deskou a kovovými nohami mohou křesla tvořit malou skupinu sedadel na balkoně.

lehátko zahradní lehátka polohovatelná záda

Lehátka v neutrálních barvách nabízejí nejvyšší úroveň pohodlí a jsou ideální pro terasu s výhledem – nastavitelné opěradlo vám umožní relaxovat a užívat si nádherný výhled současně.

obývací nábytek zahradní posezení skupina terasa čalouněný nábytek

Všechny kusy nábytku byly vyrobeny s velkým důrazem na detail – bodují nejen moderním vzhledem, ale také příjemným pocitem a navíc se velmi snadno udržují. Dřevěné detaily jsou ošetřeny speciálními oleji odolnými proti povětrnostním vlivům, aby se barva v průběhu let neměnila. Vítr, písek a voda nemohou poškodit ani kovové nohy stolů a židlí – jsou také utěsněny ochranným lakem.

sedací nábytek zahradní křesla čalounění taburet terasa

Látky lze v případě potřeby také snadno čistit, rychle schnout a v zásadě se o ně snadno starat – důležitý předpoklad pro venkovní použití.

Italský nábytek na zahradě – kolekce „Cliff“ inspiruje svým elegantním proutěným dílem

obývací nábytek zahradní boční stůl ratanová rohová sedací souprava

Kolekce „Cliff“ je výsledkem první spolupráce designérů Ludovica a Roberto Palomba, Ramon Esteve a Marco Acerbis a výrobce Talenti. Program nábytku se skládá ze tří konferenčních stolků, křesla, lehátka a dvou pohovek. Jednotlivé kusy nábytku lze navzájem flexibilně kombinovat, takže lze sadu rozšířit dopředu. Každý kus nábytku se ukáže být skutečným univerzálem – modulární konferenční stolky mohou například sloužit také jako odkládací stolky. Každou terasu lze tedy flexibilně navrhnout podle osobních preferencí.

obývací nábytek zahradní sedací souprava křeslo ratanový konferenční stolek

Návrháři se nechali inspirovat přírodou – chtěli, aby se zákazníci cítili jako v kokonu. Bez ohledu na to, zda na terase sedí 2 nebo 20 lidí – kusy nábytku lze vždy přeskupit a v různých kombinacích nabídnout dostatek míst pro všechny hosty. Pohodlí je samozřejmě na prvním místě – ergonomická sedadla a pohodlná opěradla jsou speciálně navržena tak, aby se tělo při sezení úplně uvolnilo.

sedací nábytek zahradní sestava italská denní postel

Proutěné výrobky vyrobené z ratanu dodávají designu na konečnosti a proměňují jinak jednoduché kusy nábytku ve skutečné poutače. Ve fotogalerii níže najdete další možnosti designu kolekce – nechte se přesvědčit mnoha možnými způsoby využití. Podobně jako v obývacím pokoji lze nábytek rozložit po dostupném prostoru, takže si můžete večer pohodlně sednout kolem bazénu nebo kolem krbu. Uspořádání s kobercem vypadá obzvláště elegantně – vytváří plynulý přechod mezi obývacím prostorem a terasou.

obývací nábytek zahradní křeslo sada kožená tkanina

lehátko zahradní flexibilně rozkládací lehátko

zahradní nábytek kombinuje dva konferenční stolky

Sbírka Talenti