Terasa

12 kreativních nápadů pro terasy – originální design zahrady

malý barevný květinový truhlík vagónu

Shrnuli jsme důležitější informace a nabídneme vám několik užitečných tipů pro Terasa, abyste ji mohli udělat krásnou, útulnou a originální. Stále platí staré pravidlo – čím více rostlin, tím lépe.

1. Vytvořte neobvyklý Terasa

Rozložení designu terasy

Velmi oblíbené jsou čtvercové nebo kulaté plochy. Křivky jsou na druhou stranu vizuálně uvolněnější než přímky. Vytvořte terasu se zakřivenými hranami, která dodá pocit neformálnosti.

2. Otevřete krb vTerasa

otevřená krbová zahrada

3. Krmte ptáky – krmítka pro ptáky v Terasa

Dekorace designu zahradního nábytku pro ptačí krmítko

Postavte si jako přízvuk ve svém domě malé ptačí krmítkoTerasa, to by přilákalo několik ptáků po celý rok. V létě zavěste čerstvé ovoce. Toto je vaše šance pozvat přírodu přímo na váš dvůr!

4. Rybník nebo zahradní kašna

Navrhněte zahradní fontánovou terasu

patio-Vodní zahrada- proč ne! Pramen vody má uklidňující a relaxační účinek. Bylo by dobré, kdybyste nainstalovali zahradní kašnu – přinesla by radost, zábavu pro vás, vaše děti a hosty. K tomu byste mohli přidat spoustu říčních kamenů.

5. Najděte mír ve stínu v oblasti terasy

Terasa-vertikální stěna rostlin

V horkých letních měsících můžete najít nejlepší útočiště před teplem v chladné stinné oblasti na terase.

6. Altán pro terasu

Květinové keře Pergola Veranda

Pokud ale na zahradě nemáte velké stromy, určitě byste si měli pořídit pergolu. Altán je v létě perfektní zábavní oblastí. Pozvěte své přátele na grilovací párty na nádvoří uprostřed oázy barevných květin a keřů. Pro patio plocha vyberte trvanlivý nábytek – ratanový nábytek nebo oplocený nábytek a přidejte rám stolu ze skla a tepaného železa.

7. Zasaďte vonnou cestu

Zahradní design květinové zahrady

Květiny na terase jsou nutností. Díky své kráse a jemné vůni by z vašeho dvorku mohly udělat malou exotickou oázu. Vytvořte krásnou voňavou květinovou cestu. Vysoký plot na květiny nebo keř vám může zaručit potřebný soukromý prostor.

8. Koberec pro vaši zahradu

Kulatý koberec, nábytek z červeného ratanu, zahradní nábytek

Koberec funguje stejně dobře pro vnitřní i venkovní prostory. Existuje celá řada barev a provedení, takže si můžete vybrat to nejlepší pro ně Terasa může najít. Pro ekologický design zvolte koberce vyrobené z recyklovaných materiálů.

9. Dekorativní osvětlení na verandě

Zahradní venkovní osvětlení

Dopřejte své terase osobnost v noci. Správné venkovní osvětlení s ním může přinést romantický nádech. Je lepší zvolit ekologické a energeticky úsporné výrobky.

10. Vhodné druhy rostlin

Terasové květinové boxy

Tropické rostliny budou dokonalým přízvukem ve vašem domě díky svým efektním květinám patio plocha být. Kaktusy a sukulenty vypadají krásně, když jsou uspořádány s kameny. Malé nebo velké keramické nádoby a květinové boxy ve výrazných barvách dotvářejí přirozené prostředí. Květinové boxy jsou nadčasovým klasickým doplňkem.

11. Okouzlující dekorace

Dekorativní prvky-zahradní hudební nástroje

Jako přízvuk v Terasa můžete vytvořit malý košík jako truhlík na květiny. Najděte rustikální prvky, kmen stromu, další zajímavý předmět z garáže nebo cokoli, co vás zasáhne a popusťte uzdu své fantazii.

12. Soukromé prostory

Zahradní posezení s kamennou zdí a terasou

Vytvořte soukromý prostor se svislými stěnami nebo popínavými rostlinami, vinnou révou nebo břečťanem omotanými kolem pilířů a plotů.

Pěkný zahradní design s dřevěným nábytkem

rustikální zahradní nábytek na zahradní nábytek

Květiny a kameny jako ozdoba vaší terasy

Veranda s kamennou dekorací

Krásné exotické druhy květin ve čtvercových polích

Nápady na verandu na truhlík