Terasa

Design střešní terasy – tipy a triky pro větší půvab

Nápady na design střešní terasy podlahový nábytek zaměřovač větru

Daniel Keeley, zakladatel a ředitel Design DK ve Fayetteville, Arkansas nedávno přepracoval dvě sousední střešní paluby na náměstí Fayetteville, které předvádějí to nejlepší z městského venkovního bydlení. the Návrh střešní terasy nabízí jedinečnou atmosféru pro zábavu a relaxaci s přáteli a rodinou. Spolu s touto atmosférou přichází jedinečný soubor podmínek, které ovlivňují celý proces plánování a stavby. Zde Keeley sdílí pět úvah pro majitele domů, kteří chtějí přeměnit svou střechu na luxusní obytný prostor.

Návrh střešní terasy – rozdělte plochu na různé zóny

Střešní terasa designový krb venkovní televizní podlahy

Pro ty, kteří chtějí mít střešní zahradu nebo venkovní obytný prostor, je zásadní podrobné plánování a organizace. Největší výzvou pro Keeleyho a jeho tým při navrhování střešní terasy byla logistika. Luxusní byty jsou na druhé úrovni nad komerční jednotkou, takže vychování veškerého vybavení, materiálů a nábytku vyžadovalo kreativitu. Pro těžší prvky byl použit jeřáb, zatímco část rostlinného materiálu byla přesunuta ve výtahu.

„Buďte připraveni utratit více peněz za projektování nebo přestavbu střešní terasy než za její stavbu na zemi,“ varuje Keeley. Stavební práce na střeše jsou dražší z důvodů, které jsem zmínil dříve, “dodává.

Design střešní terasy – ochrana před sluncem a větrem je prioritou

Střešní terasa designové posezení zdobené zahradními lampami na oheň

Při práci na zemi poskytují stromy hustý stín a působí jako ochrana před větrem. Na střeše mohou být někdy extrémní pracovní podmínky, slunce a vítr mohou být téměř nesnesitelné, takže ochrana před těmito dvěma je naší nejvyšší prioritou. Keeley nechal na jedné z teras postavit stanový pavilon, který vrhá stíny na posezení. “Protože je zde někdy velmi silný vítr – až 60 mph, připevnili jsme konstrukci ocelovými vložkami pod stropní nosníky,” vysvětluje. V další oblasti této terasy už bylo dost stínu, k bytu byla přistavěna cedrová pergola. Společnost Keeley navíc doporučuje vestavěné úložné prostory pro nábytkové polštáře a polštáře, které lze snadno odfouknout silným větrem. Na jedné z jejích teras je zeď z nerezových skříní, které tomuto účelu slouží.

Design střešní terasy – správná obrazovka soukromí

Střešní terasa design jídelní kout venkovní čalounění židlí

Střešní terasy jsou obvykle v centru města, kde jsou budovy velmi blízko sebe a výhled není vždy nejlepší. Tyto byty nejsou uprostřed Manhattanu, takže Keeley musel zvážit těsnou blízkost sousedů. “Tyto terasy od sebe dělilo pouze zábradlí a v zásadě nabízely jen málo soukromí,” vzpomíná. Plotové panely a krabicové živé ploty pomáhají tyto dvě oblasti jasně oddělit. Krabicové živé ploty byly také použity k zablokování nežádoucích pohledů, takže je možné dívat se do dálky na hory Ozark.

Návrh střešní terasy – rostliny Vybrat

Střešní design dřevěný plot židle dřevěný stůl

“Od začátku jsme věděli, že tyto terasy by měly být rozšířením vnitřního obytného prostoru o prvky zahrady,” říká Keeley. To znamenalo, že by tam bylo potřeba více než dekorativních rostlin. Pro zjemnění designu byl na obou terasách použit čalouněný nábytek. Každá terasa má také ohniště, které ohřívá vnější atmosféru v těch chladných večerech, kdy majitelé domů chtějí sledovat fotbal venku na střeše, pod širým nebem.

Navrhněte střešní terasu – podlaha by měla být protiskluzová

Design střešní terasy krbová podlaha dlažba dřevěný nábytek

Rovněž byla pečlivě vybrána podlaha každé terasy. „Původně byly obě paluby dlážděné dřevem, ale chtěl jsem něco, co by bylo lepší pro bosé nohy,“ říká Keeley. Na jednu terasu vybral recyklované terasy Trex s dřevěným vzhledem, které se snadno udržují a jsou neklouzavé, takže nehrozí uklouznutí pro vnuky majitele. Na druhé terase nabízejí křemencové desky hladký, chladný a elegantní povrch.

Navrhněte střešní terasu – tak to dělají profesionálové

Večerní nápady na osvětlení střešní terasy

Při plánování vlastní střešní terasy je důležité, abyste se nejprve ujistili, že terasa vyhovuje vašemu životnímu stylu. Primární funkcí pro každou z těchto oblastí je sloužit jako místo setkávání rodiny a přátel. Každá terasa má jídelní a posezení a venkovní kuchyň. Obě rodiny však mají nové domovy, ve kterých mohou strávit nějaký čas. Střešní terasy také vyžadují minimální údržbu. Z tohoto důvodu Keeley omezil zelenou na minimum a nainstaloval automatickou kapkovou závlahu. „Tento automatizovaný kapkový zavlažovací systém zabraňuje příliš rychlému vysychání rostlin kvůli extrémnímu stresu, kterému jsou zde nahoře vystaveni,“ zdůrazňuje.

Střešní terasa je rozdělena do různých zón

Střešní terasa designová terasa zahradní nábytek sedací soupravy

Projekt od DK design