Terasa

Dekorace do zahrady – tajemné kouzlo moderních soch

dekorace na zahradu černá-lesk-abstraktní-základna

Zelené rostliny a trojrozměrné figury se jakoby tajemně doplňují, jako by byly stvořeny jeden pro druhého. Zelená zdůrazňuje harmonii linií a siluet soch roztroušených po zahradě, což z nich činí skutečné umělecké dílo. S jedním z nich Dekorace do zahrady nikdy se nebudete cítit osaměle a určitě si tam vždy budete moci užít svůj volný čas.

Dekorace do zahrady – sochy jako prvek moderního zahradního designu

dekorace na zahradní kouli-kov-základ-kámen-levandule

Při výběru a umístění zahradních figurek existuje několik pravidel, která je třeba dodržovat, aby se neztratilo jejich kouzlo. U všech opět platí zákony harmonie a stylu Dekorace do zahrady které musíme také zvážit.

Při zdobení venkovního prostoru jste opět rozmazlení. Možná si budete moci dovolit skutečné umělecké dílo, sochu. Výběr je obrovský, za prvé, co přesně socha představuje, a za druhé z jakého materiálu je vyrobena. Tato zahradní umělecká díla mohou být v zásadě realistická nebo abstraktní. Jsou vyrobeny z kamene (žula, mramor), ocelového plechu, jsou odlévány nebo vyrobeny z lakovaného kovu, tepaného železa, keramických dlaždic nebo dřeva. Jedná se o docela drahá umělecká díla a ne každý si může takovou zahradní figurku dovolit.

Dekorace do zahrady – jak vybrat správné sochy

dekorace na zahradu spirála-stříbrná lavice-červená-přízvuk-terasa

Alternativou k sochám jako Dekorace do zahrady jsou trojrozměrné figurky, které najdete v každém zahradnictví. Nenazýval bych je jedinečnými, ale mají divný nádech a dobrou náladu. Takové postavy jsou obvykle vyrobeny z barevné sklokeramiky, kovu nebo plastu. Volba závisí na vašich preferencích a rozpočtu.

Sochy a dekorativní figurky je třeba pečlivě vybírat podle jejich vzhledu, velikosti a provedení. Je nezbytné, aby byly v souladu se stylem domu a s terénními úpravami. Klasické mramorové sochy by ve venkovské farmě byly docela směšné. Naopak veselá, barevná keramická kuřata roztroušená v trávě budou v klasicky řešené zahradě působit kýčovitě.

Koordinujte velikost soch s velikostí zahrady

dekorace-pro-zahradu-zlaté prsteny-nápad-trávník-minimalistický

Úkol Dekorace do zahrady je sjednotit prostor kolem vás a stát se tak středem pozornosti. V různých částech zahrady dodávají spoustu barev a struktury. Malé nádvoří bude vypadat zajímavě a odlišně s dekorativními postavami, bude vizuálně rozšířeno, protože postavy vytvářejí tuto optickou iluzi prostoru. Velká zahradní figurka je velmi poutavá a musí být pečlivě umístěna buď do středu pozornosti, nebo do rohu, kde nepřitahuje tolik pozornosti.

Velikost zahradních figurek je také velmi důležitá. Malé postavy se ztratí na obrovském nádvoří a velké potřebují dostatek prostoru, aby si jich bylo možné řádně všimnout. Často stačí vybrat si stylovou postavu, která vaší zahradě dodá spoustu kouzla. V závislosti na stylu vaší zahrady můžete také uspořádat skupiny postav. Například na venkovském dvoře skvěle vypadá skupina kohoutů a slepic s kuřaty nebo kuřaty. Nebo jak tam najdete rodinu šneků v trávě? Cool ne? Můžete tedy vytvořit kompozici z několika malých dekorativních figurek, samozřejmě vybraných tematicky. Pokud máte dostatečně velký dvůr a chcete si užít několik soch a skupin soch, umístěte je tak, aby na ně nepadly více než dvě. Tím se zabrání dojmu nadbytečnosti.

Přizpůsobte zahradní výzdobu harmonicky okolí

dekorace-na-zahradu-moderní-rybník-nápad-pruty-kov

the Dekorace do zahrady musí harmonicky zapadat do prostředí. Aby se změnil vizuální obraz, musí být organickou součástí místnosti a animovat neatraktivní oblasti. Můžete si dvakrát rozmyslet, kam přesně chcete zahradní dekoraci umístit. Například hned u vchodu můžete mít nějaké zahradní figurky, aby byly okamžitě viditelné a vždy hosty srdečně přivítali! Některé zahradní figury mohou být skryty v rohu zahrady jako prvek překvapení a barevná skupina postav může být umístěna venku, mezi zelenou trávou. Ach ano, proč by po obou stranách pěšiny ke vchodovým dveřím neměla být skupina drobných postav? To vypadá super, že? nebo?

Zdůrazněte krásu soch s rostlinami

dekorativní, originální, moderní design, anglický dvůr

Zahradní figurky by tam měly ladit s vašimi rostlinami, protože vytvářejí svůj „živý“ rám nebo pozadí. Každý podlouhlý tvar je zvýrazněn, svislé čáry zdůrazňují perspektivu a vyváženost roviny záhonů a trávníků. Tím se přeruší dlouhá vodorovná linie keřů. Barevné keramické figurky se ztratí uprostřed kvetoucích květin, ale na zeleném trávníku budou vypadat mnohem lépe. Pokud chceme zdůraznit krásu soch a zahradních postav, neměly by dominovat rostliny, ale jejich pozadí. Na obrázku jsou fantasticky krásné sochy od David Harber.

Moderní zahradní socha ze dřeva a skla

Dřevěné zahradní dekorace nápady originální, kreativní, prostorově úsporné

Zahradní dekorace s integrovaným osvětlením

Fontány postavené v kovové zahradní figurce v originálním tvaru

Ochutnejte zahradní jezírko – kovovou plastikou

V zahradní vodě najdete moderní stylové zahradní jezírko

Zahrada v klasickém anglickém stylu

Navrhněte nápady na zahradní dekorace sochy vodní prvky anglická zahrada

Nápady na výzdobu obrázky vysoce kvalitní sochařství v anglickém stylu

Hercken na bázi dřeva vysazuje svislé ozeleněné mříže

ozdobit krásné nápady kovové zahradní figurky altán

Středomořský styl života kovové figurky dekorace sochařství bazén

Kovové moderní živé ploty zdůrazňují jarní stromy

vytvořit moderní kovovou zahradní výzdobu nápady obrázky soukromí obrazovky

Nápady na dekoraci vodní prvky sochy kovové stromy trvalky

Kovový moderní zahradní design originální nápady kreativní dekorace

Dekorativní kovové sochy bez koroze nápady krásně stylové