technologie

Inteligentní vysavač Dyson 360 Eye ovládaný chytrým telefonem

inovativní robotický vysavač-Clou-Kamera-Objektiv s rybím okem-Dyson-360-Eye

Dyson 360 Eye je chytrý Robotický vysavač určené pro ovládání přes smartphone. První čisticí robot pro masový trh, který navrhl britský výrobce vysavačů Dyson pod vedením německého šéfa Conzeho, byl nedávno představen v Berlíně na IFA. Inovativní zařízení, které je výrazně menší než jeho předchůdce, představený v roce 2001 a který se mimochodem nikdy nedostal do sériové výroby, má údajně větší sací výkon než kterýkoli jiný robotický vysavač dříve..

Robotické vysavače – průlomová sací technologie

vakuový robot-360-oko-dyson-integrovaný-360-stupňová-kamera-ovládání-přes-app

Inženýři britské technologické skupiny Dyson (stále označovaný jako „Apple v odvětví domácích spotřebičů“) vyvinuli jedinečný systém, který má technologii podobnou technologii samořiditelného automobilu. „360 Eye“ ve srovnání se svými konkurenty rozpoznává své okolí pomocí 360stupňové panoramatické kamery s objektivem typu rybí oko a vytváří podrobný půdorys celé místnosti pro navigaci. Aby bylo možné nepřetržitě zaznamenávat polohu robota, kamera analyzuje 30 snímků za sekundu. Pokud by překážky byly v cestě, zařízení dokáže vypočítat alternativní cesty pro proces čištění. Podle analýz pracovalo 31 inženýrů více než 100 000 hodin na samotné kameře.

Díky speciálně navrženému systému robotický vysavač rozpozná, kde se v místnosti nachází, kde již byl vyčištěn a kde je ještě třeba vyčistit. A třešnička na dortu – robot odešle do smartphonu zprávu o čistotě!

Robotický vysavač s panoramatickou kamerou

unique-cleaning-robot-dyson-360-eye-Luftwibel-without-bag

„360 Eye“ se ovládá pomocí smartphonu – můžete individuálně předprogramovat, kdy by například robot vysavače měl začít pracovat. Aby bylo možné vyčistit podlahu, pohovky a dokonce i závěsy, má hi-tech zařízení místo obvyklých koleček řetězy, aby bylo možné vyjednávat o hranách nebo malých schodech. „360 Eye“ má také známou cyklonovou technologii Dyson, která má od sebe navzájem oddělit nečistoty a prach a pojme jej přibližně 0,4 litru.

Čisticí robot zahájí úklid ve spirálách ze středu místnosti. Vysávání se provádí technikou, kterou Dyson nazývá „Radial Root Cyclone“ – funguje se vzdušnými víry a bez vaku. Robotický vysavač je dodáván s nabíjecí stanicí, přičemž nabíjení trvá méně než 2 hodiny a pojme 30 až 60 munit sacích prací. Na to všechno si ale musíme ještě chvíli počkat. V Anglii bude vysavač k dispozici pouze v létě 2015 za zhruba 880 eur.

smart-vakuum-robot-Dyson-360-oko-aplikace-ovládání-pomocí smartphonu

Robotický vysavač pracuje se vzduchovými žárovkami a bez vaku

Inovativní vysavač nové generace-dyson-360stupňová panoramatická kamera

Pohyb probíhá pomocí housenek

Čisticí stanice robot-dyson-360-eye-control-via-app

Robot poskytuje informace o aktuálním stavu čištění

Vysavač Robot Průlomová technologie Objektiv typu rybí oko

Vrcholem je fotoaparát s objektivem typu rybí oko

Vysavač-robot-dyson-360-oko-informuje-o-úklidovém stojanu

Ovládání přes smartphone

Vysavač-robotická aplikace-domácnost-dyson-360-ovládání očí přes aplikaci

Revoluční vakuová technologie

Vakuum-robot-rotující-kartáč-line-dyson-360-oko-housenka-technologie

Použití v domácnosti