technologie

Letadlo VTOL slibuje luxusní a pohodlný výlet!

vertikální vzletová letadla moderní doprava alternativa velkoměsta

Britský výrobce Aston Martin, oblíbený po celém světě pro své luxusní vozy, nedávno představil nový způsob dopravy – inovativní letoun VTOL byl navržen v úzké spolupráci s University of Cranfield a ve spolupráci s Cranfield Aerospace Solutions a Rolls -Royce. Aston Martin to představil během Farnborough International Aerospace Show, která se konala v polovině července tohoto roku. 16. července se diváci mohli na nový model těšit při zahájení přehlídky. Soukromý tryskáč, který je maximálně funkční a zároveň luxusní, který splňuje i ty nejvyšší nároky.

Co je letadlo VTOL a jaké jsou jeho výhody?

svislý vzlet letadlo let moderní

Co to ale vlastně vertikální vzletové letadlo je a jaké výhody model nabízí ve srovnání se soukromým letadlem? Letadlům a vrtulníkům, které startují svisle a nevyžadují dráhu, se říká svislé vzlety nebo VTOL (zkratka pochází z angličtiny a znamená „svislý vzlet a přistání“). Váha hraje při vzletu rozhodující roli-pokud je zvýšena nad povolené maximum, musí pilot doběhnout. Při přistání je hmotnost irelevantní – a není třeba se rozjíždět.

pohled na svislý vzletový letoun nad soukromým letadlem

Aston Martin rozpoznal problém po rozhovoru se svými zákazníky. Není žádným tajemstvím, že rostoucí provoz v hustě obydlených městech poškozuje životní prostředí, že dopravní prostředky na venkově jsou nedostatečné a infrastruktura je každý den přetížena. Kdo by chtěl uváznout v provozu, byť v luxusním autě? Nový model Volante nabízí alternativu, která může vzlétnout a přistát i na omezeném prostoru a s co nejmenším hlukem.

Vertikální vzletové letadlo Volante nabízí nejvyšší úroveň pohodlí

Vertikální vzletová letadla malá úspora místa

Letoun Volante VTOL nabízí tři místa k sezení, a je tedy vhodný jako náhrada auta. V budoucnu bude podle Aston Martin stále více lidí preferovat leteckou dopravu – zejména profesionály, kteří pracují v centru města, ale pak přijdou domů na předměstí. V inovativním soukromém letadle by jim samozřejmě nemělo nic chybět – luxusní kožené sedačky, pohodlný, intuitivní systém ovládání a mnoho dalších výhod zajišťuje příjemnou cestu.

intuitivní systém ovládání vertikálního vzletu letadla

vertikální vzlet letadla sedadel cestujících

vertikální vzletová letadla 3d ilustrace čelní boční pohled

vertikální vzletový motor letadla sjíždějte po žádné cestě

vertikální vzletový model aston martin model

vertikální vzlet letadla pohled na přední stranu

Projekt od Aston Martin