Terasa

Želva na zahradě – postavte si na terase moderní terárium

Nápady na design želví jezírko koi rybí trávník dřevěná terasa

Nabízíme vám inspirativní nápad pro zahradní design – tato zahrada byla zcela přestavěna a přeměněna na moderní úkryt ve velkém městě. Majitelé domů jeden měli Želva na zahradě a pověřila krajinářskou společnost Pepo Botanic Design úkolem postavit moderní terárium. Zahrada by zároveň měla vypadat moderně a příjemně.

Želva na zahradě – co je třeba vzít v úvahu

Obrazovka ochrany soukromí trávníku vysoké stromy posezení jídelní kout

Architekti z Pepo Botanic odvedl práci s velkou kreativitou – na dvorku jste navrhli zahradu podle základních minimalistických zásad. Uprostřed zahrady je bazén. Bazén je rozdělen na dva – majitelé domů mají jednu polovinu pro sebe, zatímco druhá polovina umožňuje velké želvě plavat. Stejně tak může Želva na zahradě užijte si teplé léto. Zejména větší zvířata potřebují více prostoru / alespoň 15 metrů čtverečních /, proto se zahradníci místo konstrukce výběhu rozhodli celou zahradu navrhnout jako velké terárium. Skleněné zábradlí odděluje prostor bazénu od dřevěné terasy, kde je uspořádán útulný venkovní jídelní kout. Malý trávník nabízí příležitost k relaxaci pod silnými slunečními paprsky. Kolem bazénu bylo vysazeno několik původních druhů rostlin v různých výškách. Stromy poskytují rodině soukromí a ochranu před sluncem.

Želva na zahradě – malé jezírko

Obrázky exotických druhů rostlin vodní želva rybník domek u bazénu

Pro blaho Želva na zahradě architekti se rozhodli vytvořit malý rybník. Rybník je vysoký jen půl metru a je na slunci. Tímto způsobem lze vodu ohřát slunečními paprsky – to je velmi důležité, zejména proto, že želvy nemohou regulovat tělesnou teplotu. Díky promyšlenému územnímu plánování bylo možné v omezeném prostoru vytvořit moderní zahradu, kterou si mohou užít lidé i želva.

Malé zahradní jezírko pro želvu

vytvořte želví jezírkové rostliny zábradlí skleněného bazénu

Kombinujte exotické a původní druhy rostlin

Dřevěná terasa vertikální květináče lavice útulné pohodlné

Dřevěná terasa vede do zahrady

Stojací lampy zahradní trávník palmová želva

Moderní a kompaktní – dvorek s novým vzhledem

Přestavba zahradní lavičky na lavičce z pěšiny

palmy do zahrady s exotickým vzhledem

rostlina palmy léto slunce dřevo terasa lavička