technologie

Kávovar – jaké varianty existují a z čeho vybírat

ranní káva snídaně živá kávová zrna žena

Den milionů lidí začíná ráno kávou doma. Toto je náš osvěžující a povinný nápoj nejen ráno. Odpoledne také rádi zveme hosty na kávu a koláč. Je samozřejmě důležité, jak voňavý horký nápoj připravíte, aby vám ráno zajistil dobrou náladu nebo prospěl vašim hostům. Většina domácností v současné době jednu používá Kávovar vybaveno. Výběr kávovarů na trhu je velmi bohatý. Dnes vám chceme přinést jen pár nejlepších značek.

Kávovar na přípravu ranní kávy

pít kávu aroma vůně svěží ranní automat

Každý, kdo vyrazí na nákupy, bude mít z čeho vybírat! Jaký kávovar koupit? Stroj na kapsle nebo polštářky, plně automatický stroj nebo portafilter nebo třeba filtrační stroj? Než se podíváme blíže na jednotlivé kávovary, je třeba si zodpovědět několik důležitých otázek: Kolik šálků kávy denně vypijete? A kolik času chcete strávit na šálek? Jak přesně si chcete kávu připravit? Kávová zrna, mletá káva ve formě prášku nebo porce jako kapsle nebo podložky jasně ukazují rozdíly v kvalitě. A odtud pramení rozdíly v cenách každého kávovaru. Ale nezapomeňte, drahé neznamená nutně dobré! Každopádně ne vždy!

Plně automatický kávovar – pohodlný a levný

Kávovar Delonghi.

kávovar latte macchiato nescafé dolce automaticky

Pro rychlou a nekomplikovanou přípravu kávy doporučujeme plně automatické stroje. V závislosti na vybavení takový kávovar dodává espresso, cappuccino, ale také cafe latte nebo latte macchiato, to vše pouhým stisknutím tlačítka.

Kávovar na kapsle – Pohodlný, ale drahý

kávovar kapsle nescafe dolce gusto červená moderní

stroj Krups pro Nescafé Dolce Gusto.

Chcete více pohodlí při přípravě kávy? Pak je kávovar s kapslemi to pravé pro vás. Zde se nemusíte starat o správné množství kávového prášku. U kapslových systémů platí heslo: vyberte příchuť, vložte kapsli, počkejte a vychutnejte si espresso. Ale toto pohodlí přichází za vysokou cenu!

Kávovar: jednoduchý princip, silná cena

espresso filtrační vložky kávovar

Automat na kávové podložky slibuje pohodlí systémů kapslí za mírně nižší cenu. K přípravě používá praktické „kávové polštářky“. Taková kávová podložka se skládá z přibližně sedmi gramů mleté ​​kávy v polštáři z filtračního papíru. To znamená, že podložky se používají stejně snadno jako kapslové systémy.

Kávovar na espresso pro milovníky kávy

kávovar delonghi espresso černé tipy

Kávovar pracuje na principu portafilteru a je téměř opakem plně používaných automatických nebo kapslových automatů. To zahrnuje ruční přípravu dokonalého espressa, takže takový kávovar je nástrojem pro ruční práci.

Káva jde do portafilteru

filtr káva espresso mletá zrna automat

S takovým kávovarem můžete uvařit nejlepší možné espresso díky vysoce kvalitnímu portafilteru. To však také vyžaduje vaši ochotu investovat čas a úsilí do tohoto procesu. Takové stroje jsou vhodné pro milovníky kávy, kteří si chtějí užít šálek espressa.

Připravte si espresso s kávovarem

porcelánový podšálek s horkou kávou espresso

Kávovar na filtrovanou kávu: Osvědčený způsob vaření

klasický kávovar filtrační džbán černý praktický

Filtrovaná káva je možná tím nejlepším způsobem, jak vás pobavit. K dispozici je také klasický kávovar, který pracuje podle konvenčního procesu vaření. Mnoho novinek má také integrované mlýnky na kávu nebo filtrační proces s kombinovanou přípravou mléčné pěny. To vše zvyšuje požitek z filtrované kávy!

Kávovar s displejem

Funkce automatického kávovaru stříbrný displej konvice na kávu

Už jste si vybrali svůj kávovar? Nebo se právě teď chystáte na nákupy v obchodech? Doufáme, že vám náš přehled usnadní výběr! A hlavně: vaše káva bude chutnat dobře!

 kávovar na espresso zelený automatický varný šálek

kávovar Nespresso.

šálek kávových zrn bílý porcelánový kofein

kávovar černý šálek podšálek na zrnkovou kávu

automat na mléčnou pěnu na kávová zrna capuccino

kávová zrna kávovar na vaření čerstvé hnědé aroma