Terasa

Exkluzivní zahradní nábytek podle trendů 2016 – 13 designových produktů

Exkluzivní zahradní nábytek -trendy-2016-slunečník-bazén-dovolená-lehátko

Hřeben, nebo balkon nebo terasa, je prázdný a čeká na jarní úklid, který se mimochodem měl udělat už dávno, protože krásné počasí je fakt. Pokud zrovna neplánujete útěk do daleké prázdninové destinace, dopřejte si alespoň stejnou atmosféru a předělejte soukromý venkovní prostor. Jaro je obdobím nových trendů a exkluzivní zahradní nábytek. Prohlédněte si náš výběr produktů podle nejnovějších trendů pro rok 2016.

Exkluzivní zahradní nábytek podle trendů 2016 – multifunkční nábytek do interiéru i exteriéru

Exkluzivní zahradní nábytek -trendy-2016-závěsná židle-kov-rám-vnitřní-venkovní

Vnitřní prostor je rozšířen do exteriéru exkluzivním zahradním nábytkem a ze zahrady, terasy nebo balkonu se v létě nebo příležitostně za pěkného počasí stane obývací pokoj. Jako trend v moderní architektuře se prosazuje plánování otevřeného prostoru s půdním charakterem. Zde lze použít multifunkční, většinou velmi objemný nábytek, který lze stejně dobře použít uvnitř i venku.

Exkluzivní zahradní nábytek podle trendů roku 2016 – pohodlné posezení v salonku

Exkluzivní zahradní nábytek -trendy-2016-salonek-posezení-moderní-design-byt

Lou Setting od německého výrobce nábytku Dedon je modulární nábytková sestava nabízející maximální pohodlí v salonku. Mnoho modulů lze sestavit podle potřeby a obloukové prvky lze umístit různými způsoby do rohu nebo do serpentinové linie. Všechny části stojí na skrytých nohách, které dodávají celkovému designu zvláštní lehkost. Kolekce Lou je k dispozici ve třech šedých odstínech s poloprůhlednou proutěnou strukturou, volitelně s teakovými područkami a opěradly.

Čistý požitek v rozumném stínu – Parasol Plantation

Exkluzivní zahradní nábytek -trendy-2016-slunečník-plantáž-bílá

Slunečník Plantation May Manta z Tuuci v Nizozemsku je speciálně navržen pro otevřená prostranství, která lákají k relaxaci a relaxaci. Je vyroben z odolného hliníku a má práškový povlak v přírodním teakovém vzhledu. Plachta deštníku připomíná ptačí křídlo a svým formálním jazykem a bílou barvou zprostředkovává lehkost.

Exkluzivní zahradní nábytek – více než jen dřevěná pergola – Equinox od Tuuci

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-dřevo-pergola-bazén-hnědé čalounění

Venkovní sedací ostrov Equinox z Tucci v Nizozemsku přeměňuje venkovní prostor na moderní salonek a vytváří nový koncept tradiční dřevěné pergoly.

Exkluzivní zahradní nábytek podle trendů 2016 – dřevěná pergola s funkčním designem

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-dřevěná-pergola-polstrovaný-bazén

Equinox je vlastně dřevěná rohová lavice s baldachýnem. Měkké polstrované polštáře odolné vůči povětrnostním vlivům zajišťují plný komfort při sezení nebo ležení, zatímco lamelová struktura střechy a zadní stěny poskytuje vzdušný stín. Lze nainstalovat neprůhledné, jasné rolety a zajistit úplné soukromí.

Exkluzivní zahradní nábytek – moderní posezení se stínem

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-dřevěná-pergola-stínicí lavice

Nenápadná dřevěná konstrukce s jednoduchým designem má další funkce, které nabízí. Osvětlení, zásuvka a reproduktor jsou integrovány do zahradního ostrova, aby vytvořily dokonalé prázdninové prostředí.

Exkluzivní zahradní nábytek podle trendů 2016 – venkovní sedačka s čalouněnými polštáři Tigmi

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-sezení-kovový-rám-čalounění-polštáře

Tigmi z německého Dedonu je hluboká pohovka s nezaměnitelnou strukturou rámu. Díky mnoha měkkým polstrovaným polštářům je také skvěle vhodný jako denní postel.

Exkluzivní zahradní nábytek – venkovní posezení se stínem

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-sezení-ratanové stínění

Pohovka má odnímatelnou proutěnou střechu s otvory, které umožňují čerstvý vzduch. Venkovní lehátko lze skvěle kombinovat s ostatními prvotřídními produkty z rozmanité řady Dedon a přináší nové emoce do exotických obytných prostor venku..

Exkluzivní zahradní nábytek s funkčním designem – odnímatelné stínění a odnímatelné čalouněné polštáře

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-sezení-čalounění-odstín-ratan

Venkovní sedačka Tigmi od Dedona – kovový rám, odnímatelné polstrované polštáře a stínění z proutí

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-sedací-ratanové-tigmi-polštáře

Exkluzivní zahradní nábytek s atraktivním moderním designem – kolekce Gravity od Roberti Rattan

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-křeslo-čalounění-polštář-odnímatelné

Kolekce Gravity od Roberti Rattana, Itálie přináší dech čerstvého vzduchu do tradičního designu zahradního nábytku s hravým designem a jasným konceptem – ležérní pohodou. Velkorysá lehátka s čalouněnými polštáři uvolňují atmosféru nejen na zahradě.

Exkluzivní zahradní nábytek – závěsné křeslo s nezávislým rámem 

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-závěsná-židle-kovový-rám-čalounění

Podle Trends 2016 jsou houpací židle a závěsné židle rozhodně v módě a označují se jako „střední věc“ mezi doplňkem a kusem nábytku. Díky nim působí vnější prostor útulněji, jsou docela pohodlné, ale ne nutně praktické. Návrháři se rozhodli pro oválné, organické tvary, některé připomínající tvary vajec a proutí, ale přehodnocené.

Závěsnou židli Gravity lze také namontovat na strop 

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-závěsná-židle-lana-upevnění-design

Cop v tradiční verzi není schválen, ale přepracován – ano. Houpací síť je rafinovaná a mnohem stabilnější varianta houpací sítě, která může stát samostatně nebo být zavěšena na stromě ve stínu. Gravity Collection nese hravý charakter nábytku z doby hippie, ale je velmi redukovaná a jednoduchá. Skládá se z posezení a odkládacího stolku vyrobeného z práškově lakovaného kovového rámu ve světlých zemitých tónech.

Exkluzivní zahradní nábytek, který se také velmi dobře hodí do interiéru

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-zahradní-houpačka-vnitřní-venkovní-design

Portofino pokračuje v myšlenkové linii směrem k hravému venkovnímu nábytku. Jedná se o skutečnou zahradní houpačku vyrobenou z ručně tkaného bavlněného lana a stabilní, ultralehké hliníkové konstrukce, která zajišťuje trvanlivost závěsného koše. Použití výhradně přírodních materiálů umožňuje použití v interiéru, kde je houpačka určitě tím pravým vrcholem pro mladé i staré.

Exkluzivní zahradní nábytek hravého charakteru – zahradní houpačka Portofino

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-zahradní-houpačka-moderní-design-čalounění

Exkluzivní zahradní nábytek podle trendů 2016 – kombinace tradičních materiálů

exkluzivní-trendy-zahradního nábytku-2016-křeslo-podnožka-proutí-moderní

Mbrace je skutečná zahradní židle z poslední kolekce exkluzivního zahradního nábytku od Dedona. Přesvědčí mimořádným designem, který v sobě spojuje moderní a tradiční multifunkční kus nábytku. Skořepina sedadla z moderního proutí a rám z vysoce kvalitního teaku je k dispozici ve verzích se čtyřmi nohami a jako houpací křeslo.

Křeslo Mbrace od Dedona ze dřeva a proutí pro vnitřní i venkovní použití 

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-křeslo-proutěné-dřevo-moderní-design

Společným designovým prvkem kusů nábytku z kolekce je neobvyklá vazba vláken v kontrastních barvách, která je k dispozici ve třech variantách: Spice, Pepper a Atlantic. V kombinaci s měkkým čalouněným polštářem, dostupným pro každý vkus, se budete určitě cítit „objímáni“.

Exkluzivní zahradní nábytek s dřevěným křeslem New England

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-dřevěné křeslo-nové-Anglie

Nová Anglie nese tradiční design svého předka – židli Andirondack, kterou navrhl Thomas Lee v roce 1903. Jako reedice dokonale odpovídá formálnímu jazyku americké designové klasiky, ale je vyrobena z moderního dřeva a má funkční polštáře, které přispívají k úplnému pohodlí při sezení nebo relaxaci.

Exkluzivní zahradní nábytek, který zajišťuje soukromí ve venkovním prostoru 

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-příčka-stěna-úložiště-ochrana soukromí

Každý, kdo smí využívat část zahrady, se potýká s problémem chybějícího soukromí a krátké vzdálenosti od sousedství. Stávající příčky ze strukturovaného skla nebo dřeva obvykle nejsou dostatečně komfortní. IG Cube se zdá být dobrou příležitostí, jak kreativně kontrolovat tuto situaci a získat z ní další pozitivní výhody.

Venkovní oddíl, obrazovka soukromí a úložný prostor – IG Cube

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-příčka-zeď-terasa-zahrada-úložný-prostor

IG Cube od RF Architects vypadá jako dělící zeď, která vymezuje soukromou zahradní plochu nebo terasu a zároveň úhledně pojme zahradní doplňky a nádobí. Rostliny lze pěstovat na střeše zařízení a těšit se tak na ještě bujnější zeleň.

Funkční exkluzivní zahradní nábytek s moderním designem 

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-terasa-zahrada-část-ochrana soukromí-úložný prostor

IG Cube je k dispozici v široké škále designů, které odpovídají fasádě domu.

Exkluzivní zahradní nábytek vyrobený z udržitelných materiálů pro venkovní použití – kuchyňský ostrov 5 modulů

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-venkovní-kuchyň-ostrůvek-nerez-dřevo

Kuchyňský ostrov „5 modulů“ od společnosti Röshults, Švédsko, jak název pravděpodobně naznačuje, se skládá z 5 modulů, které lze integrovat do celku a jsou uživatelsky přívětivé. Základna, pracovní plocha a dřez se skládají výhradně z nerezové oceli a vytvářejí atraktivní celkový obraz s minimalistickým charakterem.

Venkovní kuchyňský ostrůvek z nerezové oceli – exkluzivní design a robustní materiály

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-nerez-ocel-venkovní-kuchyňský design

Exkluzivní zahradní nábytek v moderním stylu – betonový kuchyňský kout

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-venkovní-kuchyň-beton-dřevo-funkce

Beton od dade design AG, Švýcarsko, je plnohodnotný kuchyňský kout, který může nabídnout všechny funkce průměrné kuchyně a lze jej bez problémů používat venku. Dřez, lednice, varná deska a úložný prostor jsou obsaženy jako kompletní balíček na necelých 2 metrech čtverečních.

Venkovní kuchyňský ostrůvek z betonu s dřevěnými čely – Beton

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-beton-dřevo-venkovní-kuchyně

Funkční malá venkovní kuchyně je vyrobena z betonu a dřeva a vypadá opravdu nápadně. Z lásky k detailu a samozřejmě s výhledem na skvělé zahradní párty je vybaven nastavitelným grilovacím roštem. Rozšiřitelný modul rozšiřuje pracovní plochu o 2/3 a zároveň nabízí úložný prostor pro kuchyňské náčiní.

Integrovaná funkční řešení a zařízení ve venkovní kuchyňské lince

exkluzivní-zahradní-nábytek-trendy-2016-beton-dřevo-kuchyň-ostrůvek-design