technologie

Inteligentní dům: Na cestě do chytrého domu se správným partnerem

ADVERTORIAL

funkce inteligentního domova inteligentní dům

Představte si následující situaci: ráno vyjdete z domu a jedete do práce. Poté, co zamknete přední dveře, všechna světla se automaticky vypnou, topení se zapne na nižší úrovni a příprava teplé vody začne jen krátce před návratem domů. To, co bývalo jen snem, je nyní realitou. Chytré domácí systémy umožňují kdykoli digitálně ovládat téměř všechny funkce a zařízení v domě. Tímto způsobem je zajištěno nejen vaše vlastní životní pohodlí, ale také je snížena celková spotřeba energie ve vašem domě.

Tak inteligentní domov, kde je vše propojeno do sítě a komunikováno mezi sebou navzájem přes internet, nemusí být nutně drahý. Se správným partnerem po ruce lze sen o vaší vlastní chytré domácnosti uskutečnit mnohem snáze.

Jaké jsou výhody inteligentního domu?

inteligentní dům šetří energii chytrý domov

Technologie jsou v našem každodenním životě stále běžnější. Dnes můžete nejen nakupovat online nebo platit účty za elektřinu, ale můžete také snadno ovládat svá zařízení doma pomocí smartphonu nebo tabletu. A ani na to nemusíte být doma. Inteligentní ovládání domácnosti se každoročně vyvíjí a slouží více než jen vašemu vlastnímu pohodlí. S chytrými domácími zařízeními a systémy můžete i nadále snižovat náklady na energii, zvyšovat zabezpečení proti vloupání a zvyšovat celkovou hodnotu nemovitosti. Investice do chytré domácnosti se proto rozhodně vyplatí.

propojený dům funguje inteligentně

Každý, kdo chce udělat svůj vlastní dům „inteligentnějším“, by se měl předem informovat o požadavcích a možnostech domu v síti. A při hledání informací se internet etabloval jako nejpoužívanější zdroj. Na online portálu Efficiency House Online od společnosti Bosch Člověk například obdrží podrobné informace o různých řešeních chytré domácnosti, jejich nákladech a možných opatřeních dotace od státu. Na platformě se můžete také spojit s řemeslníky, kteří instalují a instalují příslušnou technologii.

Centrální nebo decentralizované ovládání v chytrém domě?

chytré ovládání chytrého domu

Pokud chcete svůj domov proměnit v inteligentní dům, měli byste se nejprve rozhodnout pro správnou technologii budovy. To lze ovládat centrálně nebo decentrálně.

Díky centrálnímu ovládání domu jsou všechny funkce Smart Home propojeny s centrálním zařízením, které přijímá příkazy a předává je příslušným zařízením. Pomocí jediné aplikace tedy můžete ovládat žaluzie, garážová vrata, topení i elektrická zařízení. V tomto případě se mluví o plně zasíťovaném domě. Chytré domácí systémy s centrální funkcí lze proto klasifikovat jako obzvláště pohodlné a šetřící čas. Měli bychom se však ujistit, že následné rozšíření na centrální systém není vždy možné.

inteligentní ovládání domu centrálně decentralizované

Pokud je řízení chytrého domu decentralizované, lze systém podle potřeby časem rozšířit. Díky decentralizovanému ovládání je vytápění, větrání, osvětlení nebo zařízení regulováno samostatně, což zabere trochu více času. Z hlediska nákladů lze takový systém stále označit za výrazně nákladově náročnější. Přesto nabízí dobré řešení inteligentní domácnosti pro byty ve starých budovách, které chcete modernizovat a zvýšit energetickou účinnost.

Síťovaný dům – živý koncept budoucnosti

inteligentní bydlení inteligentní domácí systémy

Není pochyb o tom, že v budoucnu se síť rozšíří. Inteligentní domácí zařízení a systémy v domácnosti optimalizují energetickou účinnost, zajišťují větší bezpečnost a zvyšují kvalitu života. Podle studií v této oblasti je trh na pokraji průlomu a do roku 2020 se v Německu očekává více než jeden milion chytrých domácností.

ADVERTORIAL