Temné kruhy

Domácí prostředky pro tmavé kruhy v těhotenství

Těhotenství přináší ženskému tělu mnoho změn vnitřně i navenek. V našem těle se tentokrát odehrává mnoho hormonálních změn. Každá žena zažívá jiné změny. Mohlo by to být z přibírání na váze, tmavší kůže, špatného trávení a mnoha dalších. Vitamíny, železo a kyselina listová hrají klíčovou roli při opravě a omlazení pokožky. Proto lékaři předepisují těhotné ženě doplňky.

Domácí prostředky pro tmavé kruhy v těhotenství

Tmavé kruhy během těhotenství jsou nejčastějším problémem. I když někdy užíváte doplňky, mohou se vám objevit tmavé kruhy. Toto je zásadní doba a vaše pokožka může být citlivá. Takže používání produktů dostupných na trhu pro tmavé kruhy v těhotenství může poškodit vaši pokožku.

Domácí obličejové balíčky pro tmavé kruhy v těhotenství:

Pro vaši pleť je tedy nejlepší používat přírodní pleťovou masku. Níže jsou uvedeny některé účinné domácí masky na obličej, které můžete vyzkoušet,

1. Okurková pleťová maska:

Okurková maska ​​na obličej

Okurka zklidňuje pokožku a zesvětluje ji. Citronová šťáva je také dobrá k odstranění temnoty pod očima.

Jak udělat:

Okurku nastrouhejte a vytlačte z ní šťávu a smíchejte s 1 lžičkou citronové šťávy.

Jak používat:

Ponořte vatový tampon do této směsi, naneste jej na oči a nechte jej tam 15 minut. Po 15 minutách si umyjte obličej. Můžete to udělat každý den, abyste během těhotenství odstranili tmavé kruhy pod očima.

2. Papaya Face Mask:

Papaya maska ​​na obličej

Papája je velmi prospěšná a pomáhá snižovat pigmentaci pokožky. K přípravě tohoto balíčku potřebujete papáju, med a dužinu aloe.

Jak udělat:

Vezměte 2 polévkové lžíce papáje a smíchejte s 1 polévkovou lžící medu a 1 polévkovou lžící. štěně aloe vera. Smíchejte všechny ingredience dohromady, abyste získali jemnou pastu.

Jak používat:

Tuto pastu naneste kolem očí a nechte ji tam 20 minut. Dává vám chladivý účinek a pomáhá vám relaxovat. Poté si obličej umyjte vodou a osušte. Můžete to udělat denně, abyste získali rychlý výsledek. Jinak to udělejte 3krát týdně. Začněte to dělat v prvním trimestru, abyste mohli na začátku těhotenství odstranit tmavé kruhy pod očima.

3. Balíček obličeje kurkuma ze santalového dřeva:

Balíček obličeje ze santalového dřeva s kurkumou

Hlavní složky tohoto obličeje prášek ze santalového dřeva, kurkuma a med. Santalové dřevo a kurkuma mají antimikrobiální vlastnosti. Takže jsou nejlepší k odstranění opálení a přináší vašemu obličeji zář. Med je známý svými antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi.

Jak udělat:

Smíchejte 1 polévkovou lžíci santalového dřeva s ½ polévkovou lžící prášku z kurkumy a do této směsi přidejte 2 až 3 lžíce medu. Dobře promíchejte, aby vznikla jemná pasta. Získáte příjemnou vůni a můžete se nanášet po celém těle.

Jak používat:

Tuto pastu ze santalového dřeva naneste na postižená místa a nechte zaschnout. Nechte jej tam alespoň 20 minut a omyjte si obličej vodou, osušte obličej a poté naneste hydratační krém. Můžete to udělat denně, abyste se zbavili tmavých kruhů pod očima během těhotenství.

Tmavé kruhy pod očima jsou častým problémem mnoha žen během těhotenství. Můžete je dostat v rané fázi těhotenství. Zkuste tyto prostředky, jak se zbavit těchto tmavých kruhů pod očima, když jste těhotná. Všechny tyto přísady jsou snadno dostupné ve vaší kuchyni. Tyto balíčky je tedy snadné připravit. Jsou bezpečné pro použití během těhotenství. Ale někdy, pokud máte citlivou pokožku, je lepší se poradit s dermatologem, než během těhotenství vyzkoušíte něco nového.